Problem oko upisa

Started by joa, 09-03-2008, 22:34:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Girl

Ne moze niko da upise (ovaj) faks bez polozenog prijemnog...

hm...

Strani drzavljani sve vreme skolovanja placaju skolarinu.

A drzavljanstvo ako nabavi...

Najbolje da pitas dekanat, neko odatle bi trebalo da se pozabavi takvim slucajevima.

Wlada

Јел знаш колики је поступак промена држављанства?  :hmm
Мој ујак је рођен у Плаву у ЦГ, и сада не може да извади потврду о држављанству Р Србије, иако је цео живот живео у Србији, радио у извршном већу КиМ, иначе у Плаву је био 3 пута у животу (сада има 50+ година) :wall:

pereca

Ne znam da li se u medjuvremenu nesto menjalo ali donedavno je bilo ovako:

Iako je neko ispod crte na prijemnom, moze da se upise kao strani drzavljanin.
Medjutim, prilikom takvog upisa, student potpisuje izjavu da u slucaju i da dobije drzavljanstvo, do kraja skolovanja placa skolarinu po cenovniku za strane studente.
Dakle, ne postoji opcija da se predje na budzet ili na skolarinu za domace samofinansirajuce studente.


milica_d

Quote from: mihajilo on 31-03-2008, 20:05:16
E da vas pitam nesto.Recimo upise neko kao strani drzavljanin(npr IzBosne) na foru da 3000 i upise bez prijemnog.E i kako onda sledece godine?Jel moze da predje na budzet,ili u medjuvremenu uzme drzavljanstvo...kako idu stvari u tim slucajevima?
kako to mislis "bez prijemnog"... :hmm

pig_am_am

pa i ja znam da strani drzavljani ne polazu prijemni  :hmm
ili polazu ,ali se ne rangiraju sa ostalim studentima...nego je dovoljno samo da poloze,tj. da imaju minimalan broj poena za prolaz.

dve moje drugarice su strani drzavljani...pitacu ih pa cu javiti  :wink:

mihajilo

Pa dobro ako za upis treba minimum bodova onda mu to dodje kao da nema prijemnog :K Aj se raspitajte...bas da vidim kako to funkcionise.Dobra bi fora bilo kad bi moglo da se upise kao strani,a posle se prebacis i lagano :> O0

pig_am_am

ne mozes da se prebacis  :> plus - kao strani drzavljanin placas skoro pa duplo ili cak i duplo od samofinansiranja.
nemoj da se zezas  - sedi tamo i uci  :F :K
strani drzavljani koji imaju sanse za nase drzavljanstvo kopaju da ga dobiju zbog ovoga, sto bi ti uradio sto niko nece.

uci bre - ima da budes na budzetu.

joa

Mihajilo,pre desetak dana sam razgovarala sa prodekanom za nastavu,kada upisujes kao strani drzavljanin placas 3000evra i ne polazes prijemni,kako se u kasnijim godinama placa ne znam...Ako se izjasnjavas kao Srbin mozes da upises na budzet..

mihajilo

pa ova varijanta je mnogo laksa.Das 3000 i upises bez problema i jos kad bi se posle prebacio na budzu.... :K :K pusti snovi... :roll
joa aj' se jos malo raspitaj  :smekerica:

Bla_bla_blaaaa

Ma daj covece knjigu i uci...i upadas :wink:

buu

odmah na ucenje< bre!!!! pa da budemo kolege! :cvet