Najvi¹e koristimo Eksplorer za surfovanje

Started by Bred, 30-04-2008, 13:41:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Na Vikipediji su predstavljeni rezultati istra¾ivanja koji pokazuju koji je program za surfovanje internetom najpopularniji.

Na prvom mestu se, gle èuda, na¹ao program Internet Eksplorer koji, prema statistici, koristi èak 76 procenata ljudi u svetu. Na drugom mestu je Mozila sa 17 procenata, a na treæem program Safari koji sve vi¹e koriste oni koji surfuju preko mobilnog, a tek na èetvrtom mestu se na¹la Opera.
http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_web_browsers

blic

Lero

Ne verujem ja u ovo
Mnogo vise ljudi koristi operu

A Safari je inace IE Mac-a

Bred

pa dobro, ja mogu reci da 50% posetilaca ovog sajta koristi IE a to se moze reci i za nase najvece domace sajtove, otprilike je to tako, bar po onome sto sam ja mogao da vidim .... :wink:

Enea

Quote from: Lero on 11-06-2008, 21:55:41
Ne verujem ja u ovo
Mnogo vise ljudi koristi operu

A Safari je inace IE Mac-a

tvrdim da 100% mojih poznanika, drugara i prijatelja koristi mozillicu :~

makica


Lero

Quote from: Enea on 12-06-2008, 15:18:51
tvrdim da 100% mojih poznanika, drugara i prijatelja koristi mozillicu :~

Znaci ja onda nisam tvoj poznanik, drugar ili prijatelj :(


Enea

Quote from: Lero on 13-06-2008, 13:29:31
Quote from: Enea on 12-06-2008, 15:18:51
tvrdim da 100% mojih poznanika, drugara i prijatelja koristi mozillicu :~

Znaci ja onda nisam tvoj poznanik, drugar ili prijatelj :(


Read my sgn!  :K :K :K
Lero, anytime, anywhere, anyhow <3

zerocool

Mozila je za face, a explorer je klosarica varijanta  :>

AnaCrvena

 :lol: wow,koja teorija!a Opera? ja je preferiram,pa da vidim u sta to spada? :hmm

Enea


Bred

Pretra¾ivaè buduænosti
Autor: CDC/BT |

Saradnja i interakcija korisnika na razlièitim lokacijama preko web pretra¾ivaèa, vizualizacija omiljenih stranica i napredno upravljanje njima kao i intuitivno predlaganje sliènih stranica samo su neke od ideja koje bi mogle da se pojave u sledeæim generacijama Mozillinih pretra¾ivaèa.

Tabor najpopularnijeg alternativnog web pretra¾ivaèa Firefoxa oduvek je slu¹ao ideje i predloge korisnika interneta, a oni koji definitivno prednjaèe u tome su radnici Mozilla Labsa. Ovog puta odluèili su da upute javni poziv svim inovatorima koji smatraju da bi se njihovim idejama moglo unaprediti i upotpuniti iskustvo surfovanja internetom.
Osim samog poziva, objavili su i tri video-zapisa buduæih tehnologija web pretra¾ivaèa koje razvijaju upravo u saradnji s korisnicima.
Prva inovacija rezultat je saradnje Mozilla Labsa i kompanije Adaptive Path. Nazvana je Aurora, a radi se o konceptu prema kojem bi pretra¾ivaè prepoznavao koje elemente odreðenog web odredi¹ta korisnik koristi i omoguæavao mu da upravlja njima, preme¹ta ih lokalno na radnu povr¹inu ili istovremeno saraðuje s korisnicima na drugim lokacijama. Naravno, specijalizovani alati te vrste veæ postoje, ali u ovom sluèaju reè je iskljuèivo o moguænostima web pretra¾ivaèa, a ne internetskih servisa. ©to se tièe pamæenja stranica , osim klasiènog memorisanja web pretra¾ivaè æe intuitivno prepoznavati na koje od saèuvanih stranica korisnik ¾eli da ode, a usput æe mu predlo¾iti i neke nove. Isto tako, znatno bi se unapredilo upravljanje ranije poseæenim stranicama pa bi takvom pretra¾ivaèu bilo dovoljno „reæi“ dan i vreme surfovanja, a on bi prikazao sva web odredi¹ta koja je korisnik u tom vremenu posetio.
Treæa inovacija odnosi se na surfovanje na mobilnim ureðajima koje bi takoðe trebalo da donesu znatne inovacije. Sasvim je izvesno da u Mozilli itekako oslu¹kuju stavove, navike i potrebe svojih korisnika, a od njih oèekuju i znatnu saradnju.
www.labs.mozilla.com/projects/concept-series

blic

--
samo sto su ovu poslednju verziju totalno sj**ali ...
:wall: :namcor