[Novo]-Ispitna pitanja

Started by mandm, 04-08-2007, 17:08:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

bocca

  Odakle ste ucili zahteve za Vode za farmaceutsku upotrebu. Ja imam slajdove sa predavanja, ali tu nema bas puno, pa ne znam da li je dovoljno?  :box

Bred

mislim da je to to?
sama nabrajanja  :wall:

BK

Ja sam odatle samo ucila...sama nabrajanja kao sto rece Bred

jecapereca

I ja sam odatle ucila, tako da to ti je sto ti je  :K

Yasmin

Da li moze neko da prekuca te zahteve ili da slika, ja nemam te slajdove? Hvala  :cvet

Maslacak

Ja sam upravo to i odgovarala, i da, to je to, samo ih nabroji¹ veæinu, nije me gnjavila :) Ne treba da se uèe one vrednosti za nitrate, aluminijum, suvi ostatak itd., eventualno se mo¾e reæi da je u farmakopeji navedena gornja granica. Inaèe su ti zahtevi svi prepisani iz farmakopeja, redom...  :roll:


(http://img40.imagevenue.com/img.php?image=47109_voda1_122_956lo.JPG)  (http://img21.imagevenue.com/img.php?image=47116_voda2_122_814lo.JPG)  (http://img189.imagevenue.com/img.php?image=47124_voda3_122_564lo.JPG)



Enea



Ispitivanje efikasnosti konzervansa?

joe13

Poslala sam ti na pm,ali evo za sve:to ima u Ph.JugV,vol.I,poglavlje 5.1.3.,str.284,285. :cvet

Maslacak

Kao i ukratko obja¹njeno u Vuletinom praktikumu, str. 55, kod konzervisanja preparata za farmaceutsku upotrebu :)

BK

Mislim da ima i u knjizi prof Djuric, ako ne onda opsirnije kako rekose u Ph

Enea


extra, koleginice strava ste!!!

ph jug v je ph eur 1997? uf, ne chita mi se ovo na engl, pa cju vuletin praktikum str 55

hvaaaala

i'll be back  :K

Enea


162. prikaz izrade/proizvodnje kapi za ochi tipa suspenzija

    - da li je proizvodnja svih parenteralnih ista kao i izrada u laboratoriji?
     
     - da li znate ikakav primer kapi za chi, a da su suspenzije?
     - o.k. mogla bih da smislim shta sve da ukljuchim u formulaciju, ali pojma nemam kako bi ih izradila...
     - u menzuri?
     - menjam vehikulum?
     - bez membranskog filtra?

:help2:

bocca

  Mozda ne tesko pitanje, ali me samo zanima da li pravilno razmisljam?
36.-Izrada sirupa sa biljnim ekstraktima.
Ja tu imam da kazem samo par recenica i ne znam da li je to dovoljno.
Znam da se sirupi izradjuju rastvaranjem saharoze ili drugog secera  i ostalih sastojaka u vodi, ekstraktima droga ili prokuvanim i procedjenim vocnim sokovima. Kao i da se rastvaranje vrsi toplim ili hladnim postupkom. Sada ako ekstrakt sadrzi termolabilne i lako isparljive sastojke, onda hladnim postupkom i to rastvaranjem u obicnom sirupu ili dodavanjem saharoze u tecni ekstraktivni preparat.
Treba li tu jos nesto i sta?

joe13

#283
Jedan od primera kapi za oci tipa suspenzije su Oculoguttae Hydrocortisoni(prema FNA)-praktikum str.80.Drugi primer sam nasla u RP:+Oxytetracyclini chloridi et Cortisolonis acetatis oculoguttae str.72.Pogledaj sta ima u FM III,iz toga izvuci neki opsti zakljucak

Ja imam Vuletin praktikum iz 2003.g.Jel bi mogao neko da prekuca tu famoznu 55 str?Meni je na toj str.izrada masti u usl.apoteke.Hvala  :cvet

Enea

#284
ma glupost, ispituje se Staph. aureus, Psudomons aeruginosa, Candida albicans, Asperigulus niger. inokulacija u podlogu i prati se rast m.o. dobro je ako se rast ne povecjava, ili ako postoji pad m.o.

to je to sa str55