dve vrsta biohemicara

Started by biochem, 02-02-2009, 21:54:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlbasic

Evo ja cu vam za rastanak pozeleti da svi drugi budu tako dobri i fini prema vama kakvi ste vi prema njima. Da vam se vasa dobrota, prefinjenost, visestruko vrati. Ono dobro koje cinite drugima da se isplati i vrati. Pozdrav, ne zelim vise da budem Don Quijote

Adonis_Vernalis

Eto, ode i ovaj.

Zao mi je sto ovi biohemicari tako lako odustaju. U proseku nekoliko postova. Da su izdrzali jos dva-tri, mozda bih blagoizvoleo nogom otvoriti vrata nekoliko ministarstava, grmnuti, lupiti sakom o sto tamo gde treba i zauvek ih prikucati za vazda masni canak zdravstvene struke.

Ovako, nista...

Princ_Magike

Quote from: Morbid_Angel on 02-02-2009, 22:30:29
Pih, kako da me uvredi tako nesto!? Nismo isti- mi smo zdravstveni radnici po Zakonu o z.z. a vi to treba da budete samo ako zavrsite neku zdravstvenu specijalizaciju. Niko nije losiji ili bolji biohemicar po toj podeli, ali mi smo medicinski a vi niste. Prosto je ako se ja pitam.

Slo¾io bih se s ovim...
Mo¾da je problem samo u tituli, ni uèemu vi¹e...


Adonis_Vernalis

Nije samo titula, na sreæu. Jako se razlikuje i sadr¾aj. Nije titula, veæ sadr¾aj njihovih studija, ono ¹to ih dr¾i van "sreæne porodice zdravstvenjaka".

sOuMoru

Sad ima i treæa "vrsta" biohemièara:)to su sa medicine,koji uzmu specijalizaciju za biohemiju ...
Meni nisu jasni ti ljudi koji poslije takvog faksa uzmu tu specijalizaciju :roll:
Èula sam za jednu djevojku koja je zavr¹ila biohemiju na farmaciji,sada èeka posao,jer naravno uvijek uzmu prvo te sa medicinskim.
Znam za problem koji imaju biohemièari PMF-a,nezgodno,a znam sa sigurno¹æu da je tamo mnogo te¾i faks nego na Farmaciji.
To je stvarno jedna velika gre¹ka dr¾ave!
Ja da sam u takvoj situaciji,sigurno bih oti¹la negdje na stranu.

shmizla

Moja mama je taj "treci" biohemicar, doktor specijalista medicinske biohemije. Konkretno mogu da ti kazem da ona nije uopste zelela tu specijalizaciju, htela je nesto skroz drugo, ali nazalost u domu zdravlja u kom je radila nije nikako mogla da dobije to sto je htela, jer su uvek to dobijali drugi, da li zbog veza, novca, prava, ne znam. Kad je docekala 35 shvatila je da ce joj posle biti kasno da upise nesto, i da ce joj biti tesko da uci sa 45, a nije zelela da ceo zivot radi kao lekar opste prakse u domu zdravlja do koga mora da putuje oko 100km lastom svaki dan. Zato je uzela biohemiju, i nije se pokajala, radi u laboratoriji i super joj je. A nije tacno da uvek prime one sa medicine, to sve zavisi od mnogo faktora, puno uticaja ima i to da li je taj kandidat necija veza, rodjaka, poznanica.

Bred

Ali dobro, cinjenica je i da se doktori trpaju svuda posto u bolnicama za njih nema posla ...  :hm