Obnova godine i Bolonja

Started by Sirena, 26-08-2006, 19:19:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sirena

Ako u toku studiranja obnovim neku godinu da li tad prelazim na boloniju...i polaze li se razlika ispita...kako to ide????

avgogh

a mene zanima koga sve kaci bolonja? da li i drugu godinu? ili samo ove koji su tek upisali...?

Bred

1. Procitajte Forumski bonton ovde (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=1516.new#new").
2.Koristite Pretragu (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?action=search") foruma
3. Odgovor je ne! Samo za one koji sada upisu orvu godinu skolske 2006/07.

Maza15

Imam jedno malo pitanjce:-)....Ako sada obnovim godinu a samofinansirajuci sam da li placam i obnovu i celu godinu ili samo obnovu, i da li sam onda do kraja samofinansirajuci????

Bred

Do kraja si samofinansirajuci samo ako 2 puta obnovis ISTU godinu studija

pereca

Ili tri puta razlicitu godinu.
Placas samo obnovu godine.

petao

#6



Procitao sam negde na forumu da studenti koji su upisali po starom programu i nisu zavrsili fax u predvjdenih 5+2 god (5 redovnih + 2 obnove (valjda)) prelaze na Bolonju. Da li je to tacno? ako je tako, brinem se    :][ :shock




Masha

Pa ja ne verujem da je tako. Nema logike jer to bi znacilo da treba da cekas ovu generaciju sto je sada upisala da dodje do tvoje godine pa da nastavis studije.

Bred

Mislim da je pereca napisala negde da je jedini nacin da stari studenti predju na Bolonju da ponovo polazu prijemni i potom daju razliku ispita.

pereca

Ne, kod nas jos nije definisan sistem prelaska starih studenata na "bolonju". Po zakonu je tacno da student ima pravo da studira 5+2 god, a potom prelazi na novi program. Posto su kod nas promene velike ne mislim da je to izvodljivo i verujem da ce se te stvari definisati Statutom fakulteta koji ce se usvajati na jesen.
Ponovni prijemni nikako ne dolazi u obzir. A za razliku ispita..videcemo. Bice zaista tesko naci pravi model.

petao



Tnx za informacije   :cvet  :)
Verujem da ako saznate sta novo da mogu da oceujem da cete podeliti sa ostatkom foruma  :lol2:  :lol2:



Bred


xyz

drzava je donela zakon da nema vise "vecitih studenata" tako sto je postavila rok za zavrsetak studija. za fakultete koji traju pet godina rok je deset,a za cetvorogodisnje osam gogina.nadam se da sam dobro shvatila...?da li ste culi nesto o tome?

pereca

#13
Dobro si shvatila.
Procackaj po temama studentsko organizovanje i studiranje (farmacije) u srbiji i svetu, dosta je toga pisano na tu temu.

@n@

da li ovaj program koji se sada usvaja onemogucava zavrsetak studija studentima koji nisu zavrsili svoje skolovanje za deset godina (a ostala im je jos 5.godina)