Nova fotokopirnica na faxu!!!!

Started by Darker, 16-10-2007, 13:41:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

tarantulica

Poèela je juèe da radi, ali nikako da saznamo radno vreme  :wink:

Wlada

Само да ради дуже од два сата колико ради скриптарница...

Sole

"stara" kopirnica radi od 9-16, trebalo bi ova da radi toliko.  :)):

pig_am_am

[off] enea...sto je leeeepo. stavicu u rezervu za avatar [/off] :K

cvjetic

kopirnica radi od 8 do 19...

cijene su 3 din do 20 strana,preko 20 strana 2,5 dn,i to je sto sam upamtila,a to je jednostrano kopiranje...za dvostrano je do 20 strana 2,5 din...to je sto sam zapamtila...

i vec su neke note za hor kopirane veceras tu...hor je ovjerio kopirnicu! :K

hulio_salinas

Ovo je za svaku pohvalu!  :pljes: :pljes:

A tek radno vreme...  :>

Lucy87

Dobro je da nemaju trudnicko radno vreme :wink: :wink:

Ksenija

kakva je to sad nova kopirnica?
na starom mestu novi vlasnik?

Enea

mislish da je isto da platish tri strane 50dinara, i 9 din?

Darker

Da enea u biv¹oj ve¾baonici za statistiku :wink:
Preko 100 dvostrano je 1,20...
Cvjetiæ je veæ rekla kad radi...
Svaka im èast!

cvjetic

i da,ako se neko sjeca od starijih studenata,to je kopirnica koja je prije bila tamo u onom prolazu gdje je sad patofiza,kod amfiteatara...bice vam jasno kad odete i vidite ko radi,prepoznacete djevojku... :cvet

Masha

Da, da, i ja danas videh jednu poznatu zensku facu u toj kopirnici (@cvjetic  :wink:). Cene su svakako pristupacnije od onih koje su bile u staroj kopirnici.

Adonis_Vernalis

Fotokopirnica... Imati je, pa jos sa "low rates" bas je dobro. Ali, moze i drugacije.

Video sam licno, i koristio, dakako. Na Farmaceutskom fakultetu Univerziteta u Regensburgu, po hodnicima su difuzno rasporedjene fotokopir-masine. U masinu ubacite magnetnu karticu koju prethodno kupite u skriptarnici (za 5, 10, 20 ili 50 DM - cene su u markama, jer sam tamo bio pre uvodjenja evra) i kopirate, kopirate, kopirate... sami. Taj sistem imate i u Biblioteci Univerziteta u Budimpesti, Biblioteci Albertina u Lajpcigu, a i na UIC, pri cemu morate da znate da se na UIC fotokopir-masine nalaze i u studentskom domu, sto ce reci - na svakom koraku.

Dobra strana: trosak predstavlja jedino redovno odrzavanje masina u ispravnom stanju. Nema radnog vremena, nema placanja plate i prinadleznosti radniku u fotokopirnici i slicno. Losa strana: ludizam (socioloski fenomen koji je nazvana po Nedu Ludu, engleskom radniku koji je sistematski lomio masine, jer je pretpostavio da ce, kad masine budu usle u fabricke hale, radnici ostati bez posla) su  Zapadnjaci "potrosili" jos u 18-19. veku. Ovde ga nikada nije bilo, pa ocekujem da ce se pojaviti... tako da bi se dobra strana ovog sistema lako mogla pretvoriti u losu, jer bi vanrednih opravki bilo ihahaj. Zbog nestrucnog rukovanja masinama, a i izrazene sklonosti Srba da u proreze masina ubacuju semenke i slicne sitne predmete.

Enea

Adonise, semenke i zvake =)

Odlichno, ta stara kopirnica je bila super.

Josh bolje shto vezbaonica za statistiku, nije vishe tamo.. kada 'zabodes' ispit, u vreme rada skriptarnice i.. zlo i naopako..

MiKy

EXTRA!  krenule su lepe vesti... valjda ce ostavljati folije u novoj...mada je ona druga u vlasnistvu faxa,a njima je sigurno u interesu da profesori ostavljaju u njoj :hm