Kupovina mesta u domu

Started by zoe, 27-09-2007, 16:01:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Rekoh da temi tamo nije bilo mesto a bar vi koji ste vise od god dana ovde ne bi trebali da oko toga pravite problem...  :wink:

zoe

Да, да, али стави и онај свој пост онда, јер је овако мој, сада први пост у овој теми, прилично полусмислен... :ball2:

Bred

ne mogu 1 post da dupliram na vise tema  :wink:
a poentu tvojih postova ce shvatiti svako ko ih iscita u ovoj temi.....

Masha

#48
Quote from: BredOpet se mesas u nesto sto ne mozes ili neces da shvatis.
Odgovorio sam ovde jer sam smatrao to korisnijim za same ucesnike u temi da se ne bi seljakali i gubili u trazenju ove teme po forumima a ta tacka 1 je isto trebala da znaci da ako vec zelite da polemisete o datoj temi-otvorite novu.
Prvo, ne mesam se vec iznosim svoje misljenje. Drugo, tacku 1 nisi trebao da navodis ako si i sam u prvobitnoj temi pisao odgovore jer je onda tacka 1 neproduktivna. Trece, ako si ipak odgovorao da ucesnici ne bi lutali i trazili temu po forumu, zasto je onda tema ipak izdvojena (nema znaka pitanja, dakle ne trazim odgovor od tebe vec je ovo vise retorsko pitanje). Cetvrto, lose si obavesten, ja nisam iz Beograda. Peto, uzmimo opet primer Pravnog fakulteta - svake godine se tamo upise oko 1500 studenata sto je 5 puta vise od broja studenata upisanih na nasem fakultetu, pa shodno tome oni dobijaju i veci broj mesta. Zahvaljujuci vecem broju mesta njihova donja granica u broju bodova je znatno niza od nase. Potpuno je logicno da se broj bodova koji ima student farmaciji, a koji je poslednji na listi za dobijanje mesta u domu, na listi pravnog fakulteta nalazi negde na sredini. Ali, kad su vec spomenuti ti bodovi, a u kontekstu price da li je ili ne u redu prodavanje mesta, imam pitanje - da li je u redu da neki student farmacije koji je dobio mesto u  domu, a vec smo shvatili koliko mu je vise bodova potrebno, to isto mesto proda nekom drugom studnetu, a taj studira prava? Nije obavezno da student farmacije proda mesto studentu farmacije. Dakle, taj student farmacije je uzeo mesto svom kolegi koji je bio prvi ispod crte. Pa cak i da ga proda svom kolegi koji je bio pri dnu liste, opet je ostecen onaj kolega koji je na nesrecnom prvom mestu, ispod crte. Ako je vec tacno da je uspeh presudniji od prihoda porodice, onda je student koji je ostao bez mesta, a nalazi se blizu crte, verovatno imao veci prosek od onog koji ce dom kupiti, a niko ne moze da garantuje da mu materijano stanje nije gore, pogotovo ako uzmemo u obzir i onu mogusnost laziranja prihoda. Sve u svemu, ako vec konkurs postoji onda bi trebali da konkurisu oni koji zaista zele da zive u domu, a ne da se taj konkurs pretvara u biznis. Nisu tu velike pare u pitanje, ali nije u redu. I bio bi red da neko i proverava te podatke o prihodu da ljudi ne bi bili osteceni.

Darker

Hmmm, sve je poteklo od mene a005
ali kako to da samo bred isprovocira ljude, a ja ni¹ta, ode mi reputacija :run


Elem, ja sam oglas ostavio za druga kojem treba dom. Uop¹te nisam skapirao da æe neko to mesto da mu PRODA (¹to je vrlo ¹okantno za mene). Sla¾em se da je to nemoralno. U rangu tapkaro¹a :bljak:

Sa jedne strane - sla¾em se sa konstatcijom (koju æe Bred da obri¹e :K) da neko ko je siroma¹an nema pravo da bude lenj. To je kapitalizam. A i demokratija.
Ali se takoðe sla¾em, da je meni kao gradskom detetu (Mirijevo je Kraljevina, bre!! :K) lako moralisati, bez ikakvih konsekvenci. Po tom pogledu se najvi¹e sla¾em sa wilijem... ©to Bred ka¾e, ocene èesto ne prikazuju objektivno va¹ trud... A ¹ta je objektivno?
Lako je nekom ko je extra student kao Zoe da prièa kako je sve lako, a i lako je nekome ko je lo¹ student(ne navodim nikog) da pljuje sistem :wink:


Mislim da je jedna od genijalnih poruka bila: svako na kraju doðe na svoje.

To je poenta, evolucija koju poku¹avamo uvesti ve¹taèki, zakonom, uspostavlja se sama po sebi. :wink: :wink:

igrackica

D, lepo si ovo zakuvao  :K
A nekako sam namirisala da si ti glavni i sve cekam da dolijas, a tebe nigde :)

pig_am_am

pa sad... neko ne moze da ima vremena da se usavrsava do desetke,jer mora da: kuva sebi,pere ves sebi,sredjuje stan sebi, a pritom mu gazda pravi probleme.a pritom ima grizu savesti sto mu siromasni roditelji sebe daju da zarade za stan. kako s mirom da temeljno ucis? to je stres.

ovo kazem samo da podsetim i na taj faktor.
znam primere,ne jedan. prosto im je mucenje.
ne kazem... nekima je podsticaj da uce. ali nije svako isti...

meni je ipak zao.

htela sam samo da objasnim nacin razmisljanja.

Masha

E sad, zamisli kada je u toj situaciji neko ko je konkurisao za dom, ali ga nije dobio zarad onih koji su kokurisali, a ne treba im. Zato mislim da je najpostenije da konkurisu oni koji u hoce da zive u domu.

Bred

#53
masho, ti bi da ispravljas krive Drine. Za to se obrati direktoru Studentskog centra. :wink:
Sto se tice broja studenata, svaki fakultet bi trebao da dobije RECIPROCAN broj mesta prema ukupnom broju studenata  pa bi se onda tako tesko desilo da neko sa prosekom 6,0 na Saobracajnom ladno dobije dom a neko ko ima prosek recimo 7,5 na farmaciji ne dobije bez uporedjivanja tezine fakulteta  :wink:

Al-Jasmina

 :wall: domovi i hvatanje mesta- vecita tuga i malverzacije!
Bilo pa i ostalo  :ohwell:

Darker

Quote from: Masha on 02-10-2007, 11:06:09
Zato mislim da je najpostenije da konkurisu oni koji u hoce da zive u domu.
Ma¹o, kao ¹to rekoh, lasno je tebi moralisati i govoriti ¹ta bi bilo najpo¹tenije.
Najpo¹tenije bi bilo da bude mir u svetu i da zloèinci odgovaraju za svoje zloèine... :wall: :wall: :wall:

Nauèio sam jednu lekciju. pravda je vrlo relativna stvar. kao i po¹tenje. I moral. I vrlo diskutabilna. :wink:

pig_am_am

pa i ja sam za to,naravno... al opet kazem... zivimo u srbiji,pa ako su svi zadovoljni ... to je cudo,pa da ga ne diramo  :K

mislim,necu da se salim.

samo sam htela da kazem da ne treba da se osudjuju oni koji kupuju dom [ako su studenti]. a one sto konkurisu a ne treba im...e te bih i ja na terazije. tu nema opravdanja. jel to 100 evra mesecno dobiju  :hm ili ovako...

Maslacak

#57
Ja sam slu¹ala svoje drugare kad bude ta frka...svi samo o tome prièaju... prijave, zamene, preprodaje, ko æe s kim... i zakljuèila samo jedno: da meni treba, nikad dom ne bih dobila, ili bar ne dobru sobu, jer uop¹te nemam ¾ivce da se upliæem u sve to :K

Znam dosta sluèajeva da su ljudi uzimali dom bez namere da tu ¾ive, ali niko nije mesto prodavao, veæ ga je obièno uzimao za nekog druga/drugaricu konkretno po njihovoj molbi (naravno, ne za pare). Ili na primer, dvoje hoæe da ostanu cimeri (a VEOMA je va¾no da se sla¾ete sa cimerom), ali jedan je dosta lo¹iji student od drugog, pa ne mogu da dobiju sobu u istom bloku. Tada neki dobar student konkuri¹e, dobije dobro mesto i useli se zajedno sa boljim studentom od ove dvojice, a onda se menja za sobu sa ovim drugim :> E, ONDA ostane jedno prazno mesto. Dalje ne znam ¹ta s njim bude...neki ga prodaju, neki se jednostavno isele i dobije ga sledeæi na listi, ili ga poklone... ali mislim da je veoma malo ljudi koji konkuri¹u za dom iskljuèivo sa ciljem da uberu tih 100evra.

Ja ne znam ¹ta o svemu tome da mislim. Generalno - koncept je u¾asan! Najvi¹e koga treba kriviti, nisu studenti, jer oni se samo bore ¹to vi¹e mogu, a ne mo¾e¹ da ne igra¹ prljavo ako svi igraju prljavo jer te inaèe pojedu...tu¾no... Naravno da se neki pokvareni studenti od sve te frke i okoriste (stoka)... i tako u krug. Ono gde problem treba saseæi, je sam vrh Studentskog centra, jer nisu mutavi nikako, i veoma dobro znaju ¹ta se de¹ava...ali mislim da im takva situacija zapravo i odgovara. Kad bi se promenio sistem - promenili bi se i studenti.

Darker


Bred

Kljuc je u vrhu Studenskog centra  :wink: