Srbija buduænosti

Started by Darker, 16-08-2006, 15:33:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

yeca

Quote from: katarina on 21-08-2006, 08:33:14
Ma neee....kakve fabrike u selima.... Ja sam mislila na pravo, autenticno selo, a ne selo "sa pogonima"...

Katarina, poenta je bila koliko su njihova sela razvijena i bogata pa su i fabrike u njima locirane!!!!

katarina

Kapiram ja tvoju poentu, al MOJA poenta je da selima treba da ostavimo dusu!

Razvoj gledamo iz razlicitog ugla...

yeca

Pa o tome ti prièam, ne kapira¹ poentu jer je to bilo zapa¾anje, ne rekoh da to ¾elim na¹im proplancima!!!

Svejedno! ©to ste stali ostali?? Èim se ne svadjamo, nema ukljuèenja??

Darker

Htedoh reæi, da se mi mo¾da malo previ¹e uzleæemo sa time kako je na¹a zemlja prelepa, nema bolje stvari od seoskog turizma itd. Ni¹ta specijalno, stvarno. bio u Rumuniji, Bukure¹t je i proed svih cigana - svetski grad. beograd ima taj potencijal - ali mora jo¹ mnogo da radi na tome... I¹ao posle kroz karpate do Brana. svega toga ima i ovde. ali u turizam treba dosta ulagati, samo od sebe neæe ni¹ta da se desi...
Da li smatrate da je Beogradizacija srbije dobra ili lo¹a stvar za buduænost?

yeca

#49
Ako pod beogradizacijom smatra¹ urbanizaciju, onda se ne sla¾em da se ona sprovodi tamo gde ne treba.
Primer Zlatibora to najbolje pokazuje. Od planine stvori¹e grad. Samo jo¹ èekam ZL tablice na primer.....
Ali ako pod beogradizacijom podrazumeva¹ uvodjenje sadr¾aja koliko ih i glavni grad ima (sa tom namerom bar, ne mo¾e se sve ni sprovesti u delo) onda mislim da bi neki privatnik npr. trebao da (za)kupi prostor oko jezera pored Bele Crkve (ima ih 13 èini mi se, ali je na 9 dozvoljeno kupanje, tako ne¹to) i da uvede sadr¾aje koji dolikuju takvom prostoru jer idem èesto i ima puno ljudi a nemaju èime da ispune vreme... pa nema èak ni propisnog WC....

E da pridodam za selo: posetite sajt sala¹a 84, evo ga link http://www.salas84.co.yu/ - savr¹eno je mesto, nije jeftino ali nadahnuto!!!

vladimir

Quote from: yeca on 21-08-2006, 19:26:45
Ako pod beogradizacijom smatra¹ urbanizaciju, onda se ne sla¾em da se ona sprovodi tamo gde ne treba.

Da, ali kako se mo¾e oèekivati boljitak u Srbiji kad se sve pare koje se naprave u ovoj dr¾avi vrte u BG-u i tu ula¾u?
Ostatak Srbije ba¹ se i ne razvija toliko, zar ne?A pogotovu onaj kraj ju¾no od Bubanj-potoka. :wink:
Zapita li se iko od ljudi iz BG-a da li se urbanizacija sprovodi u , npr. Lebanu, ili Vlasotincu.Naravno, stoji da BG ima najvi¹e ljudi u dr¾avi, ali kad se rodi¹ ju¾nije od BG-a, shvati¹ da je to dr¾ava u dr¾avi i da, ako misli¹ da uradi¹ ne¹to od svog ¾ivota pametno, mora¹ da zapne¹ da bi do¹ao u glavni grad i tu se bori¹ za svoje mesto.Ili da pali¹ preko.JAko malo ljudi koje znam æe se vratiti kuæi, u unutra¹njost.Medju njima sam i ja.Tu¾no, ali istinito... :hm

Mislim da konaèno treba da se poène sa ulaganjem malo veæeg kapitala i u unutra¹njost, a ne samo da se ula¾e u neprestani razvoj BG-a, a ostatak dr¾ave je tiha jeza i konstantno propada...

Bred

Zlatibor grad? Ne bih se slozio, ima tu jos dostaa da se radi...

yeca

Vladimire, ja pomenuh èini mi se neka jezera. Ko je rekao da se ne ula¾e u ostale gradove??
I kako se samo u Beograd ula¾e?? Ok, njegov prioritet je ¹to je glavni grad, ali da li si ikad bio u Èaèku?? Divan grad, bogat pre svega (sa Replay, Diesel prodavnicama, Merkatorom, veæinom banaka koje postoje i u Bg)!!!!!! Ali je veæ KG tuga. Nit veæeg grada nit veæe bede.
Odakle si ti??
Ja ne znam ¹ta fali Novom Sadu?? Ne znam ga ne¹to preterano, ali ono ¹to sam videla, izgleda sasvim fino. Pa mora postojati jedan grad (pa neka je to i glavni) koji æe da nudi vi¹e moguænosti, vi¹e zabave, veæi novac od svakok drugog.
A i vi ¹to ste iz unutra¹njosti æete moæi da pomognete razvoj svog grada ako se vratite tamo npr. Pa mora i tamo neko da ula¾e, zar ne?? A to mogu najbolje da odrade oni koji poznaju prilike u tom kraju, koji su odatle rodom, koji imaju ¾elju da se vrate.
A to ¹to se masa ne vrati iz Beograda je zato ¹to postoji i ona "Niko ne ide da bi se vratio", ma gde oti¹ao!!!

@Bred: Ne daj bo¾e da ZL pretvore u grad. To je planina. Za poèetak! Ali je previ¹e urbanizovan i za planinu!!!

vladimir

@yeca:video sam da si pomenula jezera, ali se moj post odnosio na tvoju konstataciju da se urbanizacija sprovodi gde treba.Pitaj Cacane koliko su zadovoljni svojim standardom. :wink:  Sama si dala primer KG-a, tu se godinama trpi i nazaduje bas zbog preteranog ulaganja u BG.
Urbanizacija treba da se sprovodi u manjim gradovima, tipa Lebane, Pirot, Gornji Milanovac, Valjevo, Sabac, manje gradice koji pretenduju da budu potpuno iseljeni jer se ne ulaze u razvoj njihove infrastrukture.
Kazes da ima prodavnica markirane robe, banaka, hipermarketa...A sta je sa stopom ( ne )zaposlenosti?Za nasu struku ima posla svuda, ali se druge struke ne mogu time pohvaliti jer generalno bas i nema mnogo posla za mnoge struke.Mnogo je veca mogucnost zaposlenja u glavnom gradu nego u ostalim gradovima, zato se i ne vracaju ljudi u unutrasnjosti u svoj rodni grad.Jer nemaju posla u svom gradu.
Ne kazem da ne treba da postoji glavni grad u kome ce biti svega, kazem da treba malo odvojiti i od tog glavnog grada da i druge regije prosperiraju, a ne samo BG.Veruj mi, ja bih najradije voleo da se vratim u svoj rodni grad, ali zbog milion okolnosti cu da potrazim sansu u BG-u jer, kako stvari stoje, jos dugo ce se primenjivati politika:"Srbija radi, Beograd se gradi."
Btw, ja sam iz KG-a... :wink:

Coolgemini

QuoteKazes da ima prodavnica markirane robe, banaka, hipermarketa...A sta je sa stopom ( ne )zaposlenosti?Za nasu struku ima posla svuda, ali se druge struke ne mogu time pohvaliti jer generalno bas i nema mnogo posla za mnoge struke.Mnogo je veca mogucnost zaposlenja u glavnom gradu nego u ostalim gradovima, zato se i ne vracaju ljudi u unutrasnjosti u svoj rodni grad.Jer nemaju posla u svom gradu.
Slazem se sa tobom u potpunosti...Beograd je definitivno jedini vodeci ventil Srbije i mislim da je time jako narusena slika jednog ujednacenog ekonomskog prosperiteta cele zemlje :!..Ovakav kakav jeste, Beograd ispunjava svoje duznosti i obaveze glavnog grada,ali negativno je to sto i zamenjuje obaveze drugih gradova. :roll:..Ljudi odlaze iz svojih gradova jer tamo nemaju mogucnosti za normalan zivot...ne mogu da poboljsaju svojom voljom ni sopstveno stanje,a kamoli stanje svojih gradjana jer nemaju raspoloziva sredstva cime bi to mogli da nadoknade...Beogradizacija je svakako korisna ukoliko se uravnotezeno sprovodi na ostale regione drzave..Trenutna Beogradizacija mi se ne dopada jer se zaista zanemaruju ostali potencijali drzave,a mislim da su ti potencijali jako isplatljivi i da se mogu iskoristiti ako drzava malo pogleda bolje u njihove sadrzaje i opcije...

@Yeca: Gradovi i jedno generalno stanje drzave ne funkcionisu samo fizickim izgledom..Ne mozes generalizovati situaciju i stanje jednog grada po broju lokala,prodavnica,markiranih butika...I KG je pun raznih prodavnica,markiranih butika,pa su uvek prazni jer ljudi nemaju para da priuste sebi kvalitetne stvari..U tim malim gradovima jedino sto uspeva jesu manje privatne firme i prodavnice,ali uspeh te firme nikom ne ide u korist,vec samo pojedincu,a uspeh bi trebao svima da znaci podjednako.Nezaposlenost je ogromna-to je fakat.. :!.trebalo bi raditi na tome da se ozive umrtvljeni potencijali krupnih firmi i fabrika koje mogu zaposliti veliki broj ljudi i da se na taj nacin kompenzuje taj bilans nemastine i dobiti...Mislim da je tu kljuc resenja i da bi drzava trebala efikasnije raditi na tom problemu :!

yeca

#55
Ma ne vreedi mi da igde ikoga pitam o standardu jer æu nabasati na 5oro besnih koji æe samo da pljuju ili na 5oro nerealnih koji neæe znati odgovor.... Ba¹ me briga!!! Ja kao nemi posmatraè, zapa¾am da je ibarska magistrala dobro uradjena, znaèi odlièna veza ÈA-BG, svaki put kad dodjem, ne¹to novo niklo, a Èaèanima ja mislim smeta Velja... a u to ne ulazim.
Je l' se i Vr¹èani mo¾da ¾ale na standard??  :wink:

A tek nezaposlenost!! HAHA, bojim se da to niko od nas ne mo¾e da komentari¹e jer niko pojma nema o tome. Mo¾emo samo da uzmemo neèiju statistiku i da je komentari¹emo a pre toga da verujemo da je stvarno tako. Meni su i marketin¹ke agencije sumnjive!!

OK V i Cool!!!! V je iz KG (imam ja sestre tamo :)
Ja nisam mislila na ostale gradove u Srbiji ali jeste kako vi ka¾ete. S tim ¹to ne znam koliko se ula¾e u Bg a koliko se ne ula¾e u druge gradove. Pa valjda je ne¹to i do lokalne uprave, a?? Ili mora sve (pare) da dodje iz BG??
U pravu ste!!!

Mene zamaraju ove prièe. Vas ni malo, a?? (ne mislim vas kao V i Cool, uop¹te)

katarina

Pa onako..... Mada ne bi se mi ovako smarali da nam je Djiki tu:( 

Darker

na¾alost, srbija buduænosti je Srbija bez imalo sliènih njemu...
za poèetak bi nam bio dovoljan njegov optimizam...

yeca


Bred

Da, secam se da nam je bilo mnogo bolje dok je Djiki bio na vlasti. Yeco, pazi, fakat je da se u Bgu cak i neopravdano ulaze vise nego sto je potrebno i pravdeno od strane drzave, pogledajte samo koliko para ce Bg dobiti od Nacionalnog Investicionog programa?
Urbanizacija Zlatibora? Ne bih se slozio. Ne, sve dok naillazim na hrpu djubreta i prljavstine na svakom koraku. Toga u gradu, konkretno Bgu nema.