U vezi ispitnih pitanja...

Started by Bred, 19-01-2007, 10:01:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bilja

Hajde da ne sirimo dezinformacije. Ne zanm odakle potice prica o novih sto pitanja, jer se o junskom ispitnom roku jos ne govori. Opet vas molim da ucite celo gradivo, jer vam odgovori na mnoga pitanja promicu.

Bred

ovo sto sam ja rekao da su studenti u velikoj dilemi kako da odgovore na neka pitanja kao i da nigde ne mogu da pronadju u literaturi te odgovre nije nikakva dezinformacija...

bilja

Sto smo uvredljivi. Nisam mislila na tebe da siris dezinformacije, vec na NOVIH 100 pitanja. Napravi mi spisak tih pitanja koja je nemoguce pronaci u literaturi.

bilja

U sali 201 (analitika lekova) nalaze se dve knjige koje vam mogu biti veoma korisne.

1. Pharmaceutical Chemistry; Volume 2: Drug Analysis
H. J. Roth et.al

2. Pharmaceutical Analysis
D. Watson

Mozete slobodno doci i traziti da pogledate i prepisete sve sto vas interesuje. Knjige su na engleskom (nadam se da to nije problem).

Bred

pa evo vidite neka od pitanja koja nas muce na pocetku ove teme :) :cvet

bilja

Vec sam vam rekla da ja nisam jedan od profesora i da sto se tice teorijskog dela nije moje da dajem bilo kakve komentare. Napisala sam vam da kod nas mozete naci knjige iz kojih se predaje, pa sve sto nije jasno dodjite da proverite i razjasnite. U toj literaturi su dati detaljni mehanizmi i objasnjenja. Sem toga odgovore na pitanja tipa koje vrste veza se grade izmedju liganada i metalnih jona...Analiticka hemija je davala detaljne odgovore na pitanja ovog tipa. Analitika je strucni predmet i sve sto ste do sada ucili upotrebite. i nije demagogija ovo sto sada pisem, vec zaista ponekad necete da ukljucite logiku i upotrebite znanje koje ste do sada stekli.

Bred

Upravo iz ranijeg iskustva i pricam-primer: nacin dokazivanja nekih supstanci iz analiticke hemije nije isti, ili bar ne ide onim redosled kojim smo to naucili iz analiticke na farmaceutskoj hemiji, o toksinima da nepricam. Shvatate poentu? Necu da dalje ulaizimo u tu diskusiju upravo zato sto niste zaduzeni za teorijski deo. :)

bilja

Zao mi je zaista sto ne mogu vise da pomognem. Reakcije iz neorganskog dela Prof. Darko uvek je predavao striktno se drzeci onoga sto pise u Ph. Jug IV. Sada treba konsultovati i Ph. Jug V. Za ostalo bolje je da dodjete kod nas i pogledate u knjigama sve sto vas interesuje. Jos nesto. Lepo je sto je "toro" ponudio odgovore na tanjiru, samo sto neki nisu tacni!!!! Pazljivo. Za Breda. Nerastvorne soli su antidoti. Delovanje neorganskih pise u Ph. Jug IV. A alkalno topljenje je isto kod svih jedinjenja gde se pominje (talk i kaolin). Zato sam rekla da logicno razmisljate.

Bred

o boze... a koji su netacni odgovoti koje je toro dao? ako znate? :)

Enea