Muzej farmacije na nasem fakultetu?

Started by olgica, 10-10-2007, 15:56:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wlada

Покушао сам да бацим поглед али су данас нешто тамо радили. Покушао сам да са степеништа бацим поглед кроз светларник и ништа...

maxy

E,ja sam bila u muzeju,ali davno to bese.Isla sam u srednju medicinsku,pa samo isli u obilazak Galenike,Hemofarma,Velefarma i naseg, tada, buduceg fakulteta,pa smo svracali i u muzej.
Kao sto sam vec napisala davno to bese,pa se nesto i ne secam,znam da je prostor bas mali,secam se nekih starih farmakopeja i mnogih strucnih knjiga,stojnica...

tarantulica

Pro¹le godine je profesorka etike organizovala odlazak u muzej. Rekla je da æemo iæi na poslednjem predavanju, a onda je pomerila za pretposlednje, na koje (iz opravdanih razloga) nisam do¹la, tako da nisam videla ¹ta se krije iza tih vrata...  a005
Prijavljujem se za obilazak ove godine  :igra:

Cecilly

Evo kako izgleda unutrasnjost muzeja.

Imam sliku na predavanjima iz Uvoda u farmaciju!  :happy:


(http://img408.nono9.us/my.php?image=picture1xk6.jpg)

Wlada

Баш је супер унутра! Иако је мали мора се признати да наш музеј има душу!

Bojana 153

Jao, da, secam se te slike! Mogu da zamislim kako unutra lepo mirise, na nesto starinsko, umirujuce..Bas bih volela da provirim tamo!
I hocu da vidim male misheve! Jadnichci maleni, ponekad ih vidim u kavezu kada ih donose i odnose i bas mi ih je zao!  a005
I hocu na krov!!!  :loptica: Zvuci kao idealno mesto za bleju, romantiku..  8) :Lj:

Wlada

Штета што су таква места углавном закључана!  :(

pig_am_am

mnogo je mali... lepo drvo.  :wink:

nekako...osecam da mirise na lepa vremena.

jovana

i ja sam zainteresovana za posetu!

Gocca

I, profo,kada cete organizovati upad?  :cvet

Maslacak

ne trebaju vam vrata, na jedan deo krova se mo¾e izaæi kroz prozor (eto i oni na¹i u¾asni prozori neèemu slu¾e :K), konkretno, jedna od laboratorija za ve¾be iz organske je u ravni sa onim ni¾im delom krova, i najopu¹tenije se mo¾e izaæi kroz prozor...
jedini je problem ¹to je kancelarija tada¹njeg dekana gledala na taj krov, pa mu nije bilo ba¹ milo kad me je video...  :stid:
:K

u svakom sluèaju, uprava fakulteta ne gleda sa odobravanjem na ¹etkanje po krovu, tako da od toga ni¹ta, osim ako hoæete da budete delikventi kao ja :>

a mene je u¾asno blam da ovo ka¾em, ali pojma nisam imala da mi imamo neki muzej na faxu  :hmm mogla sam i da odem sa fakulteta, a da ne saznam...  :wall: jedva èekam neki obila¹æiæ :happy:

Adonis_Vernalis

Hej, sta ste zapeli toliko s tim krovom? Naravno da niko normalan ne gleda s odobravanjem na bilo cije setkanje po istom, jer nije predvidjen ni za kakav boravak, osim za boravak majstora koji nesto treba da poprave. I cim to nesto poprave, aus sa krova! Drugim recima, krov je apsolutno nebezbedan. Postoje poneke neogradjene vrtache (za one koji su zaboravili geografiju, vrtacha je vrsta kraskog jamskog reljefa, rupa mala, al jako duboka), koje verovatno vode pravo u limbo.

A sto se posete muzeju tice, pa tek tu imate vremena na pretek. Semestar jedva da je poceo...

dirigent

Ljudi, kad sam bio u Bratislavi letos video sam muzej farmacije da imaju (mislim da je philoserbiana koja je putovala sa mnom usla u njega) Trebalo bi da imate nesto tako uredjeno , a ne da vata prasinu u nekom budzaku. 
   Tamo je on bio u turistickom delu grada , pa je ostvarivao i neki profit tako da su Slovaci spojili lepo i korisno.

zoe

Ух па ја почех ту причу о крову... а вероватно ми не би пало на памет да неки нису причали како су гледали "Рат уживо" оданде :hm :smekerica: :>

MiKy

fin nam je bre muzej..ne bi bilo lose da kafic gore napravi neku letnju bastu  :smekerica: