Pitanja i odgovori

Started by Enea, 04-01-2007, 18:36:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gaga2

Ljudi,znate nesto o 12-om pitanju iz industrijske farmacije?

jema

koliko konacno pitanja ima iz kozmetologije, 41 ili 50?

rodiæ

da,jel zna neko pitanje 12 iz ind.farmacije?i jel zna neko gde mo¾e da se nadje priruènik iz kozmetologije ¹to je prof.Vuleta pisala?

Bred

Zar taj prirucnik nema u biblioteci?

Nea

12. pitanje- obradjeno je u knjizi  na strani br. 48- Medjunarodna konferencija za harmonizaciju pa na dalje- kako su dizajnirali studiju plus primena Arenijusove jednacine u proceni stabilnosti lekova.. . Nije bas jasno razgraniceno u knjizi, ali mislim da je to odgovor.

gaga2


gaga2

Nea jel znas kakva je Parojcicka po pitanju farm.industrije i kozm.koliko trazi i na cemu insistira?Imam ispit u sredu kod nje.

Nea

Nisam sigurna jer sam ogovarala kod profesorke Ibric.
Jelena Parojcic je predavala izgradu tableta iz industrijske, pa mozda na to treba obratiti paznju.
Ona je stvarno super profesor i imas srece sto si kod nje na spisku.

maki

Sta biste odgovorili na pitanje PRINCIP PRIMENE ARENIJUSOVE JNE U ISPITIVANJU I PREDVIDJANJU STAB. FARM.OBL.?
Ako nekom nije tesko nek iskuca komplet odgovor,jer ovde u knjizi iz industijske ima malo i barem meni nerazumljivo objasnjeno.
Hvala unapred  :love: :love:

Nea

U knjizi na strani 49 imas kompletan odgovor na ovo pitanje. Ja sam imala to pitanje na usmenom i to sam odogovarala i proslo je super tako da je definitivno to odgovr .

dekky

E, ljudi, jel zna neko kako se tacno citaju ovi standardi, npr. ISO 9000:2001, ISO/IEC 17025:1999 ...? Jel ide po Vuku (bez dve tacke)? Kontam da je drugi broj godina.  :shifty:

p.s. ne cepidlacim s ucenjem, cisto me zanima...  :K2:

Keleraba

E ljudi jel zna neko sta se tacno prica za aluminijum hidroksihlorid?

Keleraba

Moze li neko da mi kaze sta tacno treba da se prica kod 13.-og pitanja: Stabilnost lekova u toku upotrebe-znacaj i procena?
da li i tu pricam o testovima dugotrajnog ispitivanja  i ubrzanog starenja ili nesto sasvim trece... malo mi je sav taj deo konfuzan :wacko:

rodiæ

i meni ,al za to pitanje o STABILNOSTI izgleda treba sve po malo od 19 do 50 str.pa ¹ta te pitaju.

bebica111

koliko vidim medju ispitnim pitanjima su izostavljeni neki delovi iz praktikuma tipa paste za zube i preparati za ucvrscivanje i oblikovanje kose..... to ne treba da se uci ???? jer ni kroz jedno pitanje se izggleda ne spominje nista sto je vezano za njih ili njihove sastojke?