Prostorija za pu¹aèe na fakultetu?

Started by Enea, 11-09-2007, 13:43:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Maslacak

da da... jedini problem je ¹to pu¹enje ¹kodi ljudima oko vas mnogo vi¹e nego svi ostali poroci zajedno...
a to ¹to vi sebe trujete, who cares...

¹to se eventualnog pu¹enja u kafiæu tièe - to je simpatièno, ali nezgoda je u tome ¹to bi u kafiæ ulazili i nepu¹aèi, pa eto vam opet problema  :wink:

inaèe jesam za pu¹ionicu, da ne nalazim vi¹e pepeo i pikavce u lavabou u wcu... neki pu¹aèi su zaista aljkavi :>

igrackica

Ma, da da, ajde jos jednom procitaj sta si napisala!
Drugi poroci mogu da ti nacisto upropaste zivot iako nemas ti taj porok, vec neko pored tebe. To su ozbiljne stvari, ali svakako nisi u pravu, uzecu ovo kao da nisi razmislila pre nego sto si otkucala.
Svakako nije tema za to.

Maslacak

izvini.
nisam bila precizna - govorila sam o naru¹avanju tuðeg fizièkog zdravlja.

o porocima koji naru¹avaju mentalno zdravlje iako ih sam nema¹ znam takoðe dosta, i previ¹e, ali u pravu si, nije tema za to  :cvet

ivilija

Maslacak nije lepo od tebe to sto si napisala!!!Zaista nije lepo pa vi nepusaci imate celu zgradu na raspolaganju ako se ne varam???A to sto ima opusaka u wcu nisu pusaci za to krivi vec oni koji im zabranjuju da imaju mesto za pusenje a koje se ne nalazi ispred fakulteta pa da se na -10 smrzavamo.
Epa vi NEpusaci mislite da ste visa rasa ...???Niste samo je takva moda...promocija zdravlja i sl.s.... a nekada je bio out onaj ko nije pusio...ccc
no nije ovo teme za to sta je in a sta out..
Mesto za pusenje je potrebno fakultetu bio to kafic ili nesto dtugo...a ako se bude pusilo u kaficu verujem da pusaci tamo nece ni svracati pa ce ih bas biti briga da li kafic postoji ili ne...to ce onda biti samo na nepusacima ...da se bore sa gazda markom i njemu slicnima.
U svakom slucaju lose izrazavanje!!! :nene:

Enea

Quote from: Maslacak on 13-09-2007, 18:40:09
da da... jedini problem je ¹to pu¹enje ¹kodi ljudima oko vas mnogo vi¹e nego svi ostali poroci zajedno...
a to ¹to vi sebe trujete, who cares...

Hocjemo tako? Ajde onda izadji na ulicu i bojkotuj sagorevanje motornih ulja, imash li mocji da srushish sve toplane po gradu?
Who cares, shto sami sebe trujemo, a ti kao student farmacije nikako, ali nikako ne bi smela da imash takav stav.
Quote from: Maslacak on 13-09-2007, 18:40:09

¹to se eventualnog pu¹enja u kafiæu tièe - to je simpatièno, ali nezgoda je u tome ¹to bi u kafiæ ulazili i nepu¹aèi, pa eto vam opet problema  :wink:

A tako razmishljash i kad odesh u kaficj u centru, ili ti je tada simpatichno da se pravish riba, pa i ti zapalish koju?
Quote from: Maslacak on 13-09-2007, 18:40:09
inaèe jesam za pu¹ionicu, da ne nalazim vi¹e pepeo i pikavce u lavabou u wcu... neki pu¹aèi su zaista aljkavi :>

i ne nalazila ih, kada koleginice nose shtikle, pa na svako klepetanje bacash pljugu mislivshi da je neka profanka.



ali za ono koga boli d. za vashe zdravlje, idi i ....

Maslacak

Lepo rekoh da JESAM za prostoriju za pu¹enje.
Nemam moæ da sru¹im toplane u gradu, nemam moæ ni da spreèim ljude da pu¹e. Grejanje je neopodno svima, pu¹enje je neophodno nekima - ne ¾elim da spreèim ljude da pu¹e, veæ da koliko-toliko ja izbegnem taj dim.
Ja kao farmaceut mogu da pomognem onima koji to ¾ele, ali ako neko krajnje oèigledno ne ¾eli da mu se pomogne, ili smatra da mu pomoæ ne treba, ¹ta ja tu mogu? Mogu da poku¹am bar da za¹titim sebe. I eventualno druge nepu¹aèe, kao farmaceut, tako ¹to æu ih koliko je to moguæe, odvojiti od pu¹aèa (dok pu¹e, naravno). Znaèi opet - prostorijom za pu¹enje. Iskreno, nije uop¹te taèno da me nije briga za va¹e zdravlje, ali imam 2 pu¹aèa (tee¹ka pu¹aèa) sa srèanim oboljenjima u kuæi koji, osim ¹to me konstatnto od stomaka izla¾u dimu, ne mogu da shvate da æe ako tako nastave moja 15ogodi¹nja sestra prerano ostati bez roditelja. I ako njih nije briga - mogu samo da budem KIVNA i zato sam to tako rekla. Ako se ljudi ne brinu za sebe, ¹ta ja treba, da umirem od brige za njih?

Ulazim u kafiæe gde ljudi pu¹e, sedim sa pu¹aèima bez problema, jer sam, na ¾alost, na dim navikla. Nemam komplekse da se "pravim riba", pa ne palim nikad... ali sigurno imam pluæa pu¹aèa. To za kafiæ na faxu sam rekla, jer je pu¹enje zabranjeno na faxu valjda da bi se za¹titili nepu¹aèi, pa te¹ko da bi dozvolili da pu¹ionica bude neka me¹ovita zona...na to sam mislila.

Izvinjavam se najiskrenije svim pu¹aèima. Za mene su poroci inaèe u¾asno emotivna tema, stra¹no burno odreagujem, zato je sve ovako ispalo.
Mooolim vas, nemojte da se ljutite. Ne znam ¹ta mi bi da se uop¹te petljam, bilo je oèigledno jaèe od mene. To bi bio moj porok  :ohwell:

*

Suma sumarum, zalozice se valjda za tu prostoriju za koju se iskreno nadam da nece biti ostava za cistacice... :box

Maslacak

da, nekakav prozor ili ventilacija, pod obavezno!

vlada89

Bravo maslacak,potpuno sam uz tebe  :pljes:  :cvet

_d.0.t_

tako, tako....
nepushachi bi i trebalo najvishe da se iscimaju oko ovoga

Enea

@ maslacak, evo tebi jedno


jbo topik,


a nisam ga ja ni postavljala

Masha

Ja sam pusac. Pocela sam da pusim posle prve godine faksa. Do tada nikada ni dim nisam povukla. Znam da moze u rubriku - verovali ili ne, ali je zaista tako. Dakle, nisam pocela da pusim onda kada vecina to uradi - negde u srednjoj skoli. Nisam pocela da pusim zato sto to radi vecina ljudi oko mene, niti zato sto je to "u trendu". Iskreno, ja i ne znam zasto sam pocela da pusim. Ja se zaista trudim da postujem nepusace i bas zato smatram da pusacima treba obezbediti pristojnu prostoriju koja se da provetravati. Jedino tako pusaci nece ugrozavati nepusace, a ako i dalje budu pusili tamo gde to nije predvidjeno, onda se tu radi o nekulturi. Da, pusenje lose utice na zdravlje onoga ko pusi, ali ako neko to zna i dalje pusi, onda je to njegov izbor. Takodje, "duvanski dim steti ljudima u vasoj okolini", ali onda dajte prostor pusacima, nemojte ulaziti u taj deo i necete biti ugrozeni. Mnogo ljudi ovde govori o ovom poslednjem sto sam rekla - vas dim ugrozava moje zdravlje, i slazem se sa onima koji su naveli primer sedenja u kaficu. Ti ljudi nikada nisu toliko kategoricni kada treba da sede u kaficu gde je prostor za pusace i nepusace odvojen tako sto 5 stolova ima kartoncic sa precrtanom cigaretom, a na 15 stolova stoji piksla. Pri tom su svi stolovi u prostoriji od 50 metara kvadratnih. Vise srece imaju oni koji udju u kafic gde je donji sprat za pusace, a gornji za nepusace ili obrnuto, ali u svakom slucaju, taj dim se siri celim prostorom, posto ventilacija nije na zavidnom nivou. Sve u svemu, ovde se prostor za pusenje trazi da bi svima bilo bolje - nepusace nece ubijati duvanski dim, a pusace hladnoca ( svesna sam da hladnoca manje steti od duvanskog dima) zimi.
P.S. Maslacak, moj post nije odgovor na tvoj niti me je tvoj post izrevoltirao.  :wink:

Maslacak

#57
Mom deèku npr, kome niko u kuæi ne pu¹i, u svakom kafiæu stra¹no smeta, posle 1h ga peku oèi i boli grlo, i èesto odemo ranije... verovali ili ne :K

@Enea  :cvet :cvet

Masha

Verujte, i meni zimi smeta zagusljiv vazduh u kaficima i tada manje pusim. By the way, trudim se da prestanem i ima dana kada izdrzim da ne zapalim ni jednu cigaretu, ali nekada ne mogu, ali zato i tim danima pusim manje.

stef

 Rekao sam vec. Svako ima pravo izbora. A fakultet mora da obezbedi prostoriju za pusace. puc