Prostorija za pu¹aèe na fakultetu?

Started by Enea, 11-09-2007, 13:43:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

igrackica

Nista onda da osacujemo gde bismo voleli da nam bude, pa da krenemo u pregovore!
Drago mi je sto si tako optimistican, ja se stvarno nadam da ce shvatiti da postoji realna potreba za pusionicom.
Dobro, ima li neko konkretnu ideju gde bi to moglo biti?

vlada89

Isped ulaza u fakultet  :K Pozdrav za profesore i dekana  :cvet

Masha

Vlado, shvatili smo da ti nisi za to da postoji prostorija za pusace jos od kada si napisao svoj prvi post u ovoj temi. Od tog prvog posta pa do ovog sada nista konstruktivno nisi rekao. U redu je sto si protiv pusenja, ali, izjasnio si se covece, a sad se ovde traze konkretni predlozi gde bi mogla biti ta prostorija za pusenje. Ili se uozbilji, ako je to ikako moguce, ili nadji sebi neku drugu temu pa se zezaj do mile volje.

Wlada

Dobro je sta ste se unervozili. Malo se salimo, malo pricamo ozbiljno. Da se neko ne zaj****a ne bi bio forum za studente... Ali bila bi fora da su oni "akvarijumi sto ih prave pushione umesto mesta za kompove  :K

Masha

Niko se nije unervozio nego sve ima svoju granicu. Ovaj forum ne oskudeva u temama koje su za, kako ti rece, zaj******e, ali ovo nije jedna od njih. Cak i ovde nije zgoreg nasaliti se, ali ako je nekome svaki post u ozbiljnoj temi neozbiljan, onda je red da se taj neko ili uozbilji ili promeni temu.

aziraphale

#95
Quote from: igrackica on 15-09-2007, 17:23:58
Dobro, ima li neko konkretnu ideju gde bi to moglo biti?

jedino realno mesto je kafic, koji bojkotujemo (pushachi, nemojte samo da saspete darkera i mene kamenicama, molim vas :)). sa hronicnim problemom manjka prostora, kao i tom prichom da ce sadasnji kafic posluziti za drugacije namene, nesto nisam siguran da ce nam uprava tek tako izaci u susret. koliko sam shvatio i ta uredba, zakon ili sta vec koja postoji o zabrani pusenja moze fakultet kao pravno lice skupo da kosta (ispravite me ako gresim). ni u kaficu nije dozvoljeno, ali dobro, svi po malo zmurimo na to. mene brine kako cemo nastaviti akciju bojkota s jeseni. nije realno ocekivati da ce ljudi na fakultetu da mrznu napolju zbog jedne cigare, pre ce zazesti i uz to popiti onaj cemer od kafe. mozda da donesemo dve one piksle sto se vuku po hodniku i montiramo ih pored kaficja? u svakom slucaju, dzabe mi ovde iznosimo konkretne predloge, tu je studentski parlament, ideju ce verujem izneti, pa onda da vidimo sta moze, a sta ne moze.

vlada89

#96
Dakle moj (verovatno) zadnji post:

Jesam,protiv toga. Jednostavno mi savest ne daje da se legalizuje SVESNO trovanje ljudi. Mislim, kakav bih aj to covek bio da dozvolim da neko meni (ne)drag sam sebe truje a jos i zavisnik? U svakom slucaju,vas zivot,vasa stvar,ako ne zelite pomoc ne morate,ali posle se ne zalite..Srecom ima razumnih ljudi na faxu.  Aman, da li vam je vrednija jedna cigara sa 100000-ima otrova od mrznjenja na - 200 stepeni? Jos mi kao "farmaceuti" treba da se borimo protiv toga... Ne znam,mozda se neki ponose sto puse,neki sto im je fensi,neki sto ne mogu drugacije da se smire, a svi znamo koliko je stetno. Ne zelim ovim postom sad da vas nateram da prestanete ili sta vec, verovatno ce da me isprozivate samo tako, ali to je razmisljanje, mene, kao ogromnog anti-pusaca...Dovoljno ozbiljno?

igrackica

U redu je Vlado, ja znam da nisi mislio nista lose.
Masho, pripisi to tome sto jos uvek nije poceo da studira i da ce shvatiti sve o cemu pricamo kada pocne da provodi vreme na faxu. Mogli bi i vi ponekad konstruktivno da ga posavetujete.
Jeste tema je ozbiljna, ali ne vidim zasto bismo sad trenirali strogocu?
Inace je tema spontano i iz polu zezanja nastala...
azira, ja se sa tobom skroz slazem, ali nista nas ne kosta da probamo da se izborimo za to. Mada ne znam kako je to zakonski regulisano i da li je to uopste moguce izvesti.

Enea

@ azira
rekoh ti ja da odmah da bi tamo najbolje bilo.
da ti prosledim skripte iz organizacije? =))

@vlada89
da li znash koliko je teshko ostaviti pushenje?
jedino shto ti mozesh da uchinish, je da delujesh preventivno, i da nepushachima nikada ne dozvolish da zapale..


i'm trying to quit.. i jezivo me nervira shto ispada da sam autor ovog topika!%$%&%^*&(**(

aziraphale

#99
Quote from: vlada89 on 15-09-2007, 19:08:09
Dovoljno ozbiljno?

dovoljno.

pusenje zakonom nije zabranjeno, to pod jedan. stoga je to licni izbor, ma sta ti mislio o tome. prema tome, tvoje pricha o legalizaciji svesnog trovanja ljudi je cista glupost (bez uvrede).
potpuno je druga stvar zabrana pusenja na javnim mestima. kao dugogodisnjem pushachu to mi ni najmanje ne smeta, pravila se pridrzavam i podrzavam ga u potpunosti. ako mi se dozvoli da zapalim na nepredvidjenom mestu ja cu zapaliti, ako ne, nema veze snaci cu se, i tako razmislja velika vecina pushacha, u suprotnom bi se na fakultetu i dalje divanilo na sve strane.
trece, mi, pushachi, nijednoga trenutka nismo trazili da se zabrana na fakultetu ukine. nit je realno, nit je ok prema nepushachima. samo zelimo da se ispostuje nas licni, slobodni, izbor i da se odredi neki prostor gde cemo zapaliti cigaretu, tako da nikom ne smetamo i da mi ne moramo da se smrzavamo napolju kada krene jesen.
u razloge zasto neko pushi ili ne, ti nemash pravo da ulazish, kao ni bilo ko drugi.
ako si veliki protivnik pusenja (cigareta), hvala sto si nam svima stavio do znanja. imash pravo da jednoga dana ne dolazish u "pushionicu" i to je to.

@igrackica
Quote from: igrackica on 15-09-2007, 19:23:12
azira, ja se sa tobom skroz slazem, ali nista nas ne kosta da probamo da se izborimo za to. Mada ne znam kako je to zakonski regulisano i da li je to uopste moguce izvesti.

naravno da bi trebalo da pokusamo, nemoj pogresno da me shvatis, skroz sam za to i ako mogu rado bih pomogao da se to pitanje progura.

_d.0.t_

Quote from: vlada89 on 15-09-2007, 19:29:49Od negde mora da se pocne...
odlichna konstrukcija. lol
///
mislim da je ovo vishe pitanje za studentski parlament, nego za forum.
o kojoj prostoriji vi prichate? zhelje, chestitke i pozdravi su malo nizhe.
sigurno necje studenti odrediti gde cje biti takva prostorija, fakultet cje. ako je uopshte bude.

misliiim...evo necheg konstruktivnog - ja predlazhem da zidovi u toj prostoriji budu plavi.lol

Wlada

Quote from: _d.0.t_ on 15-09-2007, 19:44:17
Quote from: vlada89 on 15-09-2007, 19:29:49Od negde mora da se pocne...
odlichna konstrukcija. lol
///
mislim da je ovo vishe pitanje za studentski parlament, nego za forum.
o kojoj prostoriji vi prichate? zhelje, chestitke i pozdravi su malo nizhe.
sigurno necje studenti odrediti gde cje biti takva prostorija, fakultet cje. ako je uopshte bude.

misliiim...evo necheg konstruktivnog - ja predlazhem da zidovi u toj prostoriji budu plavi.lol
Ventilacija mora da se odradi jer da bi prozori funkcionisali za vetrenje potrebna je promaja koja onda unosi hladnocu  :wink:

Enea

#102
.. josh je i do toga doshlo, da moram da kvotujem sebe samu..



Quote from: Enea on 15-09-2007, 19:24:29



@vlada89
da li znash koliko je teshko ostaviti pushenje?
jedino shto ti mozesh da uchinish, je da delujesh preventivno, i da nepushachima nikada ne dozvolish da zapale..


i'm trying to quit.. i jezivo me nervira shto ispada da sam autor ovog topika!%$%&%^*&(**(

Quote from: Wlada on 15-09-2007, 19:48:20
Quote from: _d.0.t_ on 15-09-2007, 19:44:17
Quote from: vlada89 on 15-09-2007, 19:29:49Od negde mora da se pocne...
odlichna konstrukcija. lol
///
mislim da je ovo vishe pitanje za studentski parlament, nego za forum.
o kojoj prostoriji vi prichate? zhelje, chestitke i pozdravi su malo nizhe.
sigurno necje studenti odrediti gde cje biti takva prostorija, fakultet cje. ako je uopshte bude.

misliiim...evo necheg konstruktivnog - ja predlazhem da zidovi u toj prostoriji budu plavi.lol
Ventilacija mora da se odradi jer da bi prozori funkcionisali za vetrenje potrebna je promaja koja onda unosi hladnocu  :wink:
generalno fakultet ima zeshcji problem sa ventilacijom.
u amfiteatrima je jezivo.


slazem se sa dotom da zidovi budu plavi, no chini mi se da cje pre biti roze =)

_d.0.t_

Quote from: Wlada on 15-09-2007, 19:48:20
Quote from: _d.0.t_ on 15-09-2007, 19:44:17
Quote from: vlada89 on 15-09-2007, 19:29:49Od negde mora da se pocne...
odlichna konstrukcija. lol
///
mislim da je ovo vishe pitanje za studentski parlament, nego za forum.
o kojoj prostoriji vi prichate? zhelje, chestitke i pozdravi su malo nizhe.
sigurno necje studenti odrediti gde cje biti takva prostorija, fakultet cje. ako je uopshte bude.

misliiim...evo necheg konstruktivnog - ja predlazhem da zidovi u toj prostoriji budu plavi.lol
Ventilacija mora da se odradi jer da bi prozori funkcionisali za vetrenje potrebna je promaja koja onda unosi hladnocu  :wink:
za pet minuta, koliko ti je potrebno da zdimish pljugu, mozhesh i da se smrznesh... bitno je da ne trchish kroz ceo fakultet da bi je napolju zapalio.

Wlada

Onda par stolica, jedan aparat za kafu, mozda sto sa 1000 pepeljara mozda slika Velaskeza... :K