STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

#75
Mislim da nije to sve.

Recepti UGLAVNOM dolaze iz F.M III, niko ti to ne moze reci sa sigurnoscu niti garantovati da ces bas te dobiti.

Da.


bokifaca

#76
E ljudi potrebne su mi neke informacije pa ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori. Sto se tice pitanja iz tehnologije:
18,19,20, na sta se tu ustvari misli, na koje testove? 22. Puferi,samo ih nabrojati ili sta?25. Izrada granulata, da li su to ova 3 nacina briketiranje, vlazna granulacija i ona vrtlozna? i pitanja 32,34,36. Bilo bi pozeljno sto pre, unapred hvala

E da jos i pitanje 31, kapi sa atropinom


Savet ministara?
pravni lek?

A za one testove iz prethodnih pitanja zanima me samo pod kojim su naslovom posto ne mogu da prepoznam koji test tu treba da se prica...
Nadam se da ce neko pomoci, ispit je za par sati pa ako nesto neko zna bilo bi lepo.

Bred

Savet ministara je mislim pitanje zaostalo iz doba SRJ.

Pravni lek ti mogu reci iz obicnog zivota sta je, tacnu definiciju ne znam.

bokifaca


cvele

Da li neko zna kako treba da izgleda molba za polaganje drzavnog? Da li negde na internetu postoji gotov obrazac?
Nisam iz Beograda pa dokumenta planiram da posaljem postom, a mislim da je na sajtu ministarstva zdravlja, koji sad ne radi, pisalo da treba i molba.

pera_peric

Cao ljudi! Pomagajte!!!
Gde da nadjem odgovore na pitanja:
1. Ispitivanje lokalne okularne podnosljivosti?
2. Ispitivanje lokalne podnosljivosti za PAM?
3. Implatacioni test

Da li dolazi pitanje urofolitropin, odredjivanje ili ispitivanje i gde to da nadjem?
:help3:

pecurkica

Ja sam danas napisala molbu, ali pisala sam sama na papiru samo da mi odobre polaganje strucnog ipita i sta sve uz to rpilazem. Nigde nisam nasla da treba u nekoj odredjenoj formi a ja sam od svih dobila te informacije. Da li neko moze na mail da mi posalje tu skracenu verziju sto je neko pisao rukom kazica? I ima li neko sva pitanja iz tehnologije , koja sve ispitivanja treba pa da imamo sve to na jednom mestu?

Bred

1. O kakvoj molbi vi govorite?! To je za zdravstvene SARADNIKE a ne zdravstvene RADNIKE!
2. Imam ja sve te testove ali nemam skener.


pecurkica

Da li je dovoljno uciti samo iz ovih pitanja ili da citam sve da se ne oslanjam samo na ta pitanja?

Bred

Kao i sve, najbolje uciti sve pa se u ponavljanju pazirati na pitanja.

milenanena

Cao svima
Za neka tri meseca zavrsavam sa obavljanjem staza. I nakon toga bi trebala da se prijavim za drzavni ispit.
Apsolutno nemama pojma sta mi sve treba za polaganje. Da li neko moze da mi da informaciju o polaganju drzavnog.
Kad treba da se prijavim?
Sta mi treba od knjiga?
Gde da nabavim knjige i da li postoje ispitna pitanja?
I naravno, koliko mi treba vremena za ucenje ?  :streber:
Unapred veeeeoma zahvalna!!!!!!

Bred

Dobrodosla.
Prvo procitaj celu ovu temu od pocetka do kraja, to je osnovni red.
:wink: :love:

3010

Cao svima!
Vidim da se na forumu stalno spominju neka pitanja (ustav, teh. i farmakologija)vezano za drzavni ispit. Da li mi neko moze reci gde se mogu naci i da li je to nesto sto je zvanicno?

Hvala unapred!!

Bred

Prvo se procita CELA tema.  :wink: :K2:

Pitanja (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=15754.0;attach=4446)

Naravno da nisu zvanicna.

endi

#89
Quote from: Bred on 05-01-2010, 21:22:16
1. O kakvoj molbi vi govorite?! To je za zdravstvene SARADNIKE a ne zdravstvene RADNIKE!
2. Imam ja sve te testove ali nemam skener.


На шалтеру постоји молба коју попуњавају и здравствени радници, а наводи се рок (нпр. јануар) у коме се полаже, звање, адреса и телефон.  :cvet