Fiziologija

Started by hulio_salinas, 18-10-2007, 13:56:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

lane

Хулио, баш си ме охрабрио!   :cvet
Добро је да, у случају да практично не успе, постоји могућност да се усмено објасни шта треба да се ради...
Нама је нпр. асистент рекао да код Тајхманове пробе треба да види он кристале, па ми је била фрка ако ми не успе (јер нама на вежбама није успело...)
Али, изгледа да је све прошло ОК... :wink:
Честитке свима који су положили и срећно свима који тек полажу!  :~

nasty girl

#91
da li neko moze da mi kaze
na pr. kod hemolize da li mi dobijamo na papiru koliko cega trebamo sipati u epruvetu?

a druga stvar je da li nosimo mantil na prakticni ispit?

Hvala unapred... :cvet

josefina87

da,jedino moras da naucis formule za sva preracunavanja! :cvet

Sole

Quote from: nasty girl on 22-11-2007, 19:24:07

a druga stvar je da li nosimo mantil na prakticni ispit?


nosi mantil da ti ne bi smanjili ocenu.  :namcor :roll:
to je osnovno merilo znanja

hulio_salinas

Dobije¹ postupak ¹ta i koliko treba da sipa¹, ali ne dobija¹ formule. Mora¹ sve formule nauèiti.

Mantil ti je potreban.

Bojana 153

Moram reci da asistentkinja Vesna Pesic nije nimalo naivna...
Iznenadila me je danas zbog tona kojim se obracala i kakav je odnos imala prema nama..  :hm
Ucite sve ljudi! I slajdove i praktikum! Necu da vam unosim strah, ali ima nekih sitnica koje
su ovoj asistentkinji vazne! Ne samo zbog ocene, jer mislim da niko nije pao danas (ili mi se cini)
nego mislim na neprijatnu komunikaciju..  :wall:

Bred

da, umeju oni to.  :nonono:

Phenomenon

Treba li da se uci nervno-misicna sinapsa?

Bojana 153

Da , jer spada u misicnu kontrakciju!

Phenomenon

@ Bojana 153: Hvala! :cvet

Bojana 153

off: S postovanjem kolega, nema na cemu!  :K

Loptica

Odakle da ucim eritrocite? Posto u praktikumu ima mnogo manje nego na slajdovima.

hulio_salinas

Praktikum ti je sasvim dovoljan. Bitno je da zna¹ postupak rada ve¾be i da zna¹ istu da objasni¹. Teorijski uvod se odnosi samo na osnovne stvari. Nemojte se zamarati uèenjem detalja.

Loptica

Hvala Hulio!  :happy: Bas sam se smorila kad sam stigla do eritrocita,jer mi ono na slajdovima uopste nije jasno,eritropoeza i ostalo.Naucicu onda samo iz praktikuma!

maruska!

Ja nisam izasla na ovaj kolokvijum.. Je l' zna neko da li ce i kad biti organizovan naredni?