Kupovina mesta u domu

Started by zoe, 27-09-2007, 16:01:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Djole

  Citajuci ovu temu shvatio sam da ona zasluzuje mesto na naslovnoj strani foruma.  Kada stranac dodje u Srbiju treba mu prvo dati da iscita ovu temu i da odmah vidi gde je dosao.
   Naime, ona oslikava celokupnu socialno-politicko-finansijsko-moralnu situaciju u nasoj zemlji.
   Sto se tice studenata iz unutrsnjosti doslo je vreme da nesto kazem o tome.
Nikada nisam imao predrasude o tome ko odakle dolazi. Medjutim za vreme studija sam naucio nesto jako bitno o studentima iz unutrasnjosti.  Priznali to oni ili ne, uvek ce vam zabiti noz u ledja, ali uvek. Neka prica ko sta hoce, i neka se oni bune koliko hoce, ali mi je vise muka od njihovog takvog ponasanja. Totalno sam pukao zbog toga i necu vise da cutim o ovoj javnoj tajni koju znaju svi studenti odavde. Hiljadu puta sam na svojoj kozi osetio njihovu zlobu, pa cak i danas u studentskom parlamentu, i ko bude trazio navescu mu hiljadu i jedan primer nemoralnog ponasanja istih.
   U jednoj poruci sam procitao ,,ovoj drzavi treba sve da otmes da bi uspeo''. E sad vidite sa kakvom idejom oni dolaze u Beograd.
   Kao da ovde nema onih koji su takodje u teskoj materijalnoj situaciji, ali su posteniji ili mozda nemaju mogucnosti da rade prevare sa domom.
   Znao sam odavno za prodaju mesta u domu. Moze neko ko je zasluzio to mesto da ga proda i na neki nacin naplati svoj rad, ali postavlja se pitanje koliko je samo onih koji su do doma dosli nelegalno, ima ih ko ambrozije na NBG-u. Podaci za stipendije se laziraju, i to tako bezobrazno da sam na listi video i prosek po clanu domacinstva od 250 din. ( da da to je moguce. verovatno u toj desetoclanoj porodici samo jedan radi i ima platu od 2500 din.)
   Zato u Beogradu uspevaju svi, ali najteze oni iz Beograda.
Ima ljudi iz unutrasnjosti koji su posteni. Sa nekima od njih se zbog toga i druzim, ali njih sve mogu da stavim pod jedan maslacak.
   Dakle, definitivno ova tema nema svrhu kao nesto o cemu treba raspravljati. Treba staviti tacku i staviti je na naslovnu stranu.
  Dobrodosli u  Srbiju-Stradiju.


Wlada

Није ништа ново да се студенти који долазе из мањих места у велеград (што БГ јесте) морају да се "лактају", гурају, пробијају да би успели да заврше студије.И сила прилика их је натерала да гледају само свој интерес, што се често дешава када се појединац (поготову ако је сам у великом граду) осети угроженим.
Наравно да нису сви такви и наравно да нису сви Београђани цвеће.

Што се тиче корупције и муљаже по домовима, то ће се поправити али је потребно време јер та појава није настала јуче да би се сутра поправила.

Djole

  Ovo je moje iskustvo i skustvo velikokg broja mojih prijatelja iz Beograda, sa raznih fakulteta. Naravno, mi ne idemo unaokolo i pricamo: ej studenti iz unutrasnjosti su olos.
  A boga mi uskoro cemo i mi poceti da se laktamo i to dobro.
Oni za svoja prava u drugom gradu, a mi za svoja u nasem.

Maslacak

ja se nikad ni od jednog studenta iz unutra¹njosti nisam osetila ugro¾eno :hmm

Djole

Pa svi su oni fini na prvi pogled. Kad cujes ogovaranja o sebi, bez ikakvog razloga videces.  Ma necu vise da se nerviram i pricam o tome. Znam kako cu od sada da se ponasam i to je to.  Cao

pig_am_am

ni meni nije jasno...ko te laktnuo,djole?

ako te je ogovarao neko i to...malogradjanstina nije pojam vezan za male gradove  :wink:

ti sto se guraju i stegli su kao negde,nisu jedini iz unutrasnjosti. pogledaj one sto se ne guraju. zar nema takvih? ima,ima.

saschka

..mislim da reagujesh u afektu...
..ne bi trebalo da si tako iskljuchiv.. ako te je povredio neko iz unutrashnjosti, ne znachi da te sutra nece povrediti neko iz Bg ili iz Ny ( pa i to je velegrad)
..neko pametan je rekao `chovek je choveku vuk`, zato mislim da nije u redu da svoj gard postavljash prema ljudima samo zato shto si saznao da nisu iz Bg-a, vec prma tome kakav je ko..
.. :cvet  :friend:

btw.. duboko smo zashli  u   :OFF:

Darker

Sla¾em se, a novu temu o ovome neæemo otvarati jer iako je afktna - predstavlja ¹irenje mr¾nje, netpeljivosti i netolerancije protiv èega se na forumu zdu¹no borimo :cvet
Djole, ni¹ta lièno (iz Beograda sam, majke mi :K :K)

Djole

#68
Ovde me niko nije razumeo. Niste svi procitali moju poruku dobro.
  Nisam imao nikakve predrasude o ljudima i i skljucivo sam ih cenio na osnovu njihovih kvaliteta.

Tacno je da reagujem u afektu. Izvinjavam se zbog toga, ali verujte mi sve ovo pricam iz licnog iskustva.

Ono sto cu vam iskreno savetovati: cuvajte se tih ljudi, jer mogu da vas za.... za 10 godina. 
Neko ce reci da to moze bilo ko da uradi.  Ne, njihove metode su prepoznatljive.

Najmanje sto zelim je da sirim mrznju. Pa mislite da meni nije zao sto je tako, ali tako je verujte mi.
  Sta vi mislite zasto se ljudi iz istih mesta udruzuju, ali tek kasnije. Po logici bi trebalo da se zdruze na pocetku faksa.  Ne. Oni se posle grupisu, spletkare, i slicno.  Pa kako da tumacim kad sva zloba potice npr. iz jedne iste ekipe, koja se oformila tek u trecoj cetvrtoj godini, a do tada su se svi druzili sa drugim ljudima, pa poisle te ista ljude pljuju.  Pa nasli se isti, pa im to odgovara.
Mozda niste do sada na ovaj nacin posmatrali celu situaciju, ali evo probajte.

Izvinjavam se ovim putem svim postenim ljudima iz unutrasnjosti, Beograda, crncima, kinezima, itd.

Uf, stvarno je zeznuto kad se razocaras u ljude.

Ali ajde nek ostane na ovome i zakljucajte ovu temu pa da pocnemo malo vise da se medjusobno postujemo, i da barem malo budemo ljudi, ako je to moguce


Darker

Ali ajde nek ostane na ovome i zakljucajte ovu temu pa da pocnemo malo vise da se medjusobno postujemo, i da barem malo budemo ljudi, ako je to moguce.


Jedino od toga neæemo da zakljuèavamo temu :cvet

:peace:

Morbid_Angel

Mene ova tema lièno pogadja i zato moram da ka¾em ovo-toliko mi se gade ljudi koji prodaju mesta da æu radije uvek kad moram da èekam kasnije raspodele,u periodu kad nemam gde da ¾ivim,putovati od kuæe samo kad moram da budem na faxu nego da omoguæim nekom da zaradi na mojoj nesreæi ¹to ne mogu da platim stan.

Bred

A bgradjani zaboravljaju da u startu oni ne moraju da placaju kiriju od 100+evra sto je cirka 1200e godisnje koliko ustede tako da o nekoj jednakosti u tom pogledu nema ni teorijske sanse da se raspravlja...
Djole, iskreno me veoma iznenadio tvoj post i to je jedan jedini koji sam cuo u toliko negativnom tonu o ljudima iz unutrasnjosti za sve svoje 24 god ...  :nonono:

*

[off] Previse negativne energije u ovom ispitnom roku, samo cu to reci[/off]

:cvet :cvet :cvet
:~ :~ :~
:friend: :friend: :friend:
:thanx:

Djole

   Ok Brede. Niko ne porice da nismo ravnopravni u startu. Tacno je to sto kazes, ali ja ovde pricam o ljudskim osobinama.
  Ja sam licno doziveo da mi osoba iz unutrasnjosti doslovce ovako kaze: Posto si ti iz Beograda, znaci imas para, ajde idi na casove iz x predmeta pa to posle nama da ispricas i objasnis.  Pri tome se znamo iz vidjenja.  A ovi oko nje klimaju glavom odusevljeni tom idejom.
Kako bi se ti tada osecao. Ja sam se na primer osecao kao g....
  Ovo je jedan primer, ostalo je jos hiljadu.

Maslacak

#74
Ja bih se oseæala vrlo veselo, prasnula u smeh, i rekla "aha, kad bi se gaðali tramvajima" :>
Ne razumem za¹to bi me vreðale takve stvari, svi mi imamo neke predrasude...neko o studentima iz unutra¹njosti, studenti iz unutra¹njosti o Beograðanima... to je normalno, to je ¾ivot, to je komunikacija...opusti se :) Nipoèemu te to nije direktno ugrozilo.