Nedostatak literature i semestralno uklanjanje prezentacija na sajta fakulteta

Started by Enea, 08-01-2008, 21:36:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Enea

zashto na zvanichnom sajtu faxa, po isteku semestra obrishu predavanja? zashto ne mogu da naprave 2 foldera: predavanja 2006/7, predavanja 2007/8? sumnjam da na serveru nema mesta.

koliko kolega sam vukla za rukav da mi pozajme te ppt? " imam ali znash obrisao sam, a ispit josh uvek polozio nisam, " i ostalo


volela bih da se zna ovde ko je ko, da mozemo da razgovaramo i saradjujemo, unapredjujemo..

eh, gde nam je literatura?

virtuelna skroz, samo u glavama, eventualno Resava..

bocca

  Slazem se sa tim- gde nam je literatura ?! Uzasno je mucno i frustrirajuce spremati ispite iz nekih folija i shkrtih recenicana njima. Nama nije tesko9 da ucimo, ali dajte nam normalnu literaturu. Mi smo kao elitni fakultet, a vise od pola ispita spremamo iz nekih bezveznih kopijapredavanja.  Ako ovo profesori i asistenti citaju neka se potrude da bar naredne generacije imaju malo vise literature, ja vec zavrsavam pa mi i nije bitno,ali znam koliko me to nerviralo. Nista lepse nego imati knjigu, pa makar i od hiljadu strana, ali da ona ima sve sto nam je potrebno, a ne da pola dana izgubim trazeci odgovore na neka pitanja, i onda mi se i ne uci!  :F

tarantulica

Mo¾da postojanje literature treba uzeti kao faktor pri proceni prolaznosti na ispitima...
Zajedno sa ispitnim pitanjima...
Npr. botanika...  :happy:
Kako je bilo lepo spremati ispit iz knjige...
Sa spiskom ispitnih pitanja...
Pa pre ispita napravim koncept kako otprilike mislim da odgovaram...
Da na ispitu doðe do izra¾aja moje znanje, a ne snala¾ljivost u datom trenutku...

katarina

Meni ljudi sa drugih fakulteta ne veruju kad im kazem da nemamo knjige! Ne bih pustila ni jednom profanu da predaje ako nije izdao knjigu, da sam vlast...a nisam! Evo je ispred mene gnozija-jedna od retkih.

ambrozija

Veliki je problem i kad ste matori student :bubble: cije su kolege vec zavrsile a vi davite kao apsolvent, kao npr. ja. :stid: Izgubite kontakte i onda ste poput brodolomnika. Izadjete na prakticni sa napola spremljenim ispitom i saznate da se sve totalno promenilo za dve godine od kada ste vi nesto slusali. a005 Najgore je sto nemate koga da pitate a na vecini instituta vam samo odbruse da su oni sve vec rekli na predavanjima a vi sto niste isli. I ne zele ni da vas saslusaju do kraja! :wall: Zato sam ja mnogo zahvalna onima koji su pokrenulo ovaj forum i koji doprinose njegovoj svezini svojim zapazanjima i komentarima!!!!! :thanx:

Enea



malo nije fer to skidanje prezentacija, odmah po kraju semestra, zar ne?

Lence

   A ja se vec danima pitam gde nestadose mikrobi...
Sad mi sve jasno...

joe13

Negde je to sve lepo zadrzano,mislim na predavanja po skolskoj godini kao na farmakologiji,toxinima,pa moze da se stekne uvid sta je u narednoj skol.godini dodato.Ali,npr.sve je skinuto sa med.biohemije,a kompletna predavanja za V godinu iz statistike NE POSTOJE :wall:,NEGO SAMO ZA BOLONJCE :wall:

nikolay

Adonise, oglasi se.....
A sta da rade ljudi koji nemaju stalan pristup netu/kompu/shtampachu? Mislim da ni dopune predavanja (skripte) koje se nalaze na netu nisu resenje. Ok, bolje ista nego nista,ali smatram da je poprilican broj ljudi i dalje hendikepiran po tom pitanju.
  Spremanje ispita bez "zvanicne" njige......pa to je na nasem faxu kao "dobar dan" ,ja tu nishta ne bih menjao  :batina

Adonis_Vernalis

Ne vidim zasto bih se oglasavao, kad mi zvanicnu knjigu imamo, a predavanja delimo, tj. dajemo studentima po CD u ruke. S druge strane, na politiku RC-a imam uticaj onoliki koliki i vi imate. Stoga se ne osecam prozvanim ni po kojem osnovu.

Eventualno bih naglasio sledecu uzrocno-posledicnu vezu: imas knjigu - nemas auditorijum, a nad time se u poslednje vreme ponekad zamislim.

tarantulica

Profesore, nije knjiga presudna za dolazak ili nedolazak na predavanja...
I kad nema literature, uvek mogu da se nabave skripte od "onih iz prvog reda"...
Kako vreme prolazi, sve vi¹e imam utisak da je marketing najbitniji za veliku poseæenost pojedinih predavanja...
Da je potrebno da se "pusti buva" meðu studentima, kako je ba¹ to predavanje vredno pa¾nje...

:cvet

Adonis_Vernalis

Nemojte, molim vas, da me terate da se, pored svega, bavim jos i marketinskom obradom sopstvenog predmeta. Kakav marketing, recimo, ima Farmaceutska hemija, pa studenti prilicno masovno dolaze na njihova predavanja? Ubih se "reklamirajuci" Farmakognoziju ne samo na Forumu, vec i na razne druge nacine - pa nista.

Kad bolje razmislim, mnogo je lepse i lakse raditi sa 20 zainteresovanih, nego sa 200 poluzainteresovanih studenata. Trenutno, Farmakognoziju slusa poslednja generacija studenata upisanih po starom programu. Naredne godine, imacu posla sa Bolonjom. Bolje da uzivam u zavetrini relativne nezanimljivosti mog predmeta, jer cu od sada pa nadalje i ubuduce morati da sa studentima jurim neophodne vam bodove...

Bred

Problem skidanja predavanja nije u RCu, nego u pojedinim institutima koji traze da se posle odredjenog vremena ta predavanja skinu. Zasto, ne znam.  :wall:
RC je samo servis na nasem fakultetu i nista oni sami ne mogu da odluce, uploaduju ili skinu.  :wink:


tarantulica

Quote from: Adonis_Vernalis on 16-01-2008, 11:35:26
Kad bolje razmislim, mnogo je lepse i lakse raditi sa 20 zainteresovanih, nego sa 200 poluzainteresovanih studenata.

Ovo je potpuo taèno! I studentima je mnogo lep¹e da doðu na predavanje gde æe moæi da èuju ne¹to, nego na predavanja gde se profesor ne èuje ni kad koristi mikrofon...  :roll:

Enea




SRECJOM, imamo forum, a na istom vredne, i totalno nesebichne kolege!