Muzej farmacije na nasem fakultetu?

Started by olgica, 10-10-2007, 15:56:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gocca

Jao, pa to je fantasticna ideja!!! Steta sto se nikada nece ostvariti... A zamislite koliku bi to kolicinu uzivanja proizvelo!

Adonis_Vernalis

Kategoricki sam protiv upotrebe krova. Inace, ako vec insistirate da ga na neki nacin upotrebimo, pre sam za to da se na krovu napravi golema letnja ucionica (za Bolonjce, jer livada ne nudi neke posebne pogodnosti) nego kafic. Uzgred, raspredanje price o kaficu u okviru teme "Muzej farmacije" mi mirise na off, te cu se uzdrzati.

Inace, malo sam se raspitivao o mogucnosti da se organizuju posete studenata farmacije Muzeju farmacije koji je u nasoj zgradi. Ima nade, mada ce profesorka Istorije farmacije sa etikom u narednoj godini biti odsutna jer je na porodiljskom.

Za sada, toliko.

Gocca

Malo je bezveze sto (ako sam dobro shvatila) profesorka drzi konce u rukama.
Znaci, ako ona ne aminuje i ne nadgleda tu posetu, nista od dogadjaja, je l'?

Adonis_Vernalis

Ako joj je na cuvanje ostavljen Muzej i ako odgovara za svako zrno prasine u njemu, onda nista nije bezveze, zar ne? No, ako je ona vec na bolovanju, a semestar je poceo, to znaci da je adekvatna zamena pronadjena, zar ne? A posto to nije bilo kakva zamena, nego Profesor Istorije farmacije sa etikom u penziji... onda su posete Muzeju (eventualno) moguce, zar ne?

Wlada

 :OFF: Ја сам се надао да би на крову могао да буде неки фини стакленик, логично ми је било да буде смештен на крову где има увек светла за биљчице.

А музеј може мало да се види, као што рекох раније. Баците поглед са степеништа кроз светларник и видећете малу просторију и неколико старих књига на врху неких дрвених ормарића.

Enea

Quote from: Adonis_Vernalis on 17-10-2007, 12:20:18
Ako joj je na cuvanje ostavljen Muzej i ako odgovara za svako zrno prasine u njemu, onda nista nije bezveze, zar ne? No, ako je ona vec na bolovanju, a semestar je poceo, to znaci da je adekvatna zamena pronadjena, zar ne? A posto to nije bilo kakva zamena, nego Profesor Istorije farmacije sa etikom u penziji... onda su posete Muzeju (eventualno) moguce, zar ne?

vi koji cjete ovo slushati u ovom semestru, izadjite na ispit kod prof odmah, mnogo manje trazi..



i javite mi obavezno kada cje biti obilazak.

Adonis_Vernalis

Wlado,

unutra su DVE male prostorije... ;)

Wlada

 Стварно се ствара нека чудна аура мистериозности око тог места.Једва чекам да видим...  :igra:

darusaz

Quote from: Wlada on 17-10-2007, 16:06:35
Стварно се ствара нека чудна аура мистериозности око тог места.Једва чекам да видим...  :igra:

Ме тоо, колега.  :lol:

philoserbiana

prijavljujem se za obilazak muzeja.vrata muzejska gledah nekada u vreme kada vezbah fizicku hemiju...nisam obisla muzej farmacije u bratislavi,bilo je zatvoreno,bila je nedelja.bedak  :cvet

AL-Samlud


Adonis_Vernalis

Razgovarao sam s profesorom. On se slaze da omogucimo pristup Muzeju. Ne moze da obeca redovnost tih pristupa/poseta (ne zaboravite da je covek u penziji, da je prihvatio da zameni mladju koleginicu dok je na bolovanju, ne zaboravite da je jedan od vrlo retkih i sjajnih poznavalaca istorije farmacije i da je zbog toga vrlo rastrzan), ali je obecao da ce o predlogu razmisliti i da ce naci nacin da uskladi i svoje obaveze i vasu zelju da Muzej farmacije vidite.

Za sada, predlazem da se interno organizujete i sastavite spisak zainteresovanih (ime, prezime, broj indeksa i godina studiranja) koji cete mi dostaviti mejlom, a koji cu mu proslediti. Onda cu vas obavestiti sta cemo dalje raditi.

Na prolece, mogli biste da ocekujete jedno veliko i lepo iznenadjenje  :pst

AquArius

Da li je neko raspolozen od studenata, ko ima obaveze redovne na fakultetu, i ko je odgovoran, da mu saljemo odgovarajuce podatke na pm, a on da sastavi spisak (prosti c/p na .doc file) i da eventualno ima mogucnost i stampanja?

Rado bih sama to uradila, ali sam diplomirala i moje obaveze na faksu su next to nepostojece.
Svejedno, moja zelja za ulaskom u muzej nije nista manja od vase.

:cvet

Enea

setih se nechega: Adonis je na 1. vezbama, doneo Opium Crudum, star ko zna koliko, i secjam se neke posude, pomalo rustichne.. Aqua, da li se secjash?
:>

neshto mi sada pada na pamet.. no o tome kada se rok zavrshi..

AquArius

Secam se, secam se, pa su onda izvesni ljudi pokusavali da skrenu profi paznju na neke dr. stvari, "veoma" bitne, a da ponesu uspomenu sa vezbi sa sobom.. :lol: