Prijemni ispit 2010.

Started by _Joja_, 15-05-2010, 15:15:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

alhemicarka

Quote from: alhemicarka on 17-06-2010, 09:44:26
Al+ NaOH + H2O---> NaAlO2 + H2
Vodonik je u elementarnom stanju, a voda se dodaje, mada ti se to u zadatku ne kaze jer je to caka koju treba da znas.  :wink:

Nisam ti izjednacila reakciju.  :shock2:
2Al + 2NaOH + 2H2O ---> 2NaAlO2 + 3H2.  :wink:

Anaaa

Ma nema veze ... A sto nece nastati pufer od 0.25 mol CH3COOH + 0.10 mol KOH kad je odnos 2:1  :wacko:

jecka1991

Odnos je 2,5 : 1 prema podacima koje si navela. A oni reaguju u 1:1 odnosu, trebalo bi da nastane pufer, jedino ne nastaje ako se ovo 0,25 odnosi na KOH. Gde si nasla taj zadatak?

Anaaa

Na prijemnom neke prosle godine,ali nisam sigurna da je tacno zaokruzeno pa zato provjeravam (radila je ke moje drugarice zadatke) ima jos ponudjeno 0.15 mol NH3 + 0.05 mol HCL ; 0.10 mol CH3COOH + 0.25 mol KOH i 0.10 mol CH3COOH + 0.20 mol CH3COOk i pitanje je gdje NE nastaje pufer?

jecka1991

#109
Pufer ne nastaje u slucaju kada reaguje 0,25 mola KOH i kada reaguje 0,1 mol CH3COOH (bar bih ja tako zaokruzila). Cetvrto je samo po sebi pufer a svi ostalim ponudjenim odgovorima puferska komponenta je u visku. Bar ja mislim tako,puferi mi nikad nisu bili omiljeni :K2:

alhemicarka

Jecka, slozila bih se sa tobom, mada mi nije jasno gde vidis cetvrti ponudjeni odgovor, ali bice da si mislila na to sto je poslednje navedeno.  :wink:

jecka1991

Pa prvi je onaj  0.25 mol CH3COOH + 0.10 mol KOH a u drugom postu su preostala 3  :wink:

Danas me oborio umor :indi:

alhemicarka

Verujem ti jer ni ja vise ne znam sta cu sa sobom. Niti mogu da jedem, niti da spavam, a toliko je obaveza koje iscrpljuju da moj organizam stvarno ne moze vise ovako.  :(

Scepty

   Meni se bioritam okrenuo naglavacke. Ne mogu da se dignem iz kreveta do 10-11, razvlacim se ko zvaka... popodne nemam koncentraciju, jedino uvece. Pa tako uglavnom ostanem do kasno, i sve u krug.
  No, sve ce se valjda vratiti u normalu kad se zavrsi ovo l00dilo.
 
  Nego htedoh da pitam: Koja je fora sa tim septembarskim upisnim rokom? Ne zelim da baksuziram nego mi je cudno kako o tome nigde nisam nista nasao, a ne znam ni ko uopste polaze tad, ako uopste iko i polaze o.O
 
  ...A da... i onaj glupi zadatak sa paralelogramom (kod hiperbole)... odustajem. Pokusavao sam da ga shvatim, al' ne ide. A ide mi na zivce. Jedino taj mamlazz mi je ostao, ostalo "znam", ako me zapadne taj 1/350 onda nek ide sve do djavola. Ne mogu da se cimam vise oko njega. Jedino ako imate neko prosto objasnjenje bilo bi dobro, ako ne, nema veze zivecu u neznanju.

Jovana Bajic :)

E ljudi a kad nosimo dokumenta za prijavu,moraju li se nositi originali na uvid ili su dovoljne ovjerene kopije? :hm

alhemicarka

Na sajtu  pise da se predaju originali dokumenata, ali ja sam za svaki slucaj sve fotokopirala i overila u sudu, pa cu poneti i to, mada je sigurno da nam uzimaju originale.

Bred

Originalana svedocanstva i diploma se uzima naravno.

Jovana Bajic :)

Sa sajta:

Po objavljenom Konkursu kandidat koji konkuri¹e podnosi na uvid originalna dokumenta (ili overene fotokopije), a uz prijavni list za odreðeni studijski program podnosi fotokopije sledeæih dokumenata:

diplome o zavr¹enoj srednjoj ¹koli,
svedoèanstva sva èetiri razreda srednje ¹kole,
izvod iz matiène knjige roðenih i
uplatu za sprovoðenje prijemnog ispita.

Bred

Hm, ja samo znam da sam svoja originalna dokumenta iz srednje dobio tek nakon diplomiranja ...  :wink:


alhemicarka

Jecka, mogu nesto da te zamolim? Sutra idem u Beograd i ne vracam se dok se sve obaveze ne zavrse, a tamo necu imati internet, tako da cu biti odsecena od sveta i svih informacija koje ce ovde biti navedene. Hoces li, molim te, da me obavestis ako bude nesto vazno i hitno posto ti imas moj broj mobilnog? Hvala unapred! Pozic!  :wave: