PHYTOPHARM 2008

Started by Adonis_Vernalis, 06-10-2007, 06:57:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Adonis_Vernalis

Posto je "probni balon" izdrzao pritisak, mozemo razmisljati kako i sta ciniti dalje.

Koleginice i kolege koje su bile na PHYTOPHARM-u 2007 u Lajdenu (Holandija), bili su jedini studenti iz cele Evrope koji su na tom skupu prisustvovali kao ravnopravni ucesnici. Sve ostalo su bili res-peceni fitohemicari, tehnolozi i drugi, odavno vec etablirani istrazivaci, sa karijerama koje traju. Time je njihov uspeh veci, jer sazetke njihovih radova niko tamo nije morao da prihvati: sve sazetke pregledaju i odlucuju sta ce biti prikazano, a sta ne.

Za naredni PHYTOPHARM, moramo se temeljnije pripremiti. Bice kudikamo lakse, jer je nedavno na Fakultetu osnovan Centar za naucnoistrazivacki rad studenata, tako da rad sa studentima nece biti zasnovan samo na necijem entuzijazmu i imanju/nemanju slobodnog vremena, vec ocekujem i nekakav sistem. U ovaj sistem bi trebalo da budu integrisani i FID, i "nezavisni studenti", ali i veci broj profesora, kao i vise instituta.

Da pokusamo?

AquArius

Covece, dodje mi da ponovo upisem fakultet kad cujem da na nasem fakultetu
(hvala svakom ko je to omogucio), postoji nesto kao Centar za naucnoistrazivacki rad studenata.
Imam samo blagu predstavu kako to izgleda kod nas i misljenje kako bi trebalo da izgleda.

U stvari ne dodje mi da se ponovo upisujem, ali to se tako kaze.

Kakve su sanse da neko ko je diplomirao ucestvuje u tome?
Tj. postoji li konkurs, kakva su ogranicenja i tako dalje?

Adonis_Vernalis

Za razliku od foto-kluba, koji ne postoji nikako, ovaj Centar odnedavno postoji, sto je opet - nekako. Kako ce funkcionisati, ne znam. Njime ce rukovoditi prof. Vlada Savic, aktuelni Prodekan, i samim tim verujem da ce uskoro poceti sa pravim radom.

Posto jos uvek ne znam kako ce biti organizovan njegov rad, ostaje mi samo da pretpostavljam. A osnovna pretpostavka je da ce u okviru ovog Centra raditi samo studenti, a ne i oni koji su diplomirali. Jer, ovi koji diplomiraju imaju jednu prednost koju ovi "nediplomirani" nemaju, a to je da mogu upisu doktorske studije i svoju glad za istrazivanjima i naucnu radoznalost time zadovolje.

darusaz

Има ли било каквих нових дешавања по овом питању? Или је ствар пропала?  :hmm

prommy

Ako mislis na studentski naucno istrazivacki centar, ima puno novih stvari, evo bas sada se pripremaju za kongres u Budvi i mini kongres na nasem fakulteteu, ako se ne varam 4-tog aprila. Inace to ti je "SNIF centar", hocu reci to je sinonim za centar za n-i rad studenata o kome je bilo reci..

Izvinjavam se temi, vracamo se na Phytopharm..

darusaz

Phytopharm 2008 на то сам мислио. Мислим да ја и SNIF ниЈЕсмо компатибилни.  :roll:

shumshi

Koliko vidim profesor je temu postavio na vreme...a vi se sada setili...  :F
jedino ako imas gotov rad, jer rok za slanje apstrakta uskoro istice...

darusaz

У том случају "Фитофарм 2009". Oh well...