[Novo]-Ispitna pitanja

Started by mandm, 04-08-2007, 17:08:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

shumshi

Na prvoj strani ove teme...

Dirk

prva strana je pisana 2007 pa sam hteo da pitam da li su se promenila?

optimisticna

Moze li mi neko pomoci? Kod preciscene vode vezano za mikrobiolosku kontaminaciju pise 100 cfu /ml vode. Sta znaci to cfu?

Maslacak

Kapi za nos bi trebalo da mogu biti emulzije. U Ph. Jug. V pi¹e da mogu. Mo¾da je profesorka to pitala za kapi za oèi?

Teèni sprej preparati za nos mogu, a ne moraju biti pakovani pod pritiskom...u boèicama su koje ako nisu punjene pod pritiskom, imaju atomizer za raspr¹ivanje. Ako su pod pritiskom, imaju odgovarajuæi adapter i eventualno dozator. (takoðe iz Ph. Jug. V)

CFU = Colony Forming Units. Jedinica za izra¾avanje broja ¾ivih mikroorganizama sposobnih da stvore koloniju.

Dirk

maslacku jesu vazeca pitanja sa prve strane?

Maslacak

Pa, nova se nisu pojavila, dakle - jesu.

optimisticna

Maslacak, zlato si. Hvala puno :K2:

Dirk


malavestica

jel' moze neko da mi objasni kako u stvari 'rade' preparati za inhalaciju? nekako mi tu fali sustina, a nikad nisam imala kontakta s tim  :shifty:

plinceza

smrc :( oce li mi ko pomoci??
ako neko ima neku literaturu o alkoholu,alkoholnim rastvorima,upotrebi etanola u farmaceutskoj tehnologiji da mi posalje na e-mail: [email protected] radim seminarskii :(

Bred

A ti si u srednjoj skoli?

Ivke

Da li mi neko moze reci gde da pronadjem dgovore na pitanja  - Odredjivanje sadrzaja etanola i 2-propranola u smesama etanol-voda, kao i Izrada rastvora sa supstancama velike relativne molekulske mase za spoljasnju primenu???  :thanx2:

Bred

A da li si iscitala celu ovu temu?

:)

Ivke

Recimo da jesam, samo ne bas mozda tako detaljno kako nalazu pravila foruma. S toga se duboko izvinjavam ako sam pitala nesto na sta je vec dat odgovor.

Bred

Nije frka, evo da ti pomognem -> http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,9022.msg134628/topicseen.html#msg134628

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,9022.msg152038.html#msg152038

A sve imas na prvoj strani ove teme, 4.poruka odgore.

:wink: