Kupovina mesta u domu

Started by zoe, 27-09-2007, 16:01:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Masha

Slazem se, Zoe, u potpunosti, mislim sa ovim drugim i trecim pasusom  :K. Ja ovde samo hocu da kazem da medju onima koji dobiju dom ima onih koji ga takodje nisu zasluzili zbog razloga pomenutih u prethodnim postovima. Ali, nemoralnost ne volim bilo da se ispolji u pocetnom ili krajnjem stupnju neke rabote.

willie the scot

ne mogu da verujem...

ajde iskreno...ti i brat ste iz aleksinca(npr.),ekonomija je uzas...roditelji vam jedva spajaju kraj s krajem. pored toga, hoce da vam obezbede donekle normalno stanovanje tokom studiranja, koje ne podrazumeva deljenje kupatila sa 100 dusa. svaki dinar je dobrodosao...brojis svaki kusur i prebrojavas...hoces li imati za skriptu ili ne?

da li u toj situaciji covek razmislja hoce li povrediti nekog, ili neciji smisao za etiku...?

razglabati iz pozicije studenta ciji roditelji zive u bg, nije posteno. to je sve sto sam hteo reci.

zoe

АМАН!!! ако некоме родитељи могу да плате стан у БГ-у, тај не треба да пребраја кусур од продатог дома!!! капираш ли ти у чему је овде фора?

Masha

#18
Willie, ja tebe sad nisam razumela tj. mozda i jesam, dakle, neko, loseg materijalnog stanja, dodje da studira i roditelji mu obezbede privatni smestaj jer je komforniji, pristojniji, sta god. I onda taj neko ipak konkurise za dom da bi ga prodao i zaradio neki dinar. Jesam li dobro razumela? Ako jesam, ne slazem se. Ima drugih nacina - kredit, stipendija. Svakako, neko kome roditelji placaju stan ne mora da znaci da se rasipaju, plivaju u parama, ima dosta slucajeva gde, kako rece, willie tesko spajaju kraj sa krajem, ali ne slazem se da je opravdano kalkulisati prodajom mesta u domu.

nasty girl

ni ja nisam razumela sta je hteo wili da kaze... :hmm

cvjetic

kupatilo ne moras da dijelis sa sto dusa...uci,budi vrijedan i radan,i doci ce samo tvoja soba i samo tvoje kupatilo...moja bliska prijateljica je prve dvije godine zivjela u cumezu,bukvalno u cumezu,ne shvatate na sta je to licilo,jer bolje nije mogla...ali je ucila,nabacila super prosjek,sad je u domu,i extra joj je...isto tako poznajem djevojku koja ima svoj licni stan i svake godine namjesti da dobije taj dom da bi ga prodala za 100 evra...ona nije iz bg,da se razumijemo...zasto,cemu to?
poenta price je da i ja isto tako mogu da uzmem taj dom,jer imam mogucnosti za to...ali zasto bih to radila,zasto bih jednog studenta kao sto je moja napacena drugarica,lisila tog mjesta?ne shvatam...

willie the scot

naravno da je pogresno!!!i naravno da treba sankcionisati!!!

ali nemate pravo da osudjujete ljude tako lako.

razlika izmedju sankcionisati i osudjivati...jel vidi neko?

da se ne gadjamo primerima... pokusajte da razlikujete ove dve stvari.


Bred

1. Ovo je tema u forumu Oglasi i hocete li vec jednom nauciti da ona nije za razglabanje i diskutovanje pogotovo ne o moralnosti ili nemoralnosti a i time narusavate kvalitet foruma izmedju ostalog.
2. Naravno da svako polazi od sebe ali fakat je da ne mnogo nasih studenata ima prosek 9 ili 10 i ja ne smatram da su nasi studenti losiji ako imaju prosek i 7 i to NE ZNACI da nisu ucili kao ti npr Zoe a i sama dobro znas koliko sve faktora utice na ocenu.
3. Na diskusije i odgovore tipa-sto ne zagreje stolicu ako vec nema kintu da plati stan-necu ni odgovaram i odmah cu da brisem jer smatram da to , ko ima imalo humanosti u sebi, NE SME da napise.
4. Zoe da li znas koliko studenata na drugim fakultetima prodaje mesto znatno "losijim" studentima ili onima koji cak nisu ni studenti i tako i oni uzimaju nepravedno mesta studentima koji su to svakako zasluzili posto svaki fakultet dobija odredjen broj mesta.
5. Da li smatras da je jednako i isto da neko sa farmacije, medicine i stomatoligije dobije dom i neko sa vise poslovne npr bez obzira koliki mu je prosek? ili sa poljoprivrednog?? ne zelim ovim da omalovazim kolege sa drugih fakulteta ali se zna koji su fakulteti teski ali to ovi iz studenskog centra uopste ne gledaju??
6. Da imam extra dobar prosek, da sam iz Bga, KONKURISAO bih naravno jer time imam sansu da pomognem nekom kome to npr stvarno treba a silom prilika ima los prosek?? Zar taj sa losim prosekom ne treba da zivi?? Mis'im...  :wall:
Stvarno su me pojedini jako razocarali...

salexandar16

Evo kako funkcionise ta prodaja ,tj. kupovina mesta...
Da bi sve bilo legalno taj koji kupuje mesto ,mora da se nalazi ispod "crte".
Prodavac mesta se useli u dom i zajedno sa "kupcem" idu kod upravnika doma sa pricom da ce njih dvojica spavati u istom krevetu sve dok ovaj ispod "crte" ne dobije mesto u kasnijim raspodelama. Tu je potrebna i saglasnost cimera koji ce ziveti sa "kupcem". Naravno, ovaj koji prodaje mesto se ne pojavljuje u domu.
Upravnik izdaje propusnicu na odredjen broj dana, a ona se moze produzavati. Cena jedne noci je, u zavisnosti od doma, negde oko 70 dinara. Pored toga, "kupac" mora da placa i stanarinu, tako da to mesecno izadje oko 3500 dinara.

P.S. Hocu da obavestim sve "prodavce" da ovo vise nece prolaziti u Studenjaku - upravnici vise ne izdaju propusnice!
Jedino kako ce moci da zarade pare je da svoje mesto zamene sa nekim ko je dobio dom.
Valjda ce doci vreme kada ce za dom da konkurisu samo oni koji ce tu i ziveti.

cvjetic

i ja smatram da treba da dodje vrijeme kad ce za dom da konkurisu samo oni koji tu misle i da zive...nema sanse da me neko ubijedi da ta mjesta treba da se prodaju,nema razloga da to opravda..jer ja znam ko uzima taj dom,i zbog cega,i to je cista pohlepa,nista drugo...sistem konkurisanja za dom je tako napravljen da ima valjda neki razlog i poenta zasto se ta mjesta dodijeljuju odredjenim ljudima i na koji nacin...

zoe

#25
Бред, не мислим да је онај ко има просек 7 лош. Али мислим да је онај ко има 7,5 бољи. И да макар због тога заслужује место у дому пре него овај са просеком 7.

А у целој причи су најгори они који имају просек 9, добростојеће татице и мамице и који хоће да инкасирају тричавих 100 евра под изговором да ПОМАЖУ неком јадном несрећном колеги. Ма како те није срамота да износиш такву демагогију!

И овде заиста нема везе да ли је неко са фармације, права, ЕТФ-а или више пословне.

Даље, како ја немам моћи да било кога санкционишем, а још мање права да неког осуђујем, јер знамо ко једини може судити, остаје ми заиста само да се чудом чудим, згражавам и ограђујем од таквог понашања. Ако икога ово моје писаније и писаније још неких људи у овој теми потакне да се мало преиспита, бићу више него задовољна.

Bred

Upravo, sistem je takav kakav je, ko nalazi rupe u njemu nek nalazi.
Quote from: zoe on 28-09-2007, 13:56:14
А у целој причи су најгори они који имају просек 9, добростојеће татице и мамице и који хоће да инкасирају тричавих 100 евра под изговором да ПОМАЖУ неком јадном несрећном колеги. Ма како те није срамота да износиш такву демагогију!
Kako tebe nije sramota da mene nazivas demagogom?? And moja mamica i tatica nisu dobrostojeci  :wink:

QuoteИ овде заиста нема везе да ли је неко са фармације, права, ЕТФ-а или више пословне.
Ima itekako.

Quote
Даље, како ја немам моћи да било кога санкционишем, а још мање права да неког осуђујем, јер знамо ко једини може судити, остаје ми заиста само да се чудом чудим, згражавам и ограђујем од таквог понашања. Ако икога ово моје писаније и писаније још неких људи у овој теми потакне да се мало преиспита, бићу више него задовољна.
Sigurno.  :lol2: :wink:

cvjetic

znaci moralno je nalaziti rupe u zakonu,a nije moralno osudjivati one koji nalaze te rupe...kuda ovaj svijet ide? :hmm

stef

 Koliko ja znam nije zakonito da se proda mesto u domu?

Bred

to je druga tema.  :wink:
nije ali to i nije "prodaja" . :wink: