Prvi nacionalni kongres studenata farmacije - prijave u toku

Started by pereca, 20-10-2008, 10:08:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pereca

Gagi je na forumu a i obe koleginice koje ispituju opalescenciju :)

Tako da pazite sta pricate, napravice vam sacekusu na sledecem kongresu ;)

frckica-j

Ahm, KaBoom, ev' ovako da ti odgovorim. Prvo, ako je nacionalni, onda bismo po logci stvari i mi sa ove strane Drine morali da uèestvujemo. Jer natio=narod, a buduæi da smo isti narod (u razlièitoj dr¾avi, dodu¹e) slijedi da i za nas tu treba da bude mjesta.

©to se EPSA-e tièe, ne sumnjam da uvijek bude sjajno, ali je problem ¹to za takve kongrese treba mnogoooo ¹u¹kica, tako da veæ zadnjih nekoliko godina sa mog faksa niko nije i¹ao ni na jedan od kongresa.  a005 Svake godine samo gledam sva ta lijepa i zanimljiva mjesta gdje budu, i mislim da æe i to jednom u ¾ivotu doæi na red...

KaBoom

Bio je va¹ Neboj¹a Mihajlica kod nas na EPSA kongresu. Tu ste mogli da doðete, sreðivali smo za "na¹e" sme¹taj za 5 evra noæenje, s'time ¹to su u Hotelu mogli samo da slu¹aju predavanja, a hrana, Gala veèe, otvaranje i to, tu nisu mogli da prisustvuju, sem da doplate... Jbga, za 5 evra po noæi ne mo¾e. :K2: Tako da, nema izgovora. :plez I naravno, mogli su da prisustvuju ¾urkama.

Znam da su skupi EPSA dogaðaji, sam sam bio u glavnom odboru iste. Koliko god se trudili da se smanji kotizacija, ne mo¾e. Cena od 325 evra za kongres je zlatna sredina, dovoljno novca da se mo¾e ne¹to tako veliko organizovati, a opet pristupaèno veæini Evropskih zemalja... Mi smo uspeli u tu cenu da uklopimo hotel Park sa 5 zvezdica i razna èuda, dok recimo Holanðani su godinu pre nas imali veoma slab sme¹taj (hostel sa dve zvezdice, valjda)... Ali nama fakultet plaæa put i kotizaciju, tako da sam se ja vozao avionom i bio tamo for free... Jedino bak¹i¹. Mo¾da da i vi vidite sa dekanom...

©to se tièe nacionalnog kongresa, ostaje na dr¾avnom nivou. Takvu odluku smo doneli i èvrsto stojimo iza nje. Evo perece, nek ti ka¾e ona, ona je predsednik Bg asocijacije i vrlo uticajna ¾ena, motor NAPSer-a. Najzaslu¾nija osoba za ovaj kongres... :wink:

Inaèe, napravio sam novu sekciju na sajtu - Download, gde mo¾ete pogledati rezultate ankete koju su studenti popunjavali i sva predavanja. :wink: Link: http://www.napser.org/kongres/index.php?in=download (http://www.napser.org/kongres/index.php?in=download)

pereca

Aj kad sam vec prozvana. da se umesam  :wink:
Hvala KaBoom na lepim recima, evo uspeo si i da me postidis  :stid: 
Ali da nije bilo svakoga od vas pojedinacno, sve to sa kongresom ne bi tako izgledalo  :cvet  :friend:

Upravo zbog istih razloga koje je frckica pomenula (finansijska situacija kod nasih studenata) dosli smo na ideju da napravimo nacionalni kongres kako bi sve nase kolege iz Srbije imale priliku da posete jedan ovakav studentski dogadjaj.
Kako bi ih sto vise bilo obuhvaceno ovim projektom, sve smo ogranicili na drzavne fakultete u Srbiji, odnosno na njihove studente.
Pored toga, to je NAPSer kongres, a NAPSer je organizacija cije su clanice studentske organizacije iz Srbije i negde nam je zelja da taj kongres bude namenjen nasim clanovima.
Jos jedan razlog zbog koga nema ucesnika iz inostranstva jeste smestaj, jer odmaraliste koje nas je ugostilo je objekat Ministarstva prosvete i samo studenti iz Srbije imaju pravo smestaja po beneficiranim cenama. Da smo dozvolili studentima iz inostranstva da dodju na kongres, oni bi morali da plate smestaj 4 puta vise. Tako da to opet ne bi bilo to.

Ipak, nadamo se da u buducnosti necemo imati tolika ogranicenja po pitanju smestaja, pa cemo moci da pozovemo i studente iz okruzenja, makar i kao goste.

U svakom slucaju, rodila se ideja o organizovanju Balkanskog kongresa studenata farmacije, pa se nadamo da cemo se u toku naredne godine svi videti tim povodom  :wink:

I sama sam iz R. Srpske i naravno da bih volela da vidim studente iz Banja Luke na nekom od kongresa.
Iskreno se nadam da ce takvih prilika biti sve vise u buducnosti.

frckica-j

Znam da je Ne¹o i¹ao na neke kongese (diplomirao je ove godine, sad radi, blago njemu) a on je i bio sekretar EPSA-e za BiH (ili tako ne¹to), ali ne znam taèno na koje kongrese je i¹ao. A ¹to se tièe tog smje¹taja po tako niskoj cijeni tokom kongresa u NS-NISAM IMALA POJMA!!!! Mislila sam da je u opticaju ona cijena koja je ponuðena (i koja je bila poprilièna) tako da nisam ni do¹la. Znam da su neki ljudi govorili da æe mo¾da da odu kod roðaka u NS, ali, jbg nemam ni tu opciju.  a005 A ¹to se tièe besplatnog vozikanja na raèun na¹eg faksa... :K Zamalo... Kad ¾ivot bude sa druge strane ogledala...

Jeco, ne znam ¹ta da ti ka¾em. Nas ionako ima malo za tu organizaciju, jer ima samo jedan dr¾avni fakultet sa programom farmacije. Ima nas negdje svega oko 400 ljudi, s tim ¹to niko ni za ¹ta nije zainteresovan. Pogledaj ¹ta bi sa mojim poku¹ajem da napravim podforum za nas. Niko ¾iv nije aktivan. Postoje jo¹ 2 privatna fakulteta farmacije u BL, ali niti oni podnose nas niti mi njih, tako da su tu "fantastièni" odnosi. A na nivou BiH bolje da i ne poku¹avamo da ne¹to organizujemo... Svega bi bilo. Kad veæ ne mo¾emo sa vama, onda ta ideja o balkanskom kongresu i ne zvuæi lo¹e... Zvuèi sjajno, zapravo!

KaBoom

Eto, na¹le se bosanke... :plez Kad ja ne¹to ka¾em ispadam najgori, oæe da me tuèe fræka. Kad ka¾e Jeca pereca, onda je u redu... Jbga, bosanke obe, odmah je sve ok. Jao al æu ja vas obe preko kolena pa 25 po turu, jao jao! :wink:

Eto Jeca je to superi¹ka objasnila. A ja jedva èekam da upoznam jo¹ kolega iz Banjaluke, sem Neboj¹e... On je valjda bio LS za va¹ fakultet... Nevermind... Jedva èekam da se svi blakanci, mo¾da bolje reèeno ex-YU okupimo na jednom mestu! Sru¹iæemo im kafanu! Na svakom kongresu smo najluði. Slo¾ni smo pitanju alkoholisanja i banèenja... :K2:

pereca

Frckice,

moj savet je da za tren "nepodnosenje" stavite po strani.
Svi cete sutra raditi zajedno i nikome nece ici u prilog predrasude, nesaradnja ili sta vec.
Svaki sistem/fakultet ima svoje vrline i mane. Nista nije savrseno. Ali svi zajedno cete imati vece sanse da poboljsate stanje.

Predrasude su postojale i medju studentima farmacije u Srbiji.
Ali ispostavilo se da se spajanjem stvorila neverovatna energija iz koje se izrodilo nesto zaista vredno.
Eto Kongres za pocetak, a da ne pominjem ostale zajednicke projekte.
Sve predrasude su se rasprsile.
I svi smo mi imali ovako ili onako misljenje o drugim ili svojim fakultetima.
"Ovaj valja, ovaj ne. Ovde studiraju ovako, a tamo onako..."
Svi vi zajedno na jednom mestu razmenjujete ideje, probleme, uvidjate cinjenicne stvari i bas tada mozete pravilno da reagujete i da svako unapredjuje sebe, svoj fakultet i svoje obrazovanje.

I bas zato sto vas je malo, veci znacaj bi imala bliska saradnja.
A svi cemo se sloziti da sa 400 studenata moze da se uradi mnogo korisnih stvari.
Eto npr, jedan studentski seminar u Banja Luci. Mozda nesto slicno kao nas "Farmakoterapijski pristup".
A kad tvoje kolege vide kako to izgleda i kakve mogucnosti imaju, sigurna sam da bi se deo njih i sam aktivirao.
Nemoj da gubis nadu  :wink:

Eto, ja sam mislila da postoji samo jedan farmaceutski faks u BL, a sad me je bas prijatno iznenadilo to da ih ima cak tri.
Iskoristite to na najbolji nacin. Konkrencija je zdrava i nikad je se ne treba plasiti. Naprotiv.

@KaBoom
Nemoj da mi rusis koncepciju sa tih "25 po turu". Taman sam nas nahvalila kako se volimo.  :1
Ako budes dobar, vodicemo te u Bosnu. Tamo nas ima kol`ko ti srce iste  :smekerica:

frckica-j

Eh, moja Jeco, ne znam ¹ta da ti ka¾em. Ima to smisla sve ¹to ti prièa¹, ali izmeðu teorije i prakse veliki zjap stoji. Tako i ovdje. U BL postoji milion privatnih fakulteta. Ne znam koliko taèno, ali mislim da ima negdje nekoliko privatnih univerziteta!!!  Ja samo ne znam otkud ljudima novci za toliko studiranje na privatnim fakultetima, pored ovakve skupoæe i krize, ali to je veæ drugo pitanje. Ali i u tome stoji èitava poenta. Mislim da me razumije¹... Ja sam za, za razne organizacije,seminare, razmjene i ostalo, ali nikad ni¹ta ne bude. Pro¹le godine je trebalo da doðe do nekih tweenova, ali zamalo...Ni¹ta novo... Mrtvo more.

Kaboom, ima jedna zanimljiva grupa na FB koja se zove: Nisam ja Bosanac, ja sam Srbin iz Bosne. Recimo da sam èlan te grupe. Zato, NEMOJ da me zove¹ Bosankom!!!  :F

KaBoom

Najte¾i su poèeci... Treba se informisati, okupiti ljude, lepo im to prezentovati, ¹ta se nudi, kako funkcioni¹e itd... Da se za poèetak bar jedna grupica zainteresuje. Mo¾da napraviti simposium day, sa nekom ¾urkom uveèe, da se ljudi zbli¾e, da vide kako to izgleda. Pa kad prvi odu na razmenu ili neki kongres, pa onda isprièaju ostalim, poka¾u slike, naprave izve¹taj, sve vi¹e zainteresovanih æe biti. :wink: Treba puno energije, volje za to. Zato ka¾em da su poèeci najte¾i.

Znam kako je to u NS funkcionisalo. Celu organizaciju je dr¾alo troje ljudi i samo su se smenjivali po kongresima i tako... Zatvoreno dru¹tvo, drugi praktièno nisu ni bili po¾eljni. Ali vremenom su oni pozivali svoje drugare da se uèlane, da bi neko nastavio posle njih. E sad, ti drugari su daleko otvoreniji i sad imamo puno èlanova, puno projekata na lokalnom nivou, a evo od oktobra smo u nacionalnoj asocijaciji sa Beograðanima i veæ imamo dosta uspe¹nih projekata iza nas... Poenta je, da to ne mo¾e preko noæi. :wink:

I nemoj mi ru¹iti snove da si bosanka! Ja preferiram bosanke! :K2:

Jecka perecka, vodi me! :K2:

frckica-j

Rekoh ti veæ: nisam Bosanka, i ne volim da me tako zovu!!!  :namcor

A poenta je i da ne mo¾e¹ sam. A niko zainteresovan... a005

KaBoom

Ti bi bila idealni novi voða, pokretaè akcije. Praktièno bi bila Ðinðiæ u novoj organizaciji! :K2:

frckica-j