Ro¹tilj nije za ¾ene

Started by AquArius, 29-05-2007, 10:49:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

AquArius

Ro¹tilj nije za ¾ene





®ene u postmenopauzi koje èesto jedu dimljeno meso ili meso s ro¹tilja imaju gotovo 50 % veæi rizik od karcinoma dojke, pokazuje studija iz novog broja èasopisa Epidemiology.

Ovo je prva studija koja povezuje dugoroèno konzumiranje mesa i rizik od karcinoma dojke i njene rezultate treba dodatno provjeriti.

Obja¹njenje povezanosti je poveæana izlo¾enost karcinogenima koji nastaju na povr¹ini mesa koje se priprema pri jako visokim temperaturama.

Rizik za karcinom dojke je bio posebno poveæan (74 %) u ¾ena koje èesto jedu dimljeno meso ili meso s ro¹tilja, a èija prehrana je istovremeno siroma¹na voæem i povræem.


vitamini.hr

tarantulica

Quote from: AquArius on 29-05-2007, 10:49:00

Ovo je prva studija koja povezuje dugoroèno konzumiranje mesa i rizik od karcinoma dojke i njene rezultate treba dodatno provjeriti.


Kako prva studija?
Zar se za ovo ne zna od ranije?  :hmm

mikele

Quote from: AquArius on 29-05-2007, 10:49:00

Ovo je prva studija koja povezuje dugoroèno konzumiranje mesa i rizik od karcinoma dojke i njene rezultate treba dodatno provjeriti.

И ја сам за ово чуо раније,али добро.
Па има оно правило,да ни пас не сме често да једе месо са роштиља због могућности појаве карцинома(не знам тачно чега).
Тако да,сви требају да избегавају такво месо,а не само жене

tarantulica

Ili da jedu roshtilj sa lukom, koji je antioxidans  :>

Al-Jasmina

Rostilj bez salate nije za zene :>

AquArius

Mogli bismo i njih da obavestimo da mi vec znamo za ovo!

:>

stef

 Znam neke koji se nece odreci rostilja... :K

cvjetic

Quote from: stef on 31-05-2007, 15:25:15
Znam neke koji se nece odreci rostilja... :K
:namcor :batina puc  2 nedelje... :1

Darker

heheheheh, tako je, ¾ene-i¹ od ro¹tilja! U stavri, treba da budete blizu-da ga zalivate pivom:-):-)
MA najbolje da ne jedemo meso vop¹te, te nije zdravo masno, te nije zdravo sa ro¹tilja, pa sunce li vam bezobrazno! Da neæu zdrav da umrem mo¾da???

AquArius

Quote from: Darker on 03-06-2007, 23:56:42
Da neæu zdrav da umrem mo¾da???

pazi D
to je ultimativna sreca
pod uslovom da imas 80+

:K