wireless

Started by Jeca, 13-09-2007, 11:19:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jeca

Interesije me da li neko ima wireless,koje su mu prednosti,koje mane, koliko kosta,...? :hmm

Elem, ja imam adsl na kompu, medjutim kad hocu da koristim na lap topu (iako instaliram program i sve potrebno na lap top) , ne mogu i da se ne bi cimala sa kablovima, prikljuccima....htela  bih da wireless. Ja znam za beogrid kao provajder za taj wireless,ali ne pisu mu cene....  :help:

Bred

pretrazi po googleu ili procitaj po forumima, ne veruje da ovde iko zna nesto vise od onoga sto je tamo napisano plus ima tema o slicnoj dilemi adsl vs wireless.
dakle elitesecurity.org i mycity.co.yu.
mada citah u novinama da je brzina adsla ogranicena izdrzljivoscu telefonske parice i da u buducnosti mnogo vece brzine mogu da se ocekuju kroz opticke kablove koje obezbedjuju kablovski distributeri.... :wink:

makica

Ja imam wireless vec nekih 2 meseca i super sam zadovoljna!
U stanu nemam fixni,zgrada je nova pa nema jos uvek dovoljno stanara za kablovsku,tako da je jedini nacin da uvedem internet bio upravo wireless.
Postoji gomila provajdera u Bgd-u,zavisno u kom si delu grada i ciji signal mozes najbolje da uhvatis.Mislim da treba da postoji opticka vidljivost sa provajderom.
Treba da kupis opremu koja se sastoji od antene, modema i kabla i kosta otprilike 100 evra.
Mozda kod nekih moze i da se iznajmi oprema-ne znam,to ces da pitas.
Ako je kupis kao ja-ostaje tebi forever. :wink:
Zatim pozoves par provajdera kod kojih uhvatis signal i trazis da ti puste probni nalog(tako sam bar ja uradila) da bi videla kog je kvaliteta veza i na kraju se odlucis za jednog.
Ja sam na flat paketu 256 i placam ga mesecno oko 1200 din.
Imam toshibin lap top i radi mucenik po ceo dan i veza je sasvim ok...torrenti rade... :>
Toliko od mene!
Pozz! :Z