EP u odbojci - Rusija(m)/Belgija i Luksemburg(ž) 2007

Started by nigor022, 06-09-2007, 15:12:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

®enska odbojka¹ka reprezentacija Srbije ovo takmicenje ce zavrsiti kao:

Zlatna
Srebrna
Bronzana
izmedju 4. i 8. mesta
tamo negde u dnu liste:)

mikele

Наше играју са Пољском сутра у 17 и 30,тако пише на званичном сајту ЦЕВ-а(Европска одбојкашка федерација).
То је најтежи меч у другој фази,али наше су показале да играју најбоље када је најтеже,тако да ме не би изненадило да победимо и Пољакиње које су званичне првакиње Европе.

Ayrton Senna

Већ у првим утакмицама девојке су почеле да показују карактеристичан српски менталитет. Када играју против репрезентације са звучнијим именима, играју срцем и гризу до краја, све до петог сета  :loptica:

Тако ће бити и против Пољакиња, играће до краја, па ко буде бољи...
Брину ме преостале две утакмице  :hm

tarantulica

Odbojka¹ice Srbije izgubile su u prvoj utakmici druge faze takmièenja na Evropskom prvenstvu.
Rezultat ne pokazuje pravi odnos snaga na terenu, meni se èinilo da uop¹te ne igraju lo¹e, a na kraju su Poljakinje slavile rezultatom 3:0, po setovima 25:18, 25:20, 25:14.

U sledeæem kolu, na¹e odbojka¹ice se sastaju sa selekcijom Bugarske.

vlada89

Prijem je bio katastrofa,blago receno. I ne znam zasto drzi Molnar u igri,deluje mi previse slabo... A kad se igra protiv Belgije?

mikele

Quote from: vlada89 on 26-09-2007, 07:26:48
Prijem je bio katastrofa,blago receno. I ne znam zasto drzi Molnar u igri,deluje mi previse slabo... A kad se igra protiv Belgije?
Против Белгије смо већ играли,а данас у 15 часова играмо против Бугарске. :wink:
Ја лично мислим да овај убедљив пораз значи и крај надања да можемо у полуфинале.Јер имамо много слабији сет количник од Холандије која тек у последњем колу игра против Пољске,а до тада ће Пољска већ да обезбеди пролазак у полуфинале,тако да ће против Холандије да игра са пола снаге.
Закључак:како су момци ушли у полуфинале,тако ће девојке да остану без полуфинала. :ohwell:

tarantulica

Odbojka¹ice Srbije su pobedile reprezentaciju Bugarske sa 3:1 u setovima (20:25, 25:16, 25:19, 30:28).
Danas u 15h igraju protiv selekcije Èe¹ke i u tom meèu im je neophodna pobeda, a onda sve zavisi od rezultata ostalih meèeva (¹to me je uvek nerviralo, ¹bbkbb...  :roll:)

Poljska je trenutno prva u grupi, na drugom mestu je Srbija, a slede Holandija, Belgija, Èe¹ka i Bugarska.

mikele

Terziæ: Mislimo na dan D
(http://nono9.us)

Selektor ¾enske odbojka¹ke reprezentacije Srbije Zoran Terziæ rekao je da je zadovoljan pobedom protiv Bugarske i dodao da su sada sve misli okrenute ka meèu sa Èe¹kom, kao i duelu Poljske i Holandije, jer æe te dve utakmice odluèivati o polufinalistima Evropskog prvenstva.

"Doza zadovoljstva posle pobede sigurno postoji, ali sada su nam sve misli okrenute ka sutra¹njem danu i odluèujuæim meèevima", rekao je Terziæ na konferenciji za novinare, podseæajuæi da plasman Srbije sada ne zavisi samo od njenih rezultata.

"Oèekivali smo da æe biti te¹ko, posle poraza od Poljske nije bilo lako naæi snage i motiva da se odigra dobra utakmica, a bez dobre igre niije bilo moguæe pobediti vrlo kvalitetnu Bugarsku, koja igra sve bolje. Znamo koliko su namuèili evropskog prvaka, Poljsku, koja je u toj utakmici imala sreæe", rekao je Terziæ.

Igra bugarske ekipe u prvom setu je, prema njegovima reèima, dokazala da je to opasan protivnik.

"Ipak, kasnije smo malo smirili na¹u igru, popravili pre svega blok i odbranu i u nekim situacijama kada je pomeren prijem protivnika mnogo smo bolje prolazili nego u prvom setu, kada praktièno nijednu jedinu loptu iz lo¹eg prijema bugarske reprezentacije nismo mogli da realizujemo", rekao je Terziæ.

Kapiten Srbije Vesna Èitakoviæ Djuri¹iæ ocenila je da je meè za njen tim bio te¾ak, kao i za tim Bugarske.

"Bila je ovo jako te¹ka utakmica i za Bugarsku i za nas iz prostog razloga ¹to smo se borili protiv vi¹e protivnika", rekla je ona, aludirajuæi na brojne sudijske gre¹ke.

"Drago mi je ¹to smo uspeli da se posle prvog seta vratimo na neku na¹u prepoznatljivu igru, ¹to smo u¹li motivisanije. Odigrali smo dobro, bilo je malih oscilacija, ali je na kraju rezultat povoljan bio za nas", kazala je Vesna Èitakoviæ Djuri¹iæ.

Na konferenciji za novinare nije bilo kapitena bugarskog tima, tehnièara Ljupke Debarijeve. Posle izlaganja selektora Bugarske Dragana Ne¹iæa bilo je jasno i za¹to.

Ne¹iæ je èestitao Srbiji na pobedi i po¾elo da se plasira u polufinale EP. Prema Ne¹iæevoj oceni, pobednika je odluèio lo¹ prijem njegovog tima, kao i lo¹a igra dizaèa njegovog tima.

"Ona (Ljupka Debarlijeva) je pokazala kako se ne igra odbojka", rekao je Ne¹iæ.

Igraèica Bugarske Svretlana Zarkova èestitala je Srbiji na pobedi.

"U prvom setu smo igrale dobro, ali smo posle toga imale problema sa prijemom srpskog servisa, sa kojim nismo uspele da se izborimo", rekla je ona.

(Beta)

vlada89

C,c,c...sto ste neazurni  :F NASE SU U POLUFINALU!!!  :~ :~ :~  Rutinski su savladane Cehinje sa 3:0 a Holandjanke su izgubile od Poljakinja. Na zalost, sa njima igrao polufinale u subotu u 17.30! Samo napred nase  :Bog

Ayrton Senna

Сада, пошто су девојке у полуфиналу, морају да покажу да су боље од Глинке и другарица, што ће бити врло, врло тешка мисија. Но, нама су увек додељиване немогуће мисије, па је ред да се и овог пута докаже на делу српски инат. Једном су нас већ "разбиле", овог пута нема шале, ипак се игра полуфинале!  :1

Мада, реално говорећи, полуфинале је већ велики резултат за наше девојке, као и то што су се квалификовале за наредно Европско првенство, које се одржава у Пољској 2009год.

tarantulica

Biæe treæe, ne verujem da æe pronaæi recept kako da proðu Poljakinje...  :nonono:

zabica

Quote from: tarantulica on 28-09-2007, 05:59:12
Biæe treæe, ne verujem da æe pronaæi recept kako da proðu Poljakinje...  :nonono:
pa dobro to nije neuspeh! Ionako brane bronzu  :wink:

mikele

Quote from: zabica on 28-09-2007, 07:45:15
pa dobro to nije neuspeh! Ionako brane bronzu  :wink:
Не бране бронзу јер бронза је са СП,а на прошлом ЕП наше су биле седме,тако да је ово већ сада велики помак. :wink:
Искрено да вам кажем мени се више свиђа што играмо полуфинале против Пољске,а не против Италије.Јер Пољакиње су нас разбиле(буквално) у  последњем мечу и за очекивати је да буду мало опуштеније(у фазону ''аха,њис смо већ разбиле пре пар дана,тако да ће бити лаганица''),а наше ће бити екстра мотивисане јер желе да поправе утисак са претходног меча и да покажу и докажу да је то био само лош дан.Реално јесте Пољска боља,али не баш толико(25-18, 25-20, 25-14 што је много,много је). :shock

tarantulica

Ja mislim da je fenomenalno da budu treæe!
Tome se radujem vi¹e nego prvom mestu...
Èista psihologija...  :>

Jedva èekam 19:30  :loptica:

zabica


tarantulica