NBS: Trgovci moraju da primaju sav novac!

Started by mikele, 18-01-2007, 18:08:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mikele

NBS: Trgovci moraju da primaju sav novac!
Izvor:Mondo

Narodna banka Srbije saop¹tila je u èetvrtak da je jedino kovani novac "1 novi dinar", sa oznakom "Narodna banka Jugoslavije", od 1. januara prestao da bude zakonsko sredstvo plaæanja, dok svi ostali apoeni sa oznakom "Narodna banka Jugoslavije" i dalje va¾e.

Povodom informacija koje je dobio Informativni centar NBS da trgovci i drugi pru¾aoci usluga odbijaju da prime od gradjana odredjene apoene kovanog novca sa oznakom Narodna banka Jugoslavije, NBS istièe da od 1. januara ove godine zakonsko sredstvo plaæanja jedino nije kovanica "1 novi dinar".

Ta kovanica ima na poledjini natpisi "Narodna banka Jugoslavije", sa utisnutim godinama kovanja 1994, 1995, 1996. i 1999. godine, svojevremeno nazvan "Avramov novi dinar".

"Svi ostali apoeni kovanog novca sa oznakom Narodna banka Jugoslavije i dalje su u opticaju i trgovci, kao i drugi pru¾aoci usluga, du¾ni su da ih primaju od gradjana kao sredstvo plaæanja", nagla¹eno je u saop¹tenju NBS.

Tako i dalje va¾e kovanice od 50 para, 1, 2 i 5 dinara, sa oznakom "Narodna banka Jugoslavije" i godinama kovanja od 2000. do 2002. godine.

U opticaju su kao zakonsko sredstvo plaæanja, takodje, i apoeni kovanog novca sa oznakom "Narodna banka Srbije", a godinama kovanja od 2003. pa nadalje.

Za sve potrebne informacije gradjani se mogu obratiti Informativnom centru NBS besplatnim pozivom na broj 0800-111-110, navedeno je u saop¹tenju centralne banke.
=======================================================================================
Ja nesto nisam primetio da primaju sve stare novcanice.Meni su vec tri puta vratili nazad novac,sa pricom kako te pare vise ne vaze i da mogu da ih zamenim u NBS.I ja bacio jedno 100 dindzi,a mogao sam da kupim jednu milku :K. Kakvi prevaranti Boze dragi  :namcor :namcor

darusaz

Meni je u Maxiju u Sarajevskoj 38 kasirka odbila da primi sav SRJ metal (iako su Dinkiceve kovanice u pitanju). A juce, mi tip na kasi u tom istom Maxiju vrati 1 "Avramov" dinar. Na moje pitanje:"Pa jel ovo vazi?" dobijam odgovor:"Vazi, a sto ne bi vazilo"?  :djavo

Bred


Darker


hulio_salinas

Malo lazu, a jos manje kradu!!!   :batina  :>

Wolf

Ma laze bagra, vracali mi pare i na naplatnoj rampi i u prodavnici...