Gojkoviæ: ©e¹elju se ne svidja ¹ta radim

Started by Roben, 21-09-2007, 13:09:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wlada

Проблем није само Шешељ него цела странка...
Слушам пре пар дана нека женетина (ни име јој не знам) пита онако иронично "Ко је тај Дивац?"
Радикали се истриповали да је само оно што сами чине за Косово и народ са Косова добро и корисно за њега (узгред нису урадили никад ништа добро за то исто Косово у које се куну а нису га ни видели)

njammmm

Ma najgore od svega je sto ni stranka kao stranka nije problem, nek ona postoji, problem su ljudi koji je podrzavaju! Oni nazalost ne vide dalje od svog nosa, ljudi koji su zatrovani mrznjom, njima i ne treba Evropa, putovanja... ej, to je Srbija, to je prosek, ljudi koji su toliko zatrovani da ce reci da mrze Hrvate (a u te Hrvate spada i klinac od 8 godina i beba od 3 meseca koji apsolutno namaju nikakve veze sa ratom ili bilo cim)... nikada se necemo potruditi da se izdignemo iznad toga i da pogledamo na svet iz druge perspektive! A i zasto bi? Sta? Svi nas mrze, a zasto ja ne bi njih, ma da, ko tebe kamenom ti njega stenom... muka mi je vise od toga... ali najbitnije je da ne damo Kosovo, ko da pa nesto pametno mozemo da uradimo.... kao sto rekoh, muka mi je, a ova vlada.... pa ne mogu da je podrzim, stvarno ne mogu... Kostunicu, Jocica, Mihajlova, Loncara, Simca... ma daj.... ne mogu... necu...

zoe

Quote from: njammmm on 29-09-2007, 14:55:08
Ma najgore od svega je sto ni stranka kao stranka nije problem, nek ona postoji, problem su ljudi koji je podrzavaju! Oni nazalost ne vide dalje od svog nosa, ljudi koji su zatrovani mrznjom, njima i ne treba Evropa, putovanja... ej, to je Srbija, to je prosek, ljudi koji su toliko zatrovani da ce reci da mrze Hrvate (a u te Hrvate spada i klinac od 8 godina i beba od 3 meseca koji apsolutno namaju nikakve veze sa ratom ili bilo cim)... nikada se necemo potruditi da se izdignemo iznad toga i da pogledamo na svet iz druge perspektive! A i zasto bi? Sta? Svi nas mrze, a zasto ja ne bi njih, ma da, ko tebe kamenom ti njega stenom... muka mi je vise od toga... ali najbitnije je da ne damo Kosovo, ko da pa nesto pametno mozemo da uradimo.... kao sto rekoh, muka mi je, a ova vlada.... pa ne mogu da je podrzim, stvarno ne mogu... Kostunicu, Jocica, Mihajlova, Loncara, Simca... ma daj.... ne mogu... necu...

Види, то што ти написа овде показује да поседујеш исте оне особине које осуђујеш и видиш у другима.  Не знам да ли примећујеш, али, врло си радикална.

tarantulica

Quote from: Wlada on 29-09-2007, 10:31:08
Проблем није само Шешељ него цела странка...
Слушам пре пар дана нека женетина (ни име јој не знам) пита онако иронично "Ко је тај Дивац?"
Радикали се истриповали да је само оно што сами чине за Косово и народ са Косова добро и корисно за њега (узгред нису урадили никад ништа добро за то исто Косово у које се куну а нису га ни видели)


И поред јасно изнетог става да се ради искључиво о хуманитарној акцији, Владе Дивац није ни овом приликом остао поштеђен од дисквалификаторских напада који су долазили од политичких представника наших радикално-патриотских странака. То су они политичари који су на свом великом патриотизму и изградили сопствене каријере, а при томе нису урадили ништа на решавању егзистенцијалних питања избеглица. Заиста је невероватно на који начин су посланици СРС говорили о овој акцији Владе Дивца . Посебно су се „истакли” Наташа Јовановић и Зоран Красић. Јовановићева је замолила познатог кошаркаша да „не шаље више грађанима Србије поруке овакве природе, када се зна да је он склон малверзацијама које су узроковале аферу ′Књаз Милош′”. А њен страначки колега се запитао: „Зашто Владе Дивац своју хуманост не спроводи о сопственом трошку? Да је хтео да буде хуман, не би тражио да купи ′Књаз Милош′ већ би од својих пара куповао избеглицама куће. Он је велики спортиста, али ово што ради, то нема везе са хуманошћу”. Било би добро да нам ови наши савремени родољупци покажу колико су они од својих не тако малих посланичких плата одвојили за хуманитарни рад и збрињавање избеглица. Они су само још једном показали праву природу радикалског политичког говора – увреде, клевете и изнад свега тежњу да политички дисквалификују сваког ко није у њиховом политичком јату.

Politika (http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=42434)

Wlada

Радикално само по себи не значи ништа лоше нити је тај термин власништво СРС-а!
То што је против радикала не значи да је у исто време против радикалних промена

njammmm

 :hmm Zoe, a gde si ti videla to? "Види, то што ти написа овде показује да поседујеш исте оне особине које осуђујеш и видиш у другима.  Не знам да ли примећујеш, али, врло си радикална."

Ja sam rekla da mi je muka od toga i da to ne mogu da podrzim! To sto ne zelim da se svetim, sto ne zelim da ratujem? To? Ok... tvoje misljenje...

zoe

Не то...

Већ ово:

QuoteMa najgore od svega je sto ni stranka kao stranka nije problem, nek ona postoji, problem su ljudi koji je podrzavaju! Oni nazalost ne vide dalje od svog nosa, ljudi koji su zatrovani mrznjom, njima i ne treba Evropa, putovanja...

Мржња је прејака реч, не смем је ни користити, а да добро не поразмислим...

Али, ти се одричеш великог дела популације ове земље, називаш их проблемом. :shock
Позивати се на демократију, а не дозвољавати другачије мишљење је мало нелогично. Галамљењем на галамџије настаје још само већа бука, зар не? А овде се, богами, галами на све стране.

Ниси фаца ако браниш Хрвате, а мрзиш Србе који их мрзе.
Фаца си ако не мрзиш.
фаца си ако не галамиш.
Фаца си кад си конструктиван.
Фаца си кад почнеш од себе.

lijepa bosanka

@wlada,njammmm
Mnogo vi¹e mr¾nje ste pokazali u svom govoru,nego ono ¹to ste htjeli zapravo da ka¾ete da je mr¾nja....
Meni je iskreno ¾ao ¹to je vama ispran mozak tom glupom frazom o klanju i ubijanju...ali o tome smo veæ razglabali u nekoliko tema na ovom forumu..
Ja sam ipak pro¾ivjela ¹to sam pro¾ivjela...¾ivjela sam s tim tamo Hrvatima,Muslimanima iliti Bo¹njacima(po¹to svakih 40-ak godina mijenjaju ime!).. :roll:
Vrlo dobro znam ¹ta misle o nama...kako su nas godinama poni¾avali...stoga  :1!!
Budite sreæni ¹to kroz neke stvari niste pro¹li!!!
Mi smo uvijek bili ti koji im popu¹tamo,a oni svoje svireposti nad Srbima ponavljaju vijekovima!!!
To se mo¾e prekinuti samo onog trenutka kada mi sami poènemo da se cijenimo i da budemo svjesni nekih stvari,a ne da zaboravljamo!!! :nene:

Toliko...

Povodom teme ...mogu samo da ka¾em da mi je muka od svih tih ogranaka koji se formiraju,jer nas to kao naciju samo jo¹ vi¹e razjedinjuje!! :namcor

njammmm

Gresis, donosis nepromisljene zakljucke, i to veoma, ja nigde nisam napisala da mrzim, il se varam? Jel sam napisala da se neceg ili nekoga odricem? Ne trazi nesto sto ne postoji! Ja se nicega ne odricem, prihvatam ali ne podrzavam i ne razumem, jer ne mogu da rzumem! Bilo kakvo pozivanje na mrznju ne podrzavam, bilo kakvo pozivanje u rat ne podrzvam, od toga mi je muka!! Bas to.. muka, jer mi je dosta toga, dosta mi je prolivanja krvi u moje ime! A to sto sam rekla da su problem radikali? U tome ne vidim nista lose, termin kao problem je sirokog dijapazona... kad me boli stomak to je problem, kad me nesto sputava i to je problem... ono sto je svima nama potrebno je duhovna renesansa! Ocigledno je da se necemo sloziti, tacnije razumeti, ja pisem jedno, ti citas drugo... stvarno mi je zao.
A faca je poslednje sto zelim da budem.

zoe

Ок, нећемо се свађамо :cvet
Очигледно се у нечему не капирамо, а и ја баш нисам неки лик за ове политичке теме...

Ипак, не могу да издржим да нешто сад не извучем, али немој се љутити, радим само зато што ми је смешнно и забавно :luda:

QuoteНиси фаца ако браниш Хрвате, а мрзиш Србе који их мрзе.
Фаца си ако не мрзиш.
фаца си ако не галамиш.
Фаца си кад си конструктиван.
Фаца си кад почнеш од себе.

QuoteA faca je poslednje sto zelim da budem.

Хихихихихи :trfr:

Знам да ниси мислила ништа лоше овим, али је феноменално као пример како лако могу настати неспоразуми и како јако морамо пазити на конструкцију реченице! :lol:

njammmm

Da, u pravu si... tj ja sad nisam njbolje procitala sta si napisala, izvini... rece da ne zelim da budem "faca" a ti za to napisao sve pozitivno, ja pak mislila da si ironicna... rec faca zvuci cudno... cvet za cvet  :cvet

Masha

Quote from: lijepa bosankaTo se mo¾e prekinuti samo onog trenutka kada mi sami poènemo da se cijenimo i da budemo svjesni nekih stvari,a ne da zaboravljamo!!!
A da bismo cenili sebe i prestali da zaboravljamo neophodno je da podrzavamo radikale? Ne bih se slozila. Bas zato sto ne zaboravljam ne mogu da ih podrzavam.

Wlada

Да вам буде јасно да ја не мрзим никога и да сте ви мржњу у мојим постовима умислиле, то је дакле опет ваш проблем... Али не може мени нико да каже да није мој проблем када у мојој земљи око 30 % популације гласа за људе који су најобичнији пси рата,који су на несрећи профитирали и док су сви гладовали они су куповали станове.
Што се тиче испраног мозга добра моја ЛБ толико си уског погледа да немаш права никоме ништа на ту тему да говориш...
А што се тиче тога какви су муслимани, Хрвати, Албанци... боље погледај за кога ти навијаш у свом дворишту па онда гледај около.
Ја сам иначе из Приштине и знам какви су и Турци и Горанци,Хрвата имам у породици као и муслимана и поносим се тиме.
Код нас се више нема шта ни поделити због Шешеља и осталих хушкача који су нам оставили ругло од земље да га дижемо из прашине...
Испрљали су нашу поносну историју и срамота ме је њих!

Зое није лепо смејати се оваквим стварима :nene:

zoe

Quote from: Wlada on 29-09-2007, 17:46:05
Зое није лепо смејати се оваквим стварима :nene:

Брате Владо, мали Гремлину, мало ко је од смеха умро, а од ових озбиљних тема многи јесу... зато, опуууштено, бре! :cvet

njammmm

Wlado, svaka cast, fino si to rekao a ja cu dodam samo jos jedno:

"Ja sam ipak pro¾ivjela ¹to sam pro¾ivjela...¾ivjela sam s tim tamo Hrvatima,Muslimanima iliti Bo¹njacima(po¹to svakih 40-ak godina mijenjaju ime!).. "

Molim? Kakav je to komentar? A otkud ti znas kako smo mi ostali ziveli? I izvini ali jos nesto ograniceno je kriviti "te tamo", svi smo krivi, oni koji su ucestvovali i oni koji nisu a nisu radili nista kako bi sprecili krvoprolice! I to sa menjanjem imena, ej, haloo! I sta sada?

Joj bre ljudi, 'ocemo li ikad izaci iz ovog blata?