STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

milicica

Polagala sam januara, i mislim da smo svi polozili :)
moja komisija je bila super. Iz farmakologije smo birali pitanja, ako se neko ponovi , pita da se izabere drugo, ili pita nesto slicno (penicilini-cefalosporini).
Ustav- vise kracih pitanja: def.republike Srbije, nivoi zdrav.zastite, izbrani lekari (nabrojati samo koji su), kada se koristi placeni ili neplaceni odmor, i def.leka- moja kombinacija
tehn: recept, ja sam imala mast za sugu, i ispitivanje antibiotika.
Prva grupa je je vec otisla u 6 kuci, tako da su bili malo vise od 2 sata tamo, sto i nije toliko strasno. Moja je ostala do 7, a mi smo poslednji zavrsili.
Srecno svima :)

milicana2

Molim nekoga da mi kaze sto se tice trajanja staza iz kontrole lekova i socijalne farmacije, da li se radi o 20 odnosno 10 radnih dana ili belezim u stazersku knjizicu datume od do uzimajuci u obzir i vikende, u protivnom izgleda da staz traje duze od godinu dana... Hvala unapred!

marija:)

Upisuje se 10 tj. 20 dana bez obzira da li su radni dani ili vikend, samo prati datume...

Da li neko zna kada je ispit u februaru??

Mrkswold

Ispit u februaru je 26og, u 15:30

BuBi22

U februaru bilo opusteno. Bile 3 grupe, rasporedene u 3 komisije. Moja grupa je polagala farmu, f.teh, i deo ustava kod jedne zene koja je bila jako fina, i opsti deo ustava kod druge zene-bakice jos finije od prethodne. Bez obzira ko je gde odgovarao u koju komisiju upao, svi su polozili.
Moja pitanja:
farma: ACE inhibitori (predstavnici, meh del i glavno n.dejstvo), podela diuretika (stvarno samo tri stavke podele)
F.teh: PAM i cinkova pasta
Ustav:
Opsti deo: Predsednik Republike i da biram sta god od lekova i med.sredstava (podela med.sredstava)
Drugi deo: Apoteka, prava pacijenta
Odgovarala svega 5min i bila gotova.

milicana2

Da li neko ima pitanja za drzavni ispit i da li bi mogao da mi ih prosledi. ipak je dosta lakse prelaziti ovoliku materiju po konkretnim pitanjima koja se postavljaju na samom ispitu

Soyer

Da li moze ispit da se prijavi 5 u mesecu ili vazi samo do 5  u mesecu?

sanjakl

Da li je jos nekom javljeno da je ispit u martovskom roku 26.03. u 15:30?

wicked_girl

mene interesuje da li je neko od vas slao postom dokumentaza prijavljivanje ispita? ja se nesto bas cimam da li ce to stici na vreme  :wacko:

lelica

Da li neko zna kada je ispit u aprilu?

wicked_girl

Referent za strucne ispite je na odmoru do prvog i do tad verovatno nece biti nikakvih tacnih informacija.. A ja bih volela da se javi neko ko je slao dokumenta postom, ako nije problem..

lelica

A da li je neko zvao onaj broj u Ministarstvu?Meni se niko nije javio

wicked_girl

Zvala sam ja, ne javlja se niko jer je zena na odmoru. Danas pocinje da radi  :wink:

lelica

Ja bih poslala postom dokumentaciju,a ne mogu dok ne saznamo kad je ispit,pa ko prvi sazna neka podeli ovde sa nama.:-)

lelica

Javila mi se ljubazna teta i ishisterisala sto je zovem,rekla da je vec kasno za prijavu ispita,da sam to trebala da odradim do 31.marta,eventualno ako danas prijavim mozda ce proci