Pozori¹te

Started by Darker, 11-05-2006, 12:32:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

AquArius

Porcija mi je omiljeni lik,
Dragan jos drazi ( a i samo mu ime kaze )  :happy:
Fantasticno izbalansiran.

"U Jugoslovenskom dramskom pozori¹tu igra u jo¹ dve predstave: “Galeb” i “Mletaèki trgovac” gde je za lik Porcije dobio dve najznaèajnije domaæe glumaèke nagrade “Ra¹a Plaoviæ” i “Milo¹ ®utiæ”!
Dragan Miæanoviæ: Volim tu predstavu i ulogu Porcije u “Mletaèkom trgovcu”. Veliko mi je zadovoljtvo da igram tu ¾enu. Petnaest godina sam u glumi i nijedan lik mi nije doneo toliko zadovoljstva koliko Porcija."

Deo intervjua preuzet sa http://www.balkanmedia.com

Korisnicko Ime

Kad vec spomenu Galeba... Mislim da mi je to omiljena predstava. Najiskrenije sam uzivao... Inace, mislim da sam ja gledao jedno od poslednjih izvodjenja, bilo nas je ne vise od 20 u sali.

nasty girl

evo sajta kluba ljubitelja pozorista....

tu ima sve o predstavama...

http://www.bg-pozoriste.co.yu/

Lence

       Za ljubitelje mjuzikla: Èikago je super (gledala generalnu probu)! Cigani lete u nebo isto (èula od drugih). Mislim da necete pogresiti, ¹ta god da gledate u Pozoristu na Terazijama!  :VSvi èlanovi ansambla su odlièni pevaèi i igraèi, pa ako ste za praznik za oèi i u¹i, navalite... Za decembar je, naravno sve rasprodato ( :'(setila sam se tek danas da kupim), ali biæe i sledeæe godine.
       Da li je neko gledao neki balet u Narodnom? Jel vredi ne¹to? Èula sam da je Ko to tamo peva fenomenalan, ali me interesuje ne¹to klasiènije...

zoe

Баш сад хтедох да напишем за Чикаго! Стварно је добро, гледала сам прексиноћ...

zabica

ljudi "gospodin foka" u beogradskom dramskom je padanje od smeha... zaista... ima na repertoaru 22.12. cini mi se...
preporucujem!

SPRING

"Cigani lete u nebo" - fenomenalno!!!

Gledala sam "Ko to tamo peva", ok je, mada kratko traje...

yeca

Quote from: SPRING on 07-12-2006, 18:07:02
Gledala sam "Ko to tamo peva", ok je, mada kratko traje...
Kako bre kratko kad ljudi skaèu sat i po vremena. Meni je taj balet strava. Nije klasièan nego alternativa neka, drugaèiji kostimi, originalna ¹minka, super muzika. OBAVEZNO!!

Medjutim, sad upravo odgledah SVETLA POZORNICE i ni¹ta specijalno o'ma' da vam ka¾em, osim par scena. Radi se o spajanju songova iz najboljih predstava pozori¹ta na Terazijama (Brilijantin, Cigani lete u nebo, Tri frtalja od Beograda, Prièa o Konju... Èikago nije ukljuèen). Ako ba¹ nema karata ni za jednu drugu alternativu vi pogledajte, ali...

Cecilly

Preporucujem "Okamenjeni princ" u Radovicu. Veoma dinamicna i zanimljiva predstava (2 glumca koji smenjuju uloge...cudno zvuci ali su stvarno odlicni),igraju Goran Jevtic i Ivan Tomic. Inace, proglasena je za najbolju predstavu prvog "Joakim Inter Festa" u Kragujevcu. Nosi veeeoma snaznu poruku!! Ma,fenomenalna je... :)

A gledala sam i "Pomorandzinu koru" u Ateljeu...simpaticno...vise je za devojke,zbog naslova :) :)

marer_86

Quote from: SPRING on 07-12-2006, 18:07:02
"Cigani lete u nebo" - fenomenalno!!!

Gledala sam "Ko to tamo peva", ok je, mada kratko traje...

gledao ia ja cigane - strava je a srdacno i preporucujem i chicago!!!!

Masha

AguA, i mene je Dragan Micanovic odusevio u 'Mletackom trgovcu". Svaka mu cast! A da ova tema ne bi potpuno zamrla evo najave necega novog - premijera "Gagarinovog puta" u "Bitef teatru".


Komedija o terorizmu

U nedelju, 4. februara (21), na sceni „Bitef teatra“ biæe odr¾ana premijera predstave „Gagarinov put“ Gregorija Berka u re¾iji Maje Milatoviæ-Ovadia. Po rediteljkinim reèima, ovaj komad savremenog ¹kotskog autora, dobitnik brojnih nagrada, predstavlja svojevrsnu komediju terorizma. Prièa prati dva radnika u jednoj fabrici koji nameravaju da kidnapuju izvesnog nadzornika koji je do¹ao da proceni da li æe zbog nerentabilnosti zatvoriti fabriku. Stvari izmièu kontroli, pojavljuje se moguænost svojevrsne revolucije, a kako Maja Milatoviæ ka¾e, „predstava se bavi egzistecijalnim pitanjima ko smo i ¹ta ovde radimo, fenomenom revolucije, dilemom o razlici izmeðu ubistva i politièkog ubistva, postoji li izlaz iz apatije u svetu u kojem je verovanje obezvreðeno...“

Uloge tumaèe Milan - Lane Gutoviæ, Marinko Mad¾galj, Bane Trifunoviæ i Milan Prljeta. Ovom predstavom „Bitef teatar“ uvodi jo¹ jednu novinu, tzv. blok igranje. Naime, „Gagarinov put“, kao i buduæe predstave, biæe igran deset (ili vi¹e) veèeri zaredom „dok se ne izigra“.

izvor Blic


zabica

BEOGRADSKO DRAMSKO POZORI©TE
 
repertoar za februar 2007.
 
  Velika scena                                           Nova scena 
       20:00                                                    20:30 
èet. Neke devojke                                   Gospodin Foka 

pet. Transilvanija   

sub. Villa Sachino                                   Creeps (Nakaze) 

ned. Amadeus                                             X + Y = 0 

pon. Jastuèko                                             Ljubav itd. 

uto. Ko¹tana  Pozori¹te Aleksinac                Oskar i mama Roz 

sre. Frederik                                                  Troje 

èet. Let iznad kukavièjeg gnezda                    Igra parova 

pet.                                                      Creeps (Nakaze) 

sub. Neke devojke                                      Gvozdeni ¾ivot 
10 
ned. Delirijum tremens   
11 
pon. Bluz za Mesiju   
12 
uto. Zlatno runo   
13 
sre. Delirijum tremens                                        Disco pigs 
14 
èet. Malajsko ludilo                                        Nakasone  (FRA) 
15 
pet. Bluz za Mesiju                                                Trgovina 
16 
sub. Mala trilogija smrti                                         X + Y = 0 
17 
ned. Transilvanija                                               ®ivot br. 2 
18 
pon. Gospoða ministarka  NP Banja Luka                 Ljubav itd. 
19 
uto. DAN BEOGRADSKOG DRAMSKOG POZORI©TA   
20 
sre. Transilvanija                                                  Troje 
21 
èet. Let iznad kukavièjeg gnezda                         Igra parova 
22 
pet. Neke devojke                                               Disco pigs 
23 
sub.     
24 
ned. Amadeus   
25 
pon.   Zver na mesecu 
26 
uto. Disharmonija  Predpremijera                    Troje 
27 
sre. Disharmonija   Premijera   
28 
                                                      20% popusta za on line rezervacije




Darker

Evo, jedna na¹a koleginica na delu






Nata¹a, :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog
Predstava æe dobiti premijeru uskoro, ne propustite!!

Smrda

pa lepo sto si rekao koja je predstava??
i gde?

Darker

Èuæe se, blagovremeno, ovo je bila pretpremijera...

Teatar Projekat Objektivna Drama
"BILA JEDNOM JEDNA BUDUCNOST"