Videla sopstveno srce na izlo¾bi

Started by Roben, 05-09-2007, 20:43:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Roben

Videla sopstveno srce na izlo¾bi

Jedna Britanka kojoj je presadjeno srce dobila je priliku da vidi svoj nekada¹nji organ na izlo¾bi u
jednom muzeju u Londonu, ¹to je bilo iskustvo koje je do¾ivela kao "nestvarno i neverovatno", prenele su svetske agencije.

D¾enifer Saton (Jennifer Sutton) (23) od 19. godine bolovala je od kardiomiopatije. Posle transplantacije u junu, svoj organ poklonila je za potrebe izlo¾be o srèanom mi¹iæu u muzeju medicine. Tim potezom ¾elela je da, kako je objasnila, skrene pa¾nju javnosti na doniranje organa i svoju bolest.

"Bilo je nestvarno i neverovatno videti taj organ koji mi je naneo toliko patnje i straha. Bila sam veoma radoznala i nestrpljiva da ga vidim, iako istovremeno poku¹avam da volim srce koje sada imam", dodala je.

D¾enifer Saton osetila je prve simptome bolesti kada je imala 18 godina. Lekari su ustanovili da je reè o kardiomiopatiji, za koju je jedini lek presadjivanje srca, kojem se ona podvrgla pre tri meseca.

Izlo¾ba "Srce", koja se bavi medicinskim i kulturolo¹kim znaèajem jednog od najva¾nijih organa ljudskog tela, traje do 16. septembra.

МОNDO