Brak - do¾ivotna robija ili veèna ljubav

Started by Roben, 23-04-2007, 16:38:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Luximus

Brak je dobar razlog da se napravi svadba.  :>

lycos


Wlada

Брак је нешто што хиљадама година постоји као саставни део ма ког људског друштва...
Брак је испратио еволуцију човечијег разума, од времена тако давних да се не могу прецизирати, па све до данашњих дана када када је у опасности да буде заборављен од стране неких нових, накарадних тежњи...

Брак није само институција везана за државу, заједницу или цркву.
Брак је део људске природе.

Smrda

auuu bre,koleZa al' si zaozbiljio..... :>

po meni je brak poverenje izmedju dvoje ljudi,sa potpisom ili bez...

Luximus

Previse ozbiljno ovo Wlada shvata... Samo opushteno brate.  :> Preozbiljan si za svoje godine. Nije to zdravo, vjeruj mi.  :wink: Evo, popij nesto  :ziveli

Gocca

Ja se slazem sa Wladom.
Samo, mislim da si mozda malo bio grub kada si rekao da su danasnje teznje nakaradne. Ako se nekom to svidja, vanbracna zajednica nije losa ideja. Nego, cini mi se da se neki odlucuju na to da bi pokazali da su "u trendu" i da su sigurni u sebe i da su samosvesna bica koja postuju slobodu partnera,itd., itd.
Ali, mislim da je famozni potpis definitivno kruna jedne ljubavi. Nekako mi je normalno da se ON, ONA i njihova deca prezivaju isto. Mozda deluje banalno, ali...

pexualis

Dobra veza sutra vodi u siguran brak! Èesto se de¹ava da se ljudi posle samo par meseci zabavljanja venèaju, i to je OK, nekad je hemija medju osobama toliko jaka da im jednostavno nista drugo nije bitno. Ali, ipak smatram da je kvalitetna, dugogodi¹nja veza najbolji naèin da se u odredjenom trenutku, kad se steknu neophodni uslovi, uplovi i u brak. Ako je u vezi bilo previ¹e svadja, nepoverenja, prevara, manjih raskida, pa onda vraæanja... be¾ite iz takve veze glavom bez obzira! A ¹to je najgore, mnoge veze sa ba¹ ovakvim karakteristikama se sutra zavr¹e brakom, ¹to je definitivno pogre¹no! I sve s razlogom, "pa eto, poznajemo se toliko dugo, puno se volimo, imali smo i te¹kih trenutaka, ali glupo je da sada sa nekim kreæemo iznova, kad mozemo naci nekog i puno goreg od sada¹njeg partnera..."

Moja iskustva govore, svaka nova veza je bolja od svake prethodne, mozda sam ja imao sreæe pa da uvek upoznam lep¹u i bolju devojku, ali su¹tina je da je bolje potra¾iti nekog novog, nego po principu MORAM NESTO DA NEKOG NE BIH ISPALIO, ceo ¾ivot na silu biti sa nekom osobom, sutra uploviti i u ne¾eljeni brak, i tako potpuno izgubiti svoj identitet!

©to mi jednom jedna koleginica reèe:"®ivi za svoje ¾elim, a ne za tudje trebalo bi!"

I da se vratim na temu, brak je super stvar, i moze biti bolji i od same veze, ako su ljudi pravi, ako poznaju i cene medjusobno vrline koje poseduju, i umeju da razumeju mane koje ih takodje "krase". Jedino tada, veza ima smisla, i sutra brak æe imati smisla, i biti stabilna institucija...

Darker


Kamicak

Bogme vecna ljubav :happy: Svaki put kad vidim drage mi roditelje uverim se u to..i ne pristajte ni na sta manje,ili bar ne bez borbe :nene: