Fiziologija

Started by hulio_salinas, 18-10-2007, 13:56:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

lycos

Da li su ono sva pitanja iz nervnog???

josefina87

#196
 :hmm
sta je bilo pod a) za filtracioni pritisak?
a koji je bio odgovor kod h.tendina?
koje je to pitanje od ovih cvetinih?

Pedja

Био је градијент притиска,неки спољашњи и унутрашњи,не знам тачко како се зову.

Ја сам код хорди Тендинеи ставио да се Крв враћа из коморе у преткомору. Чини ми се одговор под Д.

П.С.Чоколада  :>

josefina87

ja mislim da sam tu stavila da zavisi od proteina... :roll:
a ovo drugo sam isto stavila :>
ne znam da li cu skupiti iz kardio-vaskularnog...

P.S.Mislim da cu je dobiti :K

Vukibog

#199
Kod kapilara je odgovor taj pod A,da zavisi od hidrostatichkog pritiska. Za trombocite bi trebalo da bude trombocitopenija da je tachan odgovor jer to jeste bolest  koja prouzrokuje povecano krvarenje, a trombociti kolko sam ja videla u onoj skripti, ne ucestvuju u svim fazama koagulacije. :~

Mares777

Ono pitanje za postsinapticke potencijale i akcioni potencijal... sigurno nije tacno da se prostiru kontinuirano, posto je to aktivno prostiranje. PSP se prostiru iskljucivo pasivno... Jedino sto mi je zvucalo logicno da traju kratko, sto je i tacno, posto se mere u milisekundama, bez obzira sto PSP mogu da traju duze od AP.

Vukibog

#201
Ako se neshto shiri kontinuirano to ne mora da bude samo aktivnim putem, npr kod nervno-mishicne sinapse, tu PSP shiri kontinuirano i pasivno do susednih segmenata gde se stvara akcioni potencijal. A to shto traje u milisekundama jeste kratko,ali mislim da je tu bila caka shto PSP moze da traje i duze od AK. Uostalom, ko zna, bice kako oni kazu iako su oba odgovora tachna. Nije kao da je ovo bilo jedino dvosmisleno pitanje :roll:

bibi

Toliko o tome koliko su pitanja bila konkretna,ali dobro,misljenja su razlicita..... :)):

whatever

То су две различите поделе: АП може да се преноси континуирано и салтаторно, ПСП само континуирано; АП може да се преноси активно и пасивно (између Ранвијерових чворова), ПСП само пасивно. Надаље, АП код Пуркињеових ћелија траје око 0,3 секунде због платоа АП, што баш и није `изразито кратко`.

Marije

Sta je odgovor kod metabotropnih receptora?
p.s.da nije tacan odgovor kod tih potencijala da mogu da se sumiraju?

anita

A zasto je kod kapilara pod A, a ne proteini? Ja sam negde procitala...Ne sumnjam u vas odgovor, nego samo pitam.
Nedostajace mi jedan odgovor a005

Sole

Quote from: Marije on 13-02-2008, 15:34:30
Sta je odgovor kod metabotropnih receptora?
p.s.da nije tacan odgovor kod tih potencijala da mogu da se sumiraju?
kod metab. receptora ja sam stavila onaj odgovor sa 2.glasnicima.  :hmm
a sto se tice potencijala i ja sam stavila ovu sumaciju, ali mislim da nije, posto se AP ne sumira, valjda...  :hmm
[off]ma, vazi da nije bilo dvosmisleno [/off]
[off]tek sad vidim[/off]
[off] dajte da se bacimo na sledece sto imamo, videcemo rez. kad izadju.[/off]  :cvet

cvetulence

Posle ispita pitala sam profesorku za trombocite i ona je rekla da ucestvuju u svim fazama homeostaze,
i to je valjda odgovor pod "C" .

Vukibog

Pa i proteini uchestvuju u razmeni,ali u smislu da zadrzavaju vodu u kapilaru,ali glavna stvar za taj promet je hidrostatichki pritisak. Za one metabotropne receptore sam i ja stavila da aktiviraju 2. glasnik, ali,zamislite, postoji i josh jedna mogucnost a to je bilo da oni prolaze vishe puta kroz membranu, shto jeste tachno za neke receptore. Nigde ne pishe da to vazi za sve, tako da me bash zanima shta li ce tu priznavati samo da aktivira 2. glasnik ili oba odgovora  :shock
Mislim da je trebalo da im trazimo da objave odgovore da bismo znali na chemu smo, a ne ovako da polemishemo  :wall:  :K

bibi

I ja sam zaokruzila da je konc. proteina,ali to nije tacno,jer proteini vezuju vodu i valjda tako sprecavaju filtraciju.....tacan odgovor je onaj gde se pominju hidrostaticki pritisci sa obe strane kapilara.....idemo dalje....

Je l' bilo neko pitanje od cega zavisi brzina prostiranja AP kroz akson,ili sam mozda sanjala :>?

P.S:I ja sam zaokruzila za "druge" glasnike.... :cvet