Organska hemija - MB

Started by Darker, 12-07-2006, 18:54:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Darker

Ok, čitkam ove temice, ali se mi nigde ne pominjemo... Jel to sad isto važi i za nas otkako nam se promenila profesorka???Ako neko ima potrebnu literaturu za MB, bio bih rad da mi pošalje pm, a ovde piskarajte o vašim iskustvima sa MB-organskom... Thanks

maka

#1
Cao,

ista muka i kod mene :)

Da li neko ima najnovija Vladina predavanja?

Unapred hvala.

Goku

Imaju Vladina predavanja na sajtu faksa, uporedjivao sam - mozda treba izbaciti samo 5-6 slajdova inace sve ostalo treba

Darker

qq, a iz koje literature je najbolje?Kontam da samo ta predavanja nisu dovoljna? Volhart? Stereohemija? Heterocikli?

zoe

Sto se Vlade tice, treba ti apsolutno sve sto je napisao u predavamjima! Ako ti nesto nije jasno, treba ti dodatna literatura da rascivijas. Heterocikli - Slavka Pavlov, stereohemija - Mihajlovic... Ja od Volhrda nemam mnogo koristi, sta god da mi treba, tu nema. Btw, ja sam na DF, ali kapiram ima slicnosti :wink:

Goku

Quote from: Darker on 01-09-2006, 10:52:13
qq, a iz koje literature je najbolje?Kontam da samo ta predavanja nisu dovoljna? Volhart? Stereohemija? Heterocikli?

  Pa u principu treba ti sve to, mada iz Vollhardta i Mihajlovica nije bas najveselije uciti - narocito iz Vollhardta. Probaj da nabavis I-a sa Igodine DF smera ('Boskovo dopunjeno i preradjeno izdanje'  :K), mislima da je to dobitna kombinacija sa ove tri. Ja cu tako da pokusam posto ni ja nisam dao organsku :ohwell:

Darker

Ljubazno¹æu profesora Vlade postavljena su predavanja za OrgII za MB na sledeæoj adresi www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/organska_hemija/organska_hemija_MB/
Kraæa su od DF za nekih 50-100 slajdova ukupno... A i to je ne¹to!
Jo¹ da mi neko ka¾e ¹ta ne treba iz Volharta... Ja ono èitam ok, ali kontam da bih morao najmanje 3x da ga i¹èitam da mi i¹ta ostane u tintari...

katarina

Ja sam polozila i O1 i O2, Volharda sam mozda tri puta otvorila da pogledam neke mehanizme! Mislim da on nije neophodan! Nabavite sve moguce mehanizme i to strebajte, a iz Slavke ucite sustinu i osobine heterocikala...nije vam lako...

zoe

Volhard ti vise dodje ko neka enciklopedija ili Vujaklija ili tako nesto... Dakle samo kad bas ne mozes nesto da pronadjes onda pogledaj tu (mehanizmi), ali nemoj da se zamlacujes da citas sve, izgubices se od sume podataka...

Darker

Juèera¹nji test za MB:




Pa bi bilo lepo, da neko od vas pametnih krene polako da ga recimo re¹ava :K Ovde ili u temi testovi iz organske :wink:

zoe

Od 7. zadatka pa nadalje, test je isti kao za DF grupa A.

marer_86

da li ima ko od kolega sa smera mb da mi da skorije testove iz organske hemije?
ako ko ima nek se javi na pm. hvala :Bog

Bred

U dogovoru sa predmetnim nastavnikom doc. dr Zoranom Tokiæ, predavanja iz predmeta Organska hemija za smer Medicinski biohemièar za studente II godine, koji je po rasporedu bio zakazan za sredu u amfiteatru 4 u periodu od 14:00-16:15 èasova, odr¾avaæe se u terminu ponedeljkom u amfiteatru 1 u vremenu od 14:00-15:30 èasova i utorkom u amfiteatru 3 u vremenu od 11:05-12:35 èasova

sa sajta fakulteta

Darker

Test za MB iz oktobra:





Alnus Glutinosa

Darker, jesi li polozio??