Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred


..djura

pridruzujem se katarininom pitanju =) da li je moguce deo staza odraditi u privatnoj, a deo u drzavnoj? kako se to formalno odradi? neko je pomenuo da se ugovor potpisuje na ceo period..

tnx

Bred

Ugovor mozes da raskines kad 'oces, a staz koji si odradio bi TREBAO da se upisuje u pripravnicku knjizicu ....

Kakav se ugovor potpisuje u drzavnim apotekama ne znam ...

vladdo

Æao. Mo¾e li mi neko reæi kad si na sta¾u tih 6 meseci i 20 dana, kakav je status: zaposlen ili nezaposlen?

Bred

Zavisi kakav ugovor/dogovor postignes sa gazdom/firmom/ustanovom bla bla ...

Mada mislim da se u vecini slucajeva tretiras kao nezaposlen tj kao volonter ...

majce



Bred

Oni koji hoce da se prijave na biro (a mislim da bi svi trebali bar zbog regulisanja zdravstvenog osiguranja), biro se nalazi na adresi Gundulicev venac 23-25 , bus br 37 staje skoro kod ulaza u zgradu ...

U prizemlju se uzima broj na automatu i ceka red, kada vas prozovu zakazuju vam javljanje i grupno informisanje (koje je obavezno ukoliko ne zelite da vas izbrisu iz evidencije).

Nakon grupnog informisanja odlazite kod vaseg savetnika na razgovor ( :ball2:).
I to je obavezno.
Savetnik se nalazi u kancelariji broj 113 ili 116, kako vam odrede ...

Od dokumenata vam je potrebno uverenje o diplomiranju i izvod iz drzavljanstva (mislim, ne drzite me za rec) ... treba da kupite i radnu knizicu.

Ono sto vam zavod obezbedjuje kao volonteru (a vecina stazera se vodi kao volonter(i)) jeste uverenje da ste nezaposleni za gsp markicu ( :shock2: :>:)

Zdravstvene knjizice se vise ne overavaju u zavodu nego u filijalama pri opstini na kojoj vam je prebivaliste ...

limaledu

E, ovako, ono sto cu ja da pitam deluje malo glupo, ali uopste nije naivno...
Situacija, diplomiram ja pred kraj godine, sve lepo, direktor apotekarske kod mene kaze bices primljen, staziras na ugovor, odradis ti meni dve godinice posle i svi srecni...medjutim posle nove godine prc...nema placanja...e sad, odavde proistice prvo pitanje, da li neka apotekarska u srbiji placa staziranje??? culi smo da od nove godine niko ne placa, ali to je informacija koja kruzi i nije bas najtacnija, nema dokaza...
E, onda druga stvar prijavljivacu se na oglase, neko ce me vec navuci na saradnika bla, bla, jer sam radio veleprodaju i te gluposti, kad ono opet prc...
E, onda sam poceo da jurim po privatnim apotekama, njima niti treba niti placaju, ali sad moje NAJGLAVNIJE pitanje je : da li kad neko pocne da stazira MORA da se prijavi birou, ili covek volontira u privatnoj, kupi stazersku knjizicu i oni mu upisu sta je kad radio, jer ako volontira sto bi se prijavljivao na zavod...u onom zakonu od pre nekoliko strana ne pise uopste o prijavljivanju na zavod, samo o stazerskoj knjizici koje upisuju datume glavni i odgovorni...
Elem, to pitam jer sam od trazenja posla izgubio mesec i po dana, pa ako ja ne odlazim na biro, oni nece ni znati kad sam ja poceo da radim, a kod privatnika uvek mogu da napisem kad god da sam poceo, jer, cini mi se da to moze, tako da bi sebi skratio mesec i po rada...
Nadam se da me neko razume... :thanx2:

Bred

Hm.

Drzavne apoteke bi trebale da placaju oko 10000 dinara mesecno ali ti prethodno s njima sklapas ugovor kojim pristajes na VOLONTIRANJE bez IKAKVE naknade.

Dakle, oni nisu duzni ISTA da ti plate.

Tako ti je i u vecini privatnih apoteka, bar onih vecih.

A sta je problem sa veleprodajom?

Mislim da na biro ne moras da se prijavljujes, tvoj izbor, ali ako ti treba zdravstveno tj overena zdravstvena knjizica onda se MORAS prijaviti na biro.

A preko biroa dobijas i markicu za prevoz za dz.

:lol:

vvvsna

Da li neko zna imamo li prava na neki slobodan dan u toku staziranja, tj ako treba negde da se otputuje, ima li sanse za to? Moze li staz da se prekine, pa da se nastavi?

Bred

Meni rekose da nemas pravo ali sve zavisi od tvog dogovora sa upravnikom, da li ce on/a to da dozvoli ili ne.

Staz moze da se prekine samo vodi racuna da ti u stazersku knjizicu upisu to sto si odradila.

:wink:

danijela

Jedano pitanjce, ako meko zna neki odgovor?

Ako sta¾iram u dr¾avnoj da li istovremeno mogu da radim i u privatnoj po ugovoru o delu ili tako ne¹to???
Dakle jednostavno da li dok sam na jednom mestu sta¾er mogu dopunski da radim i u privatnoj i ako mo¾e kako se to administrativno sprovodi???


shanji

Ne znam sta podrazumevas pod tim dopunski... Ako staziras u drzavnoj apoteci, oni ce ocekivati tvoj pun angazman, tako da ne znam kako bi postigla da radis dva posla istovremeno...
Ali u drzavnoj se potpisuje ugovor o volontiranju, sto znaci da nisi u radnom odnosu (odraðeni staz se upise u stazersku knjizicu i kraj, ne treba radna knjizica niti prijavljivanje na biro, cak ni zbog zdravstvenog osiguranja, jer je pravo na zdr. osiguranje ustavom garantovano bez obzira na status zaposlen/nezaposlen)tako da si slobodna da zasnujes radni odnos na nekom drugom mestu ako zelis.
No najbolje je otici pa se dogovoriti sa pravnom sluzbom apotekarske ustanove, i razjasniti sve nedoumice...

Bred

Quote from: shanji on 04-04-2009, 23:54:17

Ali u drzavnoj se potpisuje ugovor o volontiranju, sto znaci da nisi u radnom odnosu (odraðeni staz se upise u stazersku knjizicu i kraj, ne treba radna knjizica niti prijavljivanje na biro, cak ni zbog zdravstvenog osiguranja, jer je pravo na zdr. osiguranje ustavom garantovano bez obzira na status zaposlen/nezaposlen)tako da si slobodna da zasnujes radni odnos na nekom drugom mestu ako zelis.


Pa sad, ako imas 26 god. a nisi zaposlen, na koji drugi nacin mozes da overis knjizicu sem preko biroa??  :wink:   :hm