STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

milenanena

#90

Hej,  pa procitala sam sve.
Vidim da se spominju neka pitanja pa sam pokusala da se ubacim  :lol:
Vidim i da su ostavljena pitanja. I to su sva? Ili jos nesto treba?
A recepti?Da li daju neke odredjene, tj da li daju nesto cesce ili nema pravila? Vidim da se spominje FMIII.
A Farmakologi ja iz Kazica? :streber:
Uf. Imam bilion  pitanja  :ohwell:

Bred

 :K2:
Kazem ti da to nisu zvanicna pitanja i nije dobro oslanjati se samo na njih, sta ako ti kojim slucajem dodje neko koje nemas ovde?!
Mada su UGLAVNOM to ta pitanja.
Recepti uglavnom iz F.M III.
Farmakologija iz Kazica.
:wink: :kul:

pecurkica

#92
Cula sam da je jedna koleginica decembra pala zbog nekog recepta sa efervetama. Ja ne mogu da nadjem ove injekcije sa formaldehidon i ispitivanje lokalne okularne podnosljivosti i loklalne podnosljivosti za PAM.Ako neko zna molim za savet gde da nadjem ta pitanja.I za ova odredjivanja kalcitotina, glikogona itd. da li treba samo taj deo gde je odredjivanje ili sve? Koliko opsirno traze da se prica, mililitri, precnik, do detalja postupak ili mozda samo ukratko svojim recima? :a


Strucni ispit je u januaru 26. u 16:30h  :rockon:

milenanena

 :streber:
Jos malo pitanja  :Z
Sta treba iz IV I V Farmakopeje? Citala sam da se spominju neka ispitivanja vezana za urofilotropin, gonatropin, insulin, glukagon i td.

Bred

Quote from: pecurkica on 13-01-2010, 11:47:10
Cula sam da je jedna koleginica decembra pala zbog nekog recepta sa efervetama.

Tacno je. Pitali su je tipa sta efervete nikad ne sadrze ili tako nesto i ona se zbunila i to je to.

Sto se tice ispitivanja, ja sam se trudio sto vise da zapamtim ali u glavi uglavnom ostane samo ono najbitnije tj princip.  :wink:

kumzeka

Ja sam polagala u decembru.Prvo sam se zbunila jer su mi svi rekli da ispituju komisije,ustvari ispituje po jedna zena iz svakog predmeta.U decembru je bila ta gora komisija,tj ta iz ustava je katastrofa,a iz tehnologije i farme nisu lose.Iz tehnologije se izvlace pitanja,meni je bilo pitanje cvrste hranljive podloge i kapi za oci sa atropinom,nije me pitala nista posebno pored toga.Iz farme pitanja su iz glave,meni bila tetraciklini i antiemetici,kao dodatno pitanje me pitala razliku izmedju baktericida i bakteriostatika i da li se antibiotici smeju kombinovati.Iz ustava su mi bila pitanja,razlika klinike i instituta i drugo prava iz obaveznog zdravstvenog osiguranja i tu me  je pitala jos hiljadu pod pitanja.Ostali smo do 23h,katastrofa.Bilo nas je oko 30 i palo je troje.

Bred

Znaci ta iz Ustava bas zeznuta? Jel te duze ona pitala nego ove dve iz tehnologije i farmakologije?!
:K
Zasto su druge dve koleginice pale, zna li se?

sandric

Ja imam jedno pitanje, da li je nekome javljeno kada se polaze u januaru...znam da je 26-og ali mi niko nije javio da mi je odobrena prijava....Da li ja da ih pozovem?

kumzeka

Ne znam zasto su pale te koleginice u decembru.Iz ustava je pitala mnogo duze nego ove dve iz farme i tehnologije,ta iz ustava je sva onako nadmena i cudi se kao sta to pricate,vi ste zdravstveni radnik i to morate da znate............

3010

Meni je javljeno da je 23. u 16:30h, u Nemanjinoj. I da ponesemo samo licnu kartu.

Ja imam par pitanja za sve. Da li se padaju pitanja tipa okularna podnosljivost, ispitivanje podnosljivosti za PAM, implatacioni test? Odakle ste to izvlacili?

Da li je Olive oleum neuralisatum recept koji se pada ili sta? Isto vazi i za izradu granulata, sumece tablete, injekcije formaldehida ? Na pitanje puferi, konzervansi... jel to treba samo nabrojati ili i za to treba nesto izvlaciti iz farmakopeja??

Helpppppp!!! :wall:

Bred

Pa ja sam sve to imao izvuceno.  :wink:

bokifaca

Setila sam se 1 recepta koji je bio iz tehnologije sa sumporom, foeniculi fructus... Uglavnom rp treba da bude za oralnu upotrebu ali ne sme naravno sumpor da ide u preparat, ako sam dobro razumela izbacis S i izradis tako. Trebalo bi konsultovati lekara koji je to prepisao, naravno proveriti u Ph,magistralnim formulama...

sandric

Kako 23? Meni niko nista nije javio....Zar nije 26-og

zimovrel

I mene interesuje gde ovo da nadjem.

P.S. meni je javljeno da je ispit 26-tog.

Quote from: 3010 on 20-01-2010, 13:01:23
Meni je javljeno da je 23. u 16:30h, u Nemanjinoj. I da ponesemo samo licnu kartu.

Ja imam par pitanja za sve. Da li se padaju pitanja tipa okularna podnosljivost, ispitivanje podnosljivosti za PAM, implatacioni test? Odakle ste to izvlacili?

Da li je Olive oleum neuralisatum recept koji se pada ili sta? Isto vazi i za izradu granulata, sumece tablete, injekcije formaldehida ? Na pitanje puferi, konzervansi... jel to treba samo nabrojati ili i za to treba nesto izvlaciti iz farmakopeja??

Helpppppp!!! :wall:

Biba-Biba

Da li neko mo¾e da mi napi¹e sta treba reæi za test "puferi za mikrobioloska ispitivanja"?
I ¹ta efervete ne smeju da sadr¾e?