Mobilni koji otkljuèava auto

Started by Bred, 29-09-2008, 18:02:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Autor: B. G. | Blic

Autokuæa „Nisan“ je u saradnji s elektronskom firmom „©arp“ razvila sistem usluge mobilne telefonije koji omoguæava vozaèu da bez vaðenja kljuèa iz d¾epa putem mobilnog telefona otkljuèa vrata na automobilu i upali motor.

„Nisan“ je od 2002. godine proizveo veæ oko milion automobila sa sistemom „inteligentnog kljuèa“ kojim se vrata automobila automatski otkljuèaju kad senzor oseti da je kljuè u blizini i upali motor automobila kad osete da je kljuè u vozilu. A sad je u saradnji sa „©arpom“ ova tehnologija ugraðena i u mobilne telefone. Za sada ovu moguænost imaju samo ljudi koji ¾ive u Japanu. Nova tehnologija i njene moguænosti biæe slu¾beno predstavljene sledeæe nedelje u Tokiju na CEATEC-u, konferenciji o novim tehnologijama.

frckica-j

I neko ti mazne telefon i auto pride. Jeeee!

Bred

lol
verujem da ce taj teleofn lisicama vezivati za ruku ...  :K2: .blah.

frckica-j

 :trfr: Poku¹avam da skonatm na ¹ta bi to onda lièilo. I koliko bi telefon takav bio te¾ak. Zamisli, kroz telefon ti viri dio metalnoh lisica kok ga nosi¹ oko ruke. A koliko tek smeta u nekom neobaveznom konatktu... Uh.

Enea

nissan <3 <3 <3

a jeste li znali da ukucavanjem jednog koda na nokiii mozete otkljucati svoja kola?

imam jos stogod da vam kazem ali uzalud ako ide u kantu.

frckica-j

Hm, nemam nokiju. Ima l' sta za samsung?  :K2:

Ali nemam ni kola...  a005

KaBoom

Èisto sumnjam da æe moju ©kodu otkljuèati Nokia. :K2:

To je samo u Japanu, eto pi¹e... Tamo se ne krade. Dok tamo zakljuèavaju kola mobilnim telefonom, kod nas stavljaju lavlje kand¾e, katance itd...

Enea

ja probala.
ako ti je kljuch u kolima, a rezervni ni blizu, kodom na nokiji mozesh da ga otkljuchash..