Leèiæeva „Moja Srbija“ izlazi na izbore

Started by pop, 26-09-2007, 10:57:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pop

Leèiæeva „Moja Srbija“ izlazi na izbore
Autor: ®.J. | 26.09.2007 - 08:45

Uspe¹ni glumac sa politièkim anga¾manom Branislav Leèiæ osnovao je pokret „Moja Srbija“ sa kojim æe, kako ka¾e za „Blic“, nastojati da uèestvuje na lokalnim izborima.

Leèiæ je odluèio da organizuje ovaj pokret kao pandan „partijskoj klopci koja postoji u Srbiji“. Do sada „Moja Srbija“ ima preko 50 odbora u Vojvodini i centralnoj Srbiji.
- Sve partije su se meðusobno interesno povezale i uskladile i to na svim nivoima. Nestala je o¹trica na osnovu koje graðani mogu da oèekuju da se politièke partije bore za bolji ¾ivot i sigurniju egzistenciju. Pokret „Moja Srbija“ je pokret grupe graðana sa lokala i koji nastoje da se bave sopstvenom egzistencijom. Cilj nam je bolji ¾ivot preskoèenih graðana kojih se politièari sete samo uoèi izbora - ka¾e on. Donedavno èlan LDP, Leèiæ istièe da u pokretu nema èlanova veæ samo simpatizera. Kako dodaje, to su veæinom ljudi koji nisu ranije bili politièki anga¾ovani, ima i poznatih liènosti, pa i akademika, ali i èlanova LDP i DS „koji su razoèarani jer ne oseæaju da njihove partije rade ba¹ u interesu graðana“. Leèiæ istièe da æe izlazak na lokalne izbore zavisiti od graðana, a da „trenutno ne razmi¹lja o moguæim koalicijama, jer politièka bliskost sa bilo kim nije tema ‘Moje Srbije’“.


izvor www.blic.co.yu (http://www.blic.co.yu)

mikele

Мммммм,јако занимљиво.
Ако покрет ''Моја Србија'' којим случајем изађе на наредне изборе,само ће одузимати гласове ДС и ЛДП-у.Тако да ће то додатно закувати и онако врелу политичку сцену Србије.
Мада,моје лично мишљење је да им је боље да се не укључују у ту трку јер српска политичка сцена тежи укрупњавању где ''велика риба'' гута ''малу рибу''.

Wlada

Што је и нормално...
На крају ће остати двопартијски систем (са ДСом и СРСом на другој страни као пандан либералима и конзервативцима) или тропартијски (са ДССом, као странка зелених у Немачкој).
Проблем је ДСа што није успео да интегрише странке са сличним програмом (ЛДП,Г17+,СПО, и остале мале сранке) док су радикали то давно завршили па имају чврсто бирачко тело.
СПС нећу ни да коментаришем пошто су то углавном пензионери и то националистички настројени левичари који ни сами нису сигурни где се налазе (заједничко им је само да воле Тита и Слобу).

pop

I ja mislim da nema neke shanse na ovakvoj politickoj sceni, mada je Lechic izjavio kako to i nije prava stranka nego neki kao pokret simpatizera i da ce ucestvovati samo na lokalnim izborima (jer je tu cenzus mnogo nizi). U principu, koliko kapiram, on pokusava nesto slicno sto je uradio LDP DS-u, samo sad on to radi LDP-u, tako da ne verujem da ce se nesto 'ovajditi'.

mikele

Quote from: pop on 26-09-2007, 11:31:38
I ja mislim da nema neke shanse na ovakvoj politickoj sceni, mada je Lechic izjavio kako to i nije prava stranka nego neki kao pokret simpatizera i da ce ucestvovati samo na lokalnim izborima (jer je tu cenzus mnogo nizi). U principu, koliko kapiram, on pokusava nesto slicno sto je uradio LDP DS-u, samo sad on to radi LDP-u, tako da ne verujem da ce se nesto 'ovajditi'.
Све у свему,сви су на губитку.А ко је на добитку? :pst

pop

sve zavisi koji su to akademici i poznate licnosti u pokretu  :K
pretpostavljam da ce ovo biti samo danasnja vest i da ce se Leka jos nekoliko puta pojaviti na tv-u, a onda ...  :Z
sumnjam da ce biti neke ozbiljnije stete po 'demokratski blok'.

AquArius

Quote from: mikele on 26-09-2007, 11:32:56
Све у свему,сви су на губитку.А ко је на добитку? :pst

Sad cu da lupim.
SRS?
Rasipanje glasova i tako to.
Mada ovo je toliko smesno, da nije vredno pomena.

Valjda.


Al-Jasmina

Niko nije na dobitku!
jos jedna stranka  :shock

Muka me hvata kad ulovim na blic prenos skupstine i gledam neku tamo poslanicu kako odlazi kuci u sred necijeg izlaganja
(Boze moj, vreme je rucku)
a koja ima mesecnu platu koja pokriva maltene godisnji budzet za komunalije troclane porodice u skromnoj kvadraturi stana,
a jos vise kad krenu izbori i ulaganje u predizborni program stranaka
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
kojih ima mali milion, jos uvek

Nista licno spram Lecica,
ne znam coveka :trfr: pa da ne gresim dusu  :wink:

Wlada

То што посланици не присуствују расправама је донекле оправдано тиме што се за реч јављају људи који говорницу користе за своју демагогију и понижавање политичких противника... Нема разлога да сви посланици слушаји такве неконструктивне расправе

pop

Nove partije unapred osuðene na neuspeh?
Autor: Tanjug | 26.09.2007 - 13:35

Lista od 419 registrovanih partija u Srbiji biæe pro¹irena za jo¹ tri nove stranke koje su, prema oceni analitièara, unapred osuðene na neuspeh i nemaju nikakve ¹anse da preðu izborni cenzus, jer im lideri nisu jake i prepoznatljive politièke liènosti koje bi imale podr¹ku u biraèkom telu.

Nekada¹nji glasnogovornik studentskog protesta, èlan Demokratske stranke i funkcioner Liberalno demokratske partije, Branislav Leèiæ oglasio se ovih dana kao jedan od osnivaèa narodnog pokreta "Moja Srbija", dok je vojni analitièar i profesor Fakulteta za bezbednost Zoran Dragi¹iæ formirao Nezavisne socijaldemokrate.
Voða ektremno desnièarske organizacije "Nacionalni stroj" i organizator neonacistickcog mar¹a u Novom Sadu Goran Davidoviæ takoðe je najavio da æe osnovati stranku.
Analitièar Milan Nikoliæ smatra da su sve tri stranke unapred osuðene na neuspeh:
"Davidoviæ nema nikakve ¹anse, Leèiæ nije pokazao nikakav pollitièki talenat, a Dragi¹iæ, premda ozbiljan èovek, ima èudan politièki program, pa mi deluje neozbiljno. Mislim da su njihove stranke od samog poèetka osuðene na marginalizaciju", ocenio je Nikoliæ za Tanjug.
On, meðutim, smatra da u politièkom miljeu Srbije ima prostora za novu stranku, socijaldemokratske provenijencije, koja bi ponudila adekvatan odgovor na ekonomsku i politièku nestabilnost u zemlji.
"Takva partija mogla bi da ’pokupi kajmak’ na izborima. Naravno, va¾no je da se ona unapred ogradi od tajkuna i da ide na po¹teno zastupanje najveæeg broja ljudi u Srbiji, a to su pre svega siroma¹ni i nezaposleni", objasnio je Nikoliæ.
Prema njegovim reèima, nezadovoljstvo rezultatima tranzicije u proteklih sedam godina, krize u Vojvodini, Sand¾aku i Kosovu, nejaka politièka elita i mala zaposlenost glavni su uzroci pojave novih partija na politièkoj sceni Srbije.
Analitièar Jovo Bakiæ smatra da je bilo logièno oèekivati pojavu novih stranaka u Srbiji, zbog krize politièkog sistema u poslednjih godinu dana i opadanja poverenja graðana u politièke partije.
"Logièno je da su u takvoj atmosferi odreðeni ljudi re¹ili da osnuju stranke i izaðu na politièko tr¾i¹te. Drugo, oèigledno je da postoji tra¾nja za novim politièarima, ali je pitanje da li æe ponuda biti dobra", rekao je Bakiæ Tanjugu.
Poput Nikoliæa, ni Bakiæ ne veruje da æe Davidoviæeva partija, Moja Srbija i Nezavisne socijaldemokrate imati uspeha na izborima, jer na èelu tih stranaka nisu jake politièke liènosti.
On je naveo da je meðu njima jedino Leèiæ prepoznatljiva liènost, ali se "boji da proslavljeni srpski glumac ne u¾iva poverenje u biraèkom telu".
"Bez jake politièke liènosti koja bi u¾ivala ¹ire poverenje graðana, besmisleno je osnivati stranku. Nemoguæe je da preðu cenzus na parlamentarnim izborima, a malo je verovatno da bi ostvarile rezultat i na predstojeæim lokalnim izborima", ocenio je Bakiæ. Prema njegovim reèima, eventualni izlazak tih partija na lokalne izbore poslu¾io bi im samo za pozicioniranje na politièkoj sceni.
"Pitanje je i da li æe te stranke obezbediti dovoljno sredstava za izbore, jer je politika u¾asno skupa", dodao je Bakiæ.
Na sajtu Ministarstva za dr¾avnu upravu i lokalnu samoupravu pi¹e da u registru ima 419 stranaka, od kojih su aktivne 384 partije.
Meðu njima, mnoge su potpuno nepoznate, èak i struènoj javnosti: Velika rok'en rol partija, Moravska liga, Domaæinska partija, Savez svih Srba Sveta, Stranka deviznih ¹tedi¹a, Stranka obiènih Srba i druge.
U registru se, meðutim, nalaze i neke partije koje vi¹e ne postoje, poput Graðanskog saveza Srbije, koji se poèetkom godine utopio u LDP, kao i Demokratske alternative èije je nekada¹nji lider Neboj¹a Èoviæ, posle ga¹enja te stranke, osnovao Socijaldemokratsku partiju.
Na parlamentarnim izborima odr¾anim 21. januara ove godine, od 20 partijskih lista koje su u¹le u izbornu trku 11 je uspelo da zauzme skup¹tinske klupe, dok je ostatak morao da se pomiri sa neuspehom.

izvor www.blic.co.yu (http://www.blic.co.yu)

Slatko se ismejah kad sam video Veliku rok'en rol partiju, Stranku obicnih Srba itd.  :116:
Secam se njihovih predstavljanja na RTS-u pre vise od 10 god., likovi obuceni kao Kiza Betmen, koji pricaju sta ce uraditi kad dodju na vlast  :siza:

Wlada


wolfeitzckie

#11
партија јоги летача. политички програм :

укидање санкција

како?

план нам је да 10 000 јоги летача у исто време током медитације усредсреди своје мисли на међународну заједницу што ће засигурно довести до обарања спољног зида санкција.

lycos

jos jedna stranka..koja po redu ? 50_ta, 70_ta, 500_ta ? 

njammmm

Meni sve to pomalo smesno i tuzno... Nemam nista protiv coveka, ali nisam sigurna da on ima dovoljno energije, volje i ljudi da uradi nesto korisno za Srbiju, ali lepo od njega sto pokusava! Ne znam sta mu je falilo u LDP-u... ali dobro, sta sad... i sta sad? Sta je time dobio?

Al-Jasmina

 :> Njammmmm
sjajan post... Mislim da je trebalo da osnazi LDP, tj. generalno gledano stranku u kojoj je a ne da ide protiv najbazicnijeg statuta koji svaki istinski Srbin MORA da postuje, a vecina NE POSTUJE pa nam je zato ovako "veselo",
a koji glasi SAMO SLOGA SRBINA SPASAVA.
Da, zvuci mozda onako otrcano, ali klisei su tako zamorno istiniti

PS"sori ako izoztavih neko m u nicku, mrzi me da ih brojim"