Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

shanji

Ne mogu da ti kazem tacno koja dokumentacija je potrebna, znam da je malo komplikovanija procedura nego u slucaju kad si na evidenciji NZS, tipa da su neophodni neki izvodi iz katastra bla, bla...
Ali definitivno prijava na biro vise nije uslov za ostvarivanje prava iz zdravstvenog osiguranja.

pecurkica

Ja sam pocela da volontiram u jednoj privtnoj apoteci pre tri meseca i sada sam dobila ponudu za jednu apoteku koja se otvara za desetak dana i u kojoj ako radim primam platu sto je svakako primamljivije. Da li ce mi se vaziti to sto sam volontirala tamo ako predjem u tu novu apoteku? Jel smem tako da prekidam, da mi ne prave problem na drzavnom ispitu? Da li enko zna kakva je Unihemkom kompanija i kako je raditi kod njih u apoteci? Hvala

Bred

Pa trebalo bi ta apoteka u kojo si radila 3 meseca da ti u stazersku knjizicu napise koliko si tacno bila kod njih, udari pecat i to potpise odgovorno lice. :)

Vazno je samo da zbrojis dobro 6 meseci i 20 dana i da ne pogresis ni u dan jer tu mogu da ti prave problem.

Unihemkom je veleprodaja koliko ja znam, nisam znao da imaju i apoteke?

Lm, ne znam koji se pametnjakovic hvalio (da ne upotrebim neprikladniji, nardoski izraz ) kako iz bolnicke apoteke samo dobijemo potpis bez obaveze da se ide tamo ali , koliko sad cujem, SVAKO ce biti u obavezi da tih 2 meseca i ODRADI u bolnickoj apoteci da bi dobio potpis ...

:face:

:nonono:


pecurkica

Meni je njihova menadzerka rekla da imaju 60 apoteka sirom Srbije. Nisam ni ja to znala. Da li se tokom staziranja i nedelja racuna kao radni dan? Jel to prosto znaci ako sam 26. januara zapocela staz ove godine da ga zavrsavam 26. januara sledece godine?

Bred

Da, trebalo bi.


Ono o cemu sam pisao gore je ovo -> http://www.napser.org/bpsa/pripravnicki-staz-za-farmaceute.html

:wall: :shock2:



pecurkica

Meni su rekli kad sam pocela da volontiram da ta apoteka mora da bude adekvatna za volontiranje, pa sam morala da vadim potvrdu da je ta apoteka adekvatna. I to sam dobila na jednom papiru. Medjutim, ako sada predjem u drugu apoteku, jel to treba da vadim i za nju? I da li mi je za drzavni ispit potreban taj dokument, jel oni to tamo traze i proveravaju? Ili je samo potrebna pripravnica knjizica sa svim pecatima i potpisima? :roll:

Bred

A gde si vadila tu potvrdu da je apoteka adekvatna?!?!

Prvi put za to cujem.

pecurkica

Vadila sam u Zavodu za javno zdravlje. Jel to nije potrebno za drzavni ispit? Meni je to neko rekao i ja vadila

Bred



Bred

Dakle, kazu da tako nesto do sad nije trebalo.

U principu, potpis bi trebalo da ti da osoba koja ima vise od 5 god. radnog staza a da staz odradis u apoteci koja ima magistralu i u kojoj se radi sa receptima.

Ali bas me interesuje koji ce to fanatik da za svakog stazera provera da li je apoteka u kojoj je odradio staz podobna kao i da li osoba koja se potpise ima vise od 5 god. radnog staza???

:wink:

pecurkica

Meni su za tu potvrdu da je apoteka adekvatna za staziranje uzeli 15000din. :batina

Bred

Pa trebala si prvo da se raspitas.

Koleginici koja je sad u martu polagala drzavni nisu trazili takvu potvrdu ...

:wink:

pecurkica

Hvala na obavestenju! Da li neko mozda zna ako zasnujem radni odnos tokom staziranja u nekoj apoteci koliki su doprinos duzni da mi uplacuju i da li su uopste postoji neka skala za doprinos tokom staziranja ili se to razlikuje od poslodavca do poslodavca?

pecurkica

Da li neko zna da li je bitno na stazu da se pocne u apoteci i kojim redosledom mora da se ide na staz ili nije bitno? Ja sam danas saznala da treba da se odradi prvo bolnicka apoteka a da ona nikako ne sme na kraju, tako da pre toga ne moze kontrola lekova, nego treba poslednja. A ja sam mislila da za kraj ostavim bolnicku apoteku.