[Novo]-Ispitna pitanja

Started by mandm, 04-08-2007, 17:08:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ivanamilic

Da li neko zna gde se moze naci odgovor na pitanje: formulacija i izrada farmaceutskih oblika za lokalnu primenu kortikosteroida????  :help2:  :help2:

Enea

znam ja  :K2:
u praktikumu heterogene disperzije.. ima na oko desetak stranica po par recenica.. pa ti povezi.. nemam kod sebe, ali to je onaj deo gde nacrtana valjda mesalica, homogenizator ili sta vec kao duplikator.. velika sema tog uredjaja.. par strana pre i posle..
moguce da postoji i naslov "izrada masti sa antibioticima" e tu negde..
valjda je pomoglo..  :K2: :wink:

ivanamilic

Hvala do neba!!!   :thanx2:   :cvet

Enea

[off]molim i drugi put.
znam koliko su meni dragi ljudi ovde pomogli!![/off]

mikk8289


Bred

Kolega/inice, nije preporucljivo odgovarati samo smajlijima ...

:wink:

optimisticna

Moze li mi iko reci da li je na pitanja o metodama sterilizacije (autoklav, zracenje , filtracija, asepticni postupak....) dovoljno pricati samo ono iz praktikuma? Ili postoji neka literatura u kojoj je to detaljnije opisano? :help3:

Gocca

Dovoljno je iz praktikuma. Samo , prosiri pricu o principu rada autoklava.

ivanamilic

Pitanje: bioloski indikatori sterilizacije treba da se uci iz folija koje je dala prof. Snezana Savic.

Gocca

Ne znam sta pise u tim folijama, ali znam da to moze da se uci iz Farmakopeje.

Enea

Quote from: Gocca on 03-11-2008, 12:17:47
Ne znam sta pise u tim folijama, ali znam da to moze da se uci iz Farmakopeje.

Pise u ovoj temi tachno iz koje i iz kog dela farmakopeje..
Nego ljude mrzi da chitaju 26 strana..
O Indikatorima sterilizacije ima i u knjizi industrijska farmacija.. Negde tipa 6, 7 glava.. Ima knjiga u biblioteci..

optimisticna

Sta bih trebala odgovoriti na 234.pitanje : Izbor ambalaze u zavisnosti od stabilnosti proizvoda? :K2:

Enea

Misli o tome dok spavash. :siza:
Salim se, razmisli o ambalazi, o nestabilnosti odgovarajucjih farmaceutskih oblika, i verujem da ces smisliti odgovor..
Tipa migriranje lekovite supstance u ambalazu, otpustanje komponenata ambalaze, vitrum flavum etc
pozzz

optimisticna

U praktikumu pise da su kapi za nos vodeni rastvori ,suspenzije ili emulzije. Ali prof.Djuric je na ispitu pitala zasto kapi za nos ne mogu biti emulzije? Nije mi jasno mogu li biti emulzije ili ne?
Nemam Ph.Jug.V pri ruci da provjerim.
Takodje mi nije jasno kod tecnih sprej preparata za nos da li se oni pakuju pod pritiskom ili ne? Kakva je primarna ambalaza za sprej preparate za nos?  :wacko: :help2: :thanx2:

Dirk

gde mogu da se nadju isptna pitanja iz tehnologije