Kroatizmi

Started by Darker, 30-08-2007, 22:11:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

zoe

Ајд да вадим туђе флеке...

Волфајцки (вона би Волфицки)је само наставио са шалом у пређашњем фазону о Богу који ипак навија за Звезду, али није баш то најсуптилније извео...

wolfeitzckie

беше то мала шала и велики оф топик, извињавам се ако повредих ичија (посебно религиозна) осећања, то не беше циљ. ех, да, да се и ја вратим на тему, слажем се са зое 100 посто, народ смо који не поштује себе  и не уме да у својој култури разлучи добро од лошег. што се тиче кроатизама, обожавам их, а све је почело са аланом фордом у преводу ненада бриксија (знам да ћете ме Ви разумети, ако ова омладина неће  :>)
@ зое - не буди ничији дрвени адвокат.

zoe

Quote from: wolfeitzckie on 05-09-2007, 15:17:05
@ зое - не буди ничији дрвени адвокат.

Еј, хеј, гадан сам ја адвокат који бранећи свог клијента оптужи истог за несуптилност :>
Ноу хард филингс :cvet

igrackica

Naravno da je to isti jezik i naravno da necu da pisem cirilicom, jer mi je latinica lepsa i gospodstvenija. To opet ne znaci da ne volim svoj narod i svoju zemlju. Neke hrvatske reci su mi jako simpaticne i koristim ih u sali, a to sto svakog dana izmisljaju po neku novu da bi se razlikovali, necu ni da komentarisem. Koliko god reci ubacili, opet je isti jezik, ista koncepcija i narod istog porekla! Jedino po cemu se razlikuju je sto su katolici i to je to. Niti ih mrzim niti volim, mrzim samo generalizaciju bilo koje vrste.

Adonis_Vernalis

Hm...

Budite sada maksimalno posteni i uporedite Alana Forda iz osamdesetih (kada ga je Nenad Brixy prevodio, dajuci mu sarm "purgerskog" slenga) i Alana Forda danas, u Srbiji, sa "surcinskim" slengom u zaledju...

Jednom nosih "Stafetu"... uvek nosim tu istu. Inace, u drugom prozoru jos uvek pisem neku anegdotu iz prethodnog zivota. Multitasking, bre.

willie the scot

latinica lepsa i gospodstvenija... :wall:
ne ovakav komentar nemam pametnu repliku."hrkljush" sto bi rekla gospoda nadrealisti.

aziraphale

Quote from: willie the scot on 05-09-2007, 15:39:30
latinica lepsa i gospodstvenija... :wall:
ne ovakav komentar nemam pametnu repliku."hrkljush" sto bi rekla gospoda nadrealisti.

ma da, u pravu si, daj da lepo ukidamo tu latinicu, da srbi ne bi bili uopste u nedoumici koja slova su lepsa i gospodstvenija.

zoe

Хеј, Азира, откад си ти тако радикалан? :>

Поента је да господство не лежи у томе којим писмом пишемо. А мени је исто засметало оно Играчкицино категорично "нећу ћирилицом".

Зашто ја пишем ћирилицом? Зато што тако чувам свој лични идентитет. Да бих живела данас, а имала сутра, морам имати и јуче. Моје јуче. Јер оно које није моје, није ни јуче, па би самим тим пала у воду и прича о данас и сутра. Исто тако је и латиница нечије јуче, данас и сутра. И то је сасвим уреду.

Само треба пронаћи своју тачку у координатном систему опште конфузије. :>

Maslacak

#23
Ja sam samo protiv ga¹enja jednog pisma da bi se eksponiralo ili "oèuvalo" drugo (a tvrdim da æirilici ne preti nikakvo istrebljenje). Za mene je to zloèin. Latinica je moje juèe. Moje prvo pismo. I u prvom razredu osnovne sam uèila latinicu. I prvu knjigu sam proèitala na latinici. I ne mo¾e sad neko da mi ka¾e da to nije srpsko, da to nije moje pismo. Na kom sam onda ja to jeziku pisala i èitala?

Nemam apsolutno ni¹ta protiv æirilice. Volim je. Obo¾avam bogatstvo poznavanja 2 pisma. Ravnopravnost :> Pi¹em i njom ponekad, bez problema... Ali latinica mi je prosto bliskija. ©ta sam ja sad, kontranacionalna? Ne po¹tujem svoju zemlju, njenu kulturu, i nasleðe? Mislim da to nema veze sa tim. Pravo da vam ka¾em, ja se oseæam vrlo ugro¾eno, jer su mi Ustavom ukinuli pismo kao zvanièno :wall: :wall:

Quote from: Adonis_Vernalis on 05-09-2007, 15:35:58
Budite sada maksimalno posteni i uporedite Alana Forda iz osamdesetih (kada ga je Nenad Brixy prevodio, dajuci mu sarm "purgerskog" slenga) i Alana Forda danas, u Srbiji, sa "surcinskim" slengom u zaledju..

Purgerski :>  :Bog

Roben

Тема се зове "кроатизми" а не ћирлица, латиница за и против. Зато вас понизно молим да се вратите на тему. ХВАЛА

willie the scot

#25
lakse mi je da pisem latinicom, rukopis mi je lepsi nego cirilicni, ali opet pisem cirilicom.
nema tu mnogo srbovanja, svet je kolonijalizovan latinicom i moj je izbor da verujem da je dobro razlikovati se i imati identitet. 

alan ford...glasam za purgersku varijantu jer mi je smesniji hrvatski debilizam od naseg...iz prostog razloga sto nije nas. :>

Roben

расправа за и против ћирлице је  :OFF:
наслов теме је "кроатизми"

Al-Jasmina

Ja sam pre 3-4 god s mora donela neke hrvatske reci jer sam
tamo zaglavila na svoju radost duze od 10 dana
Pa su me belo pogledali kad sam
nakon sto sam torbu ispustila na nogu
opsovala :E do vraga!
Istina belo su me gledali na ulici i kad sam sledece leto opet zahvaljujuci uspavanosti necijoj teglila torbu kroz park
i opsovala Fuck!

Koristim tu i tamo neki izraz,
jer mi se u tom trenutku ucini da je deskriptivniji...
Ne dozvoljavam da politika ogranici moje izrazavanje  :>

willie the scot

Quote from: Roben on 06-09-2007, 10:13:59
расправа за и против ћирлице је  :OFF:
наслов теме је "кроатизми"

kvragu...ja pomislija da je kroatizam ono kaj charles darwin propovijeda, pa sam se malo zabunija...shto je tu starije u srba...

evo vam kroatizma-ljetovanje u hrvatskoj.
(nije off topic, napisao sam letovanje sa "lj") :>

Al-Jasmina

 :cop: mojne te jurim onim suncobranom
obej d ruls