Miroslavljevo jevanðelje u Hramu svetog Save

Started by Bred, 17-09-2007, 14:55:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Bred

Autor: Beta |
U Hramu svetog Save na Vraèaru od 20. do 23. septembra biæe izlo¾en najstariji srpski æirilièni rukopis "Miroslavljevo jevanðelje" (12. vek), u okviru "Dana evropske ba¹tine", najavljeno je danas iz Narodne biblioteke Srbije.

Organizatori trodnevnog programa pod nazivom "Knjiga u hramu" su Narodna biblioteka Srbije i Dru¹tvo za podizanje Hrama svetog Save na Vraèaru, pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Srbije i grada Beograda.
Narodna biblioteka Srbije uèestvuje u manifestaciji "Dani evropske ba¹tine" i s izlo¾bom "Pozdrav s Dunava" koja æe od 18. do 23. septembra biti postavljena u holu biblioteke, navodi se u saop¹tenju.
U formi digitalnih printova reprodukovane su stare razglednice s motivima srpskih dunavskih gradova, iz Zbirke fotodokumenata Narodne biblioteke Srbije.

Od¹tampana su i reprint izdanja ¹est starih razglednica Beograda i Zemuna u bibliofilskom tira¾u od 1.000 numerisanih primeraka.
U holu æe biti postavljeno po¹tansko sanduèe i raèunar, kako bi posetioci mogli da po¹alju reprint ili digitalnu kopiju razglednica s izlo¾be, dodaje se u saop¹tenju.

blic

Roben

Cuo sam da je izlozba mnogo dobra, steta sto ne mogu da je pogledam

saschka

Ja sam cula da to moze da se vidi i u Narodnom muzeju u nekim drugim prilikama i postavkama,ali verujem i da su koncerti i propratni sadrzaj bili na nivou.
Jel` to traje do veceras u ponoc ili...?

jecapereca

Da li je neko bio/video, kakvi su utisci?

dirigent

Izlozili su fototipsko izdanje a ne original, samo sviraju kako je original...

Ajvi

Stvrano..  :hmm
Opet nije mi manje zao sto nisam otisla da vidim, pa i fototipsko izdanje..
Volim nas hram.

jecapereca

Quote from: dirigent on 28-09-2007, 22:21:20
Izlozili su fototipsko izdanje a ne original, samo sviraju kako je original...
Citala sam u novinama.
Al' sto rece Ajvi nije bilo zgoreg videti i fototipsko izdanje

Gocca

Ali, morali su da kazu da nije izlozen original!
A ovako su koristeci laznu informaciju , navukli hiljade ljudi da i po 2h cekaju da vide fototipsko izdanje.

Ajvi


Pa "rekli su", vidis da je jecapereca o tome citala u novinama..  :K
Ni ja nisam bila upucena, saznala sam tek na forumu!

jecapereca

#9
Quote from: Ajvi on 06-10-2007, 16:16:18
Pa "rekli su", vidis da je jecapereca o tome citala u novinama..  :K
Ni ja nisam bila upucena, saznala sam tek na forumu!
Neko procitao u novinama ,neko cuo (i gledao) na tv-u  :>

Gocca

Pa, jesu obavestili javnost ali tek nakon izlozbe!