[Novo]-Ispitna pitanja

Started by mandm, 04-08-2007, 17:08:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Ivke

Da li neko moze da mi kaze koji se jos emulga :thanx2:tori koriste u iv emulzijama osim lecitina i holesterola?

AnaCrvena

Jo¹ i fosfatidilholin sa malim kolièinama kiselih lipida,POE-POP blok kopolimeri,estri PEG i masnih kiselina. Svi oni su navedeni na slajdovima  infundibilia...

Ivke


kristina86

jel zna neko odgovore na 16. i 36. pitanje? :thanx2:

AnaCrvena

©to se tièe 16.pitanja-to su nam diktirali na ve¾bama,u okviru alkoholnih rastvora,a ako nema¹ to,postavio je neko ceo odgovor na forum,pogledaj 1. stranu ove teme,u jednoj poruci su nabrojana sva pitanja,i tu je i link do ovog odgovora! Sad pi¹em s telefona pa mi je komplikovano da kopiram link,ali znam da tamo ima! :) A 36. pitanje-hladnim postupkom,rastvara¹ tinkturu ili ekstrakt u sirupus simplex-u ili dodajes saharoz u teèni ekstraktivni preparat. Ja predpostavljam da mo¾e i toplim postupkom,samo doda¹ na kraju kad se sirup malo ohladi...

kristina86


optimisticna

Moze li mi neko objasniti razliku izmedju plasticnih i pseudoplasticnih reoloskih sistema? Ja imam neke papire o tome ali ,slusajuci ispit kod prof. Djuric,uvideh da to sto ja imam bas i nije dovoljno  :help3:

Enea

primorac obozava to pitanje

dixi.popadic

gdje da nadjem oros tablete?

dixi.popadic


Naomy

To su preparati sa produzenim delovanjem za peroralni primenu, osmotski kontrolisani.
Sastoje se iz jezgra sa lekom i polupropustljive membrane na kojoj se nalazi mali otvor.
Preko membrane moze biti nanet sloj lekovite sustance koji se odmah oslobadja u GITu (inicijalna doza), a zatim tecnost penetrira kroz membranu i rastvara lekovitu supstancu.
Pod stvorenim osmotskim pritiskom rastvor leka se konstantno oslobadja kroz otvor na membrani.

malavestica

i da, ne zaboravite internet ljudi, ja sam mnoge odgovore nasla na netu, guglujes i nadjes svasta  :cvet

frckica-j

Slu¹ah danas usmeni kod Vulete. Bio samo jedan kolega. Ono ¹to je ona pitala znao bi svako ko je uèio za ispit ali izgleda da ona ima pitanja koja pita za ne¹to ni¾e i ona za vi¹e ocjene. Kolega je dobio 7. Znaèi ni¹ta prete¹ko ni komplikovano...

*

Ljudi, jesu se menjala pitanja iz tehn?  :thanx2:

lingvaleta

Kolege,jel bi mogao neko da uploaduje predavanja biotehnoloski lekovi...vidim da je bio link za rapishare ali nesto ne funkcionise.....hvala unaprijed.