Kupovina avio-karata putem interneta

Started by Bred, 28-03-2008, 16:07:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Autor: N. Erac |


Nacionalni prevoznik „Jat ervejz“ omoguæio je svojim putnicima da kupovinom elektronske karte za tri do pet minuta putem interneta rezervi¹u mesto do ¾eljene destinacije i da to plate online, „viza“ karticom. Osim ove novine, „Jat“ je uveo letnji red letenja, uvedene su nove linije, a planirano je poveæanje broja putnika za 20 odsto.

- Cene novih karata su konkurentne i neæe biti promenjene, a lak¹im i br¾im naèinom kupovine karata, elektronskim putem, oèekujemo i poveæanje broja putnika za bar 20 odsto - rekao je juèe Vladimir Ognjenoviæ, komercijalni direktor „Jata“. Elektronska kupovina karata koja je praksa u veæini zemalja Evrope od pre nekoliko dana, a od juèe i zvanièno, uvedena je i u „Jatu“.
- Za kupovinu elektronske karte potreban je va¾eæi paso¹, viza za odreðenu destinaciju i platna kartica, „viza“ ili „master“. Prvo se unose podaci iz paso¹a, odreðuje destinacija i vreme putovanja, sledi uplata, a podaci sa kartice su maksimalno za¹tiæeni. Provera kartice traje tri do pet sekundi, posle èega putnik dobija referentni broj. „Jat“ trenutno posluje sa karticama „Banke Inteza“, a uskoro æe putnici moæi da koriste „dajners“ i „ameriken ekspres“ - objasnio je zamenik komercijalnog direktora „Jata“ Srðan Lalatoviæ.
Po njegovim reèima, samo u toku juèera¹njeg dana prodato je 75 karata elektronskim putem.

blic

Enea

Ako je ovo novina ja sam onda nindza.

darusaz

за нашег авиопревозника све то јесте новина.  :wink:

KaBoom

O konaèno! A ne da se stalno cimam(o) sa agencijama i ostalim procedurama... :roll:

Enea

enea je htela da vam kaze da to funkcionishe bar godinu dana, ali ajde repostujte blic  :wink:

Bred

[off]ma enea je prepametna, ona apsolutno sve zna i ono sto niko drugi ne zna[/off] :wall: :siza:

Enea

Hocjesh da se nadjemo, jbu mu bash sve i da ih zovemo da vidimo da li je to novost?  :F

KaBoom

Quote from: Enea on 29-03-2008, 15:22:54
enea je htela da vam kaze da to funkcionishe bar godinu dana, ali ajde repostujte blic  :wink:

Jel? Kako to nisam znao... :wall: Gad dem it! A ja se cimao ko kretino!

Enea du¹o, ¹ta bi mi bez tebe!? :) Hvala za info. :wink:

Enea


KaBoom

Mo¾da... Mi ovde siroti ne znamo pola stvari. Skroz smo neobave¹teni. :>

Bred

http://www.jat.com/active/sr-latin/home/etravel/naplata_i_izdavanje_elektronskih_karata.html

:wink:

Enea

[off]e admin da ne postavi dajrekt link[/off] :hmm

tamo pise " nema vishe bojazni... "

samo ti putuj... ali bez mene  :plez