Ljudi æe u buduænosti biti biseksualni

Started by tarantulica, 16-09-2007, 07:37:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

tarantulica



Ljudi æe u buduænosti biti biseksualni

Ljudi æe u buduænosti biti biseksualni, a seks æe biti pitanje emocija, a ne reprodukcije, smatraju italijanski nauènici.

"Buduænost je biseksualna", ocenio je nedavno biv¹i italijanski ministar zdravlja, onkolog Umberto Veronezi, podstakav¹i polemiku medju nauènicima. U intervjuu za italijanski list "Riformista", Veronezi je rekao da se ljudska vrsta kreæe ka "jedinstvenom modelu".

Razlike izmedju mu¹karca i ¾ene se smanjuju, jer mu¹karci vi¹e ne moraju da se "bore za opstanak" kao nekada, pa proizvode manje androgenih hormona, a ¾ene, suoèene sa novim ulogama u dana¹njem dru¹tvu, proizvode manje estrogenih hormona. Organi za reprodukciju zbog toga atrofiraju, tvrdi taj nauènik.

"To, i èinjenica da sa ve¹tackom oplodnjom i kloniranjem, seks vi¹e nije jedini put koji vodi radjanju, u potpunosti æe oduzeti seksualnom èinu reproduktivni cilj. Seks æe i dalje postojati, ali samo kao emotivni èin, dakle neæe vi¹e biti toliko znaèajno ako odaberemo za seksualnog partnera osobu istog pola", upozorio je Veronezi.

Da li to znaèi da æemo svi biti biseksualni? Italijanski nauènik smatra da je to "cena prirodne evolucije vrsta".

"A ta cena je pozitivna, jer nastaje iz ¾elje za jednako¹æu polova: u poslednjih 20 godina ¾ene preuzimaju sve aktivniju ulogu u dru¹tvu, a to sa sobom nosi umanjivanje razlika medju polovima", ukazao je Veronezi.

Prema njegovim reèima, ¾ene æe zapravo postati mu¾evnije, a mu¹karci ¾enstveniji. On ka¾e da je taj proces veæ u toku: od kraja Drugog svetskog rata do danas plodnost spermatozoida je u proseku opala za 50 odsto.

Veæa jednakost medju polovima ne znaèi i potpuni nestanak razlika, precizirala je seksolog Kjara Simoneli, docent na Univerzitetu u Rimu.

"Uslediæe veæa sloboda, pre svega oslobadjanje od stereotipa i predrasuda. Taj fenomen tek poèinje da se razvija, a utvrdiæe se tek kroz dve ili tri generacije", ocenila je Simonelijeva za list "Korijere dela sera".



Biolo¹ka i kulturna revolucija


Revolucija koja æe uslediti biæe i biolo¹ka i kulturna.

"Promene u mentalitetu i genetska evolucija su povezani fenomeni, koji medjusobno utièu jedan na drugog. Ipak, radi se o veoma sporim procesima. Biseksualno dru¹tvo je jo¹ veoma daleko", rekla je Simonelijeva.

Iako je biseksualnost veæ postojala u antièkoj Grèkoj, gde mu¹karci nisu skrivali svoju strast prema mladiæima, u staro vreme ona je bila mnogo drugaèija od onoga ¹to pod tim pojmom smatramo danas, ka¹e Eva Kantarela, profesorka na univerzitetu u Rimu, autorka knjige "Prema prirodi - Biseksualnost u antièkom svetu".

"Nije postojala moguænost izbora s kim i kako imati seksualnu vezu, veæ je taj fenomen imao stroga pravila i bio je privilegija dozvoljena samo mu¹karcima. Odrastao mu¹karac mogao je da ima odnos sa mladjim, ali je bilo obavezno da ima aktivnu ulogu. Kada bi dostigli odredjen uzrast, adolescenti bi gubili pasivnu ulogu", ukazala je Eva Kantarela.

®ene su u antièkoj Grèkoj bile supruge i majke. Ljubav prema braènoj partnerki, koja je postojala uporedo sa onom za druge mu¹karce, bila je drugaèije prirode i kod starih Grka imala je i drugo ime - "filia", nasuprot "erosu" koji je oznaèavao strast.

(Beta)

Darker

Odlièan tekst, proèitah ga ali ga ne naðoh na netu...
Pa sad vidite ¹ta su neminovnosti i ko ih odreðuje, nauènici ili mi sami???

Pedja

То код нас никад неће бити  :djavo   има да узмемо  :batina   и протерамо све педере и бисексе.  puc
(као знак солидарности пуштаћемо женске бисексе  :K  )

Al-Jasmina

Problematika je u tome sto generacije od 15-16-17 do 35te
uvode u drustvo mnoge "novine" i trendove po pitanju sexualne (r)evolucije
Ako mladi prihvataju da budu unisex onda ce to lagano izrastati u opste drusveni trend kako oni budu odrastali.
E sada, negde oko 25te su imam utisak prelomne godine kada se vrsi razdvajanje na one koji se vrate konzervativnom shvatanju i tako cine vecinu sa svojim vrsnjacima koji su to i bili do tada
i na relativnu manjinu koja ostaje ili prilelazi u bi/homo/lezbo varijantu

E sad, oscilacije uvek postoje,
zavise od dominantne kulture koja prozima civilizaciju globalno ili regionalno...
Trece, drustvo ima tendenciju da svako malo prozivljava renesansu i/ili povratke korenima-
"prociscenje" vracanjem ka tradicionalnim vrednostima
kao kad dominantna grupacija oseti da je manjina ugrosava svojim idejama
ili neka druga kultura
(primer-porast ortodoxnog islama na Bliskom Istoku kao odgovor na nametanje amerckih modela...)


Souris


Al-Jasmina

 :)): Ma daj, pa i oni su zeljni ljubavi

Souris

jesu al ne dam dupe.... :shock

salim se...ko zna mozda jednog dana....ako budemo pili bi vodu

Al-Jasmina

 :smekerica: Mozda i ne moras da ga das...
:F toliko o off-u
brisnucu ostale nekonstruktivne poruke  :cop:

3OPAH

Quote from: Darker on 16-09-2007, 09:40:35
Odlièan tekst, proèitah ga ali ga ne naðoh na netu...
Pa sad vidite ¹ta su neminovnosti i ko ih odreðuje, nauènici ili mi sami???

he-he... to i ja radim, kad ti objavis neki test u cirilici, pa ja onda po netu trazim latinicnu verziju.


Mislim, da je tekst priredjen za balkansko trziste. :ball2:


Darker

Pa veæ se ide ka bisexualnosti. Anoreksiène, deèaèke, mu¹kobanjaste manekenke i metro-sexualci...
Kad se ljube-ne zna se ko je mu¹ko ako ¾ensko, pa je na kraju svejedno :K :K :K

dirigent

U pravu je Darker. Samo guzu ne dam i tacka.  :nene:

pig_am_am


dirigent

Jel te startovala nekad neka riba piggy?

   Ja sam jednom pricao sa nekim feggyijem  :gay: . Covek je dosao da peva u hor , a zapravo usput da mi se nabacuje. Pokusao sam da ga skuvam da peva , a ovo drugo elegantno zaobidjem , ali nije ga bas interesovalo odvojeno.Na kraju razgovora je otisao i rekao da ce razmisliti i poslao mi  leteci poljubac.  :smekerica:  :bljak:

pig_am_am

hahahaha...leteci poljubac.

jeste. nazalost,nije mi se svidela. :K

Lence

  Buducnost je vec dosla...Brat mi tvrdi da mu je 100% devojaka, koje je upoznao za poslednjih godinu dana, priznalo da je u bi fazonu... Da li to pricaju da bi ispale kul (da, da, sad je to u trendu i skoro je potpuno drustveno prihvatljivo, za razliku od slicnog ponasanja kod muskaraca), ili su u fazi isprobavanja, ili nesto trece...
  Ko zna... U svsl to je danas skroz uobicajeno...