Lo¹i studenti, dobri studenti, kvazi elita ili dobri struènjaci

Started by Weishaupt, 05-12-2007, 00:21:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Quote from: Darker on 08-12-2007, 12:44:40

©iri aspekt teme mo¾e da bude ovo: farmaceuti su elita dru¹tva. ©to nam filuju u mozka jo¹ od druge godine... Da li to podrazumeva borbu farmaceuta da izaðu iz zapeæka ni¾e klase od lekara ili ne¹to drugo?

Mislim da je ovo u sustini razlog zbog cega se "filujemo" pricom da smo elita. Mi fakticki JESMO elita ali u praksi postoji taj osecaj inferiornosti u odnosu na lekare koji i sami lekari forsiraju. A uz to ide prica o aroganciji koju mozete primetiti i medju svojim kolegama, od toga i ja "bolujem", kad su studenti dtugih fakulteta u pitanju ali pokusavam da korigujem jer ipak ima i tezih fakulteta od farmacije.  :wink:

pig_am_am

budite svesni da se na svim fakultetima tako filuju deca.
imam drugaricu i sestru na arhitekturi i prilicno su "nafilovane"  :>
a tek ova drugarica sa etf-a. :gay:
mislim,volim ih ja...

zato,budite mudri i posmatrajte "filovanje" iz drugog nekog ugla...

Enea

Quote from: Bred on 08-12-2007, 19:31:48
A uz to ide prica o aroganciji koju mozete primetiti i medju svojim kolegama, od toga i ja "bolujem"

ne ljuti se, ali uspesh li to da korigujesh, tvoj i moj odnos cje biti znatno bolji.

Bred


Enea

mislish da sam ja arogantna?
uf, pa hvala ti ako tako mislish, treba mi malo.
sigurna sam da nisam jedina sa kojom se ne slazesh.
misli na jedno. treba da smo slozni. treba da chujesh i drugu stranu, a ne samo svoju.

Bred

naravno. a sad nazad na temu , nisam ja ovde predmet teme  :wink:

AquArius

I tako citajuci..

Svaki covek za sebe. Prvenstveno!

Ako hoces bolje za sebe i vise za sebe - okruzi se knjigama, izvorima informacijama, postavljaj pitanja, postavljaj ih svima. Juri profesore, idi na konsultacije, kucaj na vrata u vreme i nevreme, postavljaj pitanja van gradiva, ono sto te zanima.. Na kraju krajeva bolje da te pamte po tome sto si dosadan, nego po tome sto mu "izlazis na oci drugi ili neki treci put".

Sta? Niko vas nije naucio da se borite za sebe i svoje? Izvinjavamo se trebalo je to dosta pre faxa, malo po skolama, vise u porodicu. Svim imamo svoja prava (pored tih obaveza). I moramo ih biti svesni.

Filujte se znanjem i vestinom, konkretnim stvarima, postavljajte pitanja. Od prve godine. Od prvog dana.

Prvo ide demistifikacija odnosa profesora i studenta. Ili studenta i profesora (kojim god hocete redom). Onda na scenu stupaju vase kolege i odnos sa njima.

Nema stida, nema srama - 'ces da znas i hoces da znas mnogo. Pitaj, raspituj se, budi selektivan. Uporan.

Npr. radis u apoteci -u zavisnosti od velicine apoteke (i prethodnog znanja, kao i dodatne edukacije) zaboravljas mnogo ili ucis vise.

Krenes od sebe, jeste tesko, ali vec to te cini da se osecas bolje:
u komunikaciji sa kolegama (studentima, profesorima, onima sa kojima radis), vise znanja, vise te cene i ti famozni doktori, koji i sami imaju svojih problema i briga (sto medju sobom, sto sa drugima).

Krenes od sebe,
kad vec ne mozes od drugih.

Srecno!

Darker

To je mnogo bitnije i od bunta i revolta :cvet To je stepenik iznad :cvet
Ali do tog stepenika se ne sti¾e preskaèuæi druge stepenike :K

olgica

Citala sam postove i morala sam da se vratim da pogledam ponovo kako se zove tema; losi studenti dobri studenti kvazi elita ili dobri strucnjaci.
Misli da mi svi, i "dobri" i "losi" studenti(stagod to znacilo, ili kako god to tumacili) imamo sanse da budemo dobri strucnjaci, jer cemo mogooo stvari uciti i nauciti tek kada budemo zavrsili fakultet i pocnemo da radimo(ma gde to bilo), tako da sve zavisi od nas koliko smo spremni da primimo i primenimo to sto tada naucimo.
A za elitnost i ne elitnost, koga britga.

Enea

evo ovako...
danas:
situacija br1: Oslobodjena sam nosenja cvikera do daljnjeg. Nosim ih 7 godina, uz zeshcje izbegavanje.. Astigmatizam, i minus.. Kada sam poslednji put menjala dioptriju, recheno mi je da ih OBAVEZNO nosim dok uchim, i dok sam za kompom. Vrhunski struchnjaci, previkano ime. Naprotiv, NE SMEM da ih nosim za blizinu! Oticjicju ja i kod nekog trecjeg, pa da vidim bash odakle onima prvima diploma!

situacija br2: Sa problemom koji imam, zalupili su mi vrata pred nosem na poliklinici, pa sam zavrshila na Klinichkom Centru. Kada sam se sada vratila po josh neke upute, napravila sam im problem, jer mogu tu da me leche, a sada moraju da plate svaku analizu na KC. Ne znam ko je napravio problem, ti shto su mi zalupili vrata, ili ja shto sam MORALA HITNO da dobijem pomocj?

situacija br3: Apoteka. Videh u izlogu da imaju biljnih preparata, ushla i pitala da li imaju tinkturu zalfije. Odgovor, vecj ochekivini, nemaju. Vidim imaju laboratoriju, pa upitah da li izradjuju magistralno preparate. Nastao je muk. NEPRIJATNA TISHINA.. a onda me je upitala "A shta ti je to?" Matora, nalickane frizure i nalakiranih noktiju, pita mene, raspalo derle, shta je magistralni preparat?! Na osnovu chega je zaposlena? Obzirom da je odgovorila da  prave ali ne sve, a time ni ono shto meni treba.. izadjoh napolje uz "Dobro, onda cju je sama napraviti" . Bogu, hvala pa makar neshto da umem, i mogu sama. A da, postoje on line biljne apoteke, but not my cup of tea.


DOBRI I LOSHI STRUCHNJACI?
IMA MILION PRIMERA, svaki dan u nekom poslu.
Shta je tu problem?
ETIKA I LJUDSKI ZIVOT IZNAD SVEGA!!

Molicju se i za sebe i za sve vas, da sutra budemo ovi prvi!

AnaCrvena

ne znam koliko molitva pomaze!  :hm
mislim,shvatam tvoju sustinu,i sama se u takvoj situaciji nadjoh hiljadu puta-jedni kazu jedno,drugi drugo,treci opet svoju pesmu,a niko pravu stvar!
kako god-tih slucajeva iz apoteke koji su zaboravili o cemu se radi u njihovom poslu,vec samo kucaju racune i broje pare,takodje ima nebrojeno!
ali sta je sustina-sami farmaceuti su svoju profesiju degradirali,i doveli do toga da nas gledaju kao obicne trgovce.i jedino mi to mozemo da ispravimo-znanjem!!!!
ucite da biste znali,a ne da bi dobili dobru ocenu.bar ja tako radim...pa ako dobijem 9,10-super!ako dobijem 6-sreci nikad kraja,prosla sam!i nikad ne odem nezadovoljna...
a sto se tice podele na dobre i lose studente-nebuloza!ne pronalazim se ni u jednoj grupi.pored toliko stvari u zivotu,stvarno ne zelim i time da se zamlacujem!
samo treba svi da radimo na sebi koliko god je moguce,i svi cemo biti dobri,bez obzira na prosek ocena,duzinu studiranja...

rodiæ

ja mislim da mi ovde nismo elita.znam puno ljudi ovde i 90% njih ne zna mnoge stvari iz op¹te kulture,i uop¹te iz bilo koje oblasti koja nije u vezi sa farmacijom i te ljude ni¹ta drugo ne zanima,e kako onda to mo¾e biti elita?sla¾em se i sa akvarijusom da treba puno da se èita i da ¾eli¹ ¹to vi¹e da zna¹,da ide¹ na konsultacije(¹to kod nas i nije èesto),da pita¹ i ono ¹to nije u vezi sa tim predmetom(a da se ne sramoti¹ na ispitu),ali treba isto tako i da se interesujes i za druge stvari i da ¾eli¹ da o njima puno sazna¹.ma dobro,ja svakako ni ne patim za tim da budem elita.e sad a kakvi æemo struènjaci biti pitanje je.kako mo¾e i biti neko dobar struènjak ako potplati bitan ispit na ovom faxu?mislim da æemo mi sa ni¾im ocenama biti bolji struènjaci nego oni sa vi¹im,jer mi smo sposobniji,pametniji,normalniji(a normalniji smo jer se dru¾imo,izlazimo,zezamo,gledamo filmove,slu¹amo muziku pa samim tim ne mo¾emo jo¹ i da imamo visoke ocene),a oni su samo ¹treberi.nek se niko ne ljuti i naravno da mislim da ima izuzetaka.

Darker

Quotemislim da æemo mi sa ni¾im ocenama biti bolji struènjaci nego oni sa vi¹im,jer mi smo sposobniji,pametniji,normalniji(a normalniji smo jer se dru¾imo,izlazimo,zezamo,gledamo filmove,slu¹amo muziku pa samim tim ne mo¾emo jo¹ i da imamo visoke ocene),a oni su samo ¹treberi.nek se niko ne ljuti i naravno da mislim da ima izuzetaka.
Rodiæ, ne bih se slo¾io sa tobom, jer smo nekoliko postova iznad utvrdili da je sve individualno, i da su lo¹e generalizacije :wink:
Meðutim,
Quotea sto se tice podele na dobre i lose studente-nebuloza!
sa tim se sla¾em! Ali postoje najmanje dve teme na ovom forumu u kojima se raspravljalo o NASILNOJ podeli studenata na dobre i lo¹e, a prema indexu kao jedinom reperu.
E, o tome mislim da prièa Wheis :wink: Odnosno, da je povod za celu prièu...
A ¹ira slika je, kakvi æe struènjaci, sa etièko-moralnog stanovi¹ta, ispasti od studenata, koji uvode te podele meðu sobom, da li æe oni sutra npr. praviti podelu na siroma¹nije i bogatije pacijente. :hmm

sad kad bi se jo¹ Wheis javio da nam ka¾e da li smo na dobrom putu :K :K

AnaCrvena

da,kapiram sta je trebalo da bude ova tema(bar mislim da kapiram?!)-da je visok prosek uslov za mnoge stvari kojima bi se realno mogli baviti i oni koji ga nemaju,pod uslovom da su dovojno zainteresovani...taj problem postoji i nisam sigurna da znam kako ga resiti,niti sta kazu ovi moderni propisi tipa bolonja   :hmm
ali da se mi medju sobom tako delimo   :roll:
kazem vam,radite i ne opterecujte se ovakvim stvarima.kad svako bude zadovoljan sobom a ne iskompleksiran zbog drugih-podela ce nestati(kao rukom odnesena)

dirigent

Ne opterecujte se znanjem koje mozete ili ne mozete dobiti na fakultetu.
   Kad krenete u ziv posao krecete ispocetka , samo na jedan kvalitetniji i osvesceniji nacin. Tek tada cete moci da vidite realno gde ste , a sve sto vam nedostaje brzo cete nadoknaditi , samo je bitno da na faxu steknete bazu.

   Ne zabusavajte na faxu , jer cete olaksati posao sebi kasnije.