Psihologija problema

Started by Coolgemini, 09-07-2006, 18:38:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina

Ahahaha,
ja sam se jedno vreme potpisivala kao Dzedaj,
kad sam slala poruke ljudima sa maminog starog Simensa
da znaju da ja pisem a ne ona...  :wink:

Problem je u tome sto sam iz nepoznatog razloga to pisala kao
DJEDAJ  :shock
a ne dz
tako da su se ljudi kidali od smeha... :)  :>

Cudni su putevi mozga, :P
mozda bi i meni neki tibetanski mali obrijani narandzasti
objasnio stosta...
ili bi se svelo na ... (vidi slicicu)  :happy:

Darker

Sestro, ðedajko, od tolike spravice, iskulirao bih na strane uticaje sledeæih 100 godina :> :> :>

Al-Jasmina


Bred

Ali coolgemini, problem je kod onih osoba ( a njih je 95%) koji osecaju postojanje problema a sad sopstvenim mehanizmom treba sami sebe da ubede da problem ne postoji, sto znatno trosi energiju koju covek ima I dovodi do toga da se covek kad tad zamori. Kljuc je u tome da svako, koliko god je to moguce, kad se suoci sa nekim problemo, pokusa da se izoluje u smislu da svoj problem I sebe sagleda iz pozicije bilo kog drugog I krajnje REALNO sagleda sve strane problema I sta bi najlogicnije I najracionalnije trebao da preduzme u resavanju istog


AquArius

Ako covek ima neki problem moze ga resiti sam i samo sam.
Drugi mu pomazu u tome, doprinose resnju... ponekad i odmazu.

E sad poenta mog posta (iz Veze)  se odnosila na odnos izmedju dvoje ljudi.
Ako taj neko drugi ima problem sa necim, a ti nemas, ali to utice na vas odnos, uticaj prestaje kad se problem resi (a ti realno nisi izvor problema, jer ga ti ni nemas).

I tako dolazimo do pocetka ovog posta  :`

Sam si sebi vuk...

Coolgemini

Fazon je u tome sto svaki problem iscpljuje neverovatnu mozdanu snagu ako zaista postoji i jos vecu ako mi podsvesno stvaramo probleme koji uopste i ne postoje.....Slazem se da vecina ljudi iz podsvesnog stvara imaginarne probleme ,ali to je vise povezano sa osobinama karaktera pojedinca,njegove sigurnosti,stabilnosti,komunikacije sa ljudima i nacina kako ce situacije iz stvarnosti realizovati u svesno polje.....
......u tome i jeste glavni problem. :!..jer kad bismo mogli vise da se oslanjamo na svesno,a manje na podsvesno,i kad bismo mnoge nebitne stvari iz stvarnosti dozivljavali atraumaticno i bez stresa,ne bi imalo zime za nas,bili bismo zdravi,pravi,i svi bi nam bili prijatelji,sto ja i mislim da se moze postici :) :) :)  :wink: :wink: :wink:

SandraD.

jer kad bismo mogli vise da se oslanjamo na svesno,a manje na podsvesno,i kad bismo mnoge nebitne stvari iz stvarnosti dozivljavali atraumaticno i bez stresa,ne bi imalo zime za nas,bili bismo zdravi,pravi,i svi bi nam bili prijatelji,sto ja i mislim da se moze postici :) :) :) :wink: :wink: :wink:
Quote
kada bismo mi vise slusali nasu podsvest i intuiciju,problema bi manje bilo....to da ljubavi izmedju ljudi ima vrlo malo,to je tacno,i sigurno je da bi moglo biti vise,ali ljudi su puni sujete i egoizma,i to je vrlo tesko....

Al-Jasmina

Parafraziracu jednu dragu mi knjigu:

"Oholi ljudi podizu zidove oko sebe, zapravo oko svojih strahova i sumnja!" :confused:

U korenu svake devijacije karaktera ka zlu(destrukciji), ka autodestrukciji, etc.
lezi neka nesreca ili zabluda... :(

Coolgemini

....ova tema je i stvorena sa namerom da zadjemo u podsvesnu stranu nasih individua i da pokusajem tumacenja nasih snova pomognemo jedni drugima....  ;)...zato mislim da nasim komentarima samo ojacavamo ovu temu,za koju smatram da je veoma korisna... ...