Komentari novih cena usluga na fakultetu!!!

Started by vladimir, 19-09-2006, 18:13:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Adonis_Vernalis

Sandric,

ne diraj mi rane... Secam se moje Kine, gde je nabavna sluzba funkcionisala na najbolji moguci nacin: treba ti nesto? Pa, izvoli, kupi i donesi... U roku od 15 minuta sve sto ti treba, stoji na stolu. U okviru univerzitetskog kampusa, postoji centralni magacin (ukopan sto spratova ispod zemlje), a na njemu prodavnica. Izlozeno je sve ono sto u magacinu ima, a to isto se nalazi i na odgovarajucem sajtu na Internetu. Elem, nabavka izgleda ovako: zatreba ti u jednom momentu 100 litara hloroforma, 10 kilograma silikagela za hromatografiju na koloni (200-300 mesh), 50 litara metanola i jos ponesto... Bacis pogled na lager-listu, vidis: ima, cimnes profu za rukav, on popuni obrazac trebovanja, zvrkne pecat i da ti u ruke ovlascenje da koristis njegovu (fakultetsku) kreditnu karticu, na kojoj se nalaze pare sa projekta... Sednes na tricikl, u'vatis par Kineza sa instituta, odes u radnju, oni skinu pare sa kartice, zveknu pecat: PLACENO, otpedalas u magacin, natovaris kupljenu robu i vratis se nazad. Zviznes kroz prozor, sazoves mobu i za 10 minuta sva roba je u tvojoj laboratoriji. A u izlogu i rafovima radnje imas uzorke svega: od papuca i peskira, preko belih mantila sa grbom fakulteta (na kratke i duge rukave, po zelji), do svih hemikalija i aparata... belasaju se mikroskopi i HPLC i atomci i kojekakvi spektrofotometri na policama...

Tako u Kini. A kod nas? Kako se dele kojekakve pare? Pa, fakultet se ponasa kao majka-ptica koja je upecala jednog crva, a ima 10 pticica koje gladne piste... Ko jace zine, njemu glista...

Ima instituta koji se ponose time da godinama nista nisu trazili od fakulteta. Samim tim, ni dobili...

:pst

Bred

Bravo Adonise, ovo vec mnogo bolje izgleda. :> Lepo ste sve objasnili. Ali ja ne bih bio ja kad ne bih nasao rupe u izlaganju. :wink: Ako drzava ubira 100% prihoda od naseg faxa a daje 20 % to onda svakako nije u redu sto znaci da su ljudi sa naseg faxa zaduzeni za kontakte sa ministarstvom ili drzavom zatajili ili su nisu sposobni da se izbore za bolji tretman naseg fakulteta. A ako takvo stanje nije samo na nasem faxu onda se postavlja opravdano pitanje zasto Univerzitet ne reaguje? Da vas podsetim – svi vi na Univerzitetu ( ne mislim konkretno na vas, da ne bude zabune) znali ste da budete veoma grlati, drcni i buntovnicki raspolozeni kada se neke politicke stvari bile u pitanju, konkretno studenstki protesti 96/97 god? Slozni i organizovani? Sta je sad? Nesto uopste ne funkcionise kako treba u drzavi Danskoj :hm


sokobiv

Ovo pitanje verovatno izgleda kao da sam pala sa Marsa,ali moram ga postaviti.Nisam bas najbolje razumela sta znaci ,nema vise vecitih studenata.Ja sam svoju kvotu 5+2 odavno presla.Obnovila sam drugu,pa trecu 4 puta.Sta se desava samnom?Jel mozda gubim pravo na studiranje?

Bred

valjda jedino ako sve zbirno predjes 10godina

sokobiv

Pa nije bas takav statu po kome sam upisala 1999-te.Tada su jos uvek postojali "veciti studenti".Sad sigurno obnavljam godinu i nerealno je da za 2 godine polozim sve ispite iz 4. i 5.Ako gubim pravo na studiranje neka mi to neko sad kaze,a ne kad upisem 4.

Bred

ok, posto je hitno, obrati se pereci ili trinity preko pm za brze informacije

Darker

 :OFF  ??
A i iskomentarisasmo se vala :K :K

Vampire 666

...mozda ne spada ovde...cene u kafeu na faksu su kriminal, a mislim da to nema nikakve veze sa finansiranjem fakulteta...

pereca

Vlasnik kafica placa zakup fakultetu. A cene odredjuje sam.

Brede, odlicno si rekao ono o potrebi da fakultet / Univerzitet pokusa da resi probleme sa drzavom, osim sto uvek bira put istresanja studentskih dzepova.
Btw, Adonise, Studentski parlament vec postoji, rukovodstvo ga je cenilo kada se radio Studijski program, ali ga ne ceni kada su parice u pitanju.  :roll:

darusaz

Oh well, cene su menjane i pro¹le godine negde ba¹ u ovo vreme. :) Valjda je to sada ovim èinom postala tradicija.

A da neæe mo¾da da se promene i mala i veliika ispitna prijava?  :wink: Ni¹ta me ne bi èudilo.

marer_86


katarina

Cene su kao da sedim na nekom fancy splavu, a ne na Kumodrazu! Ne, prava stvar je da se pobrinemo nekako i da organizujemo konkurenciju! Npr, zasto fakultet ne kupi par frizidera i automata za kafu i smesti ih dole u menzu, a da pri tom cena kafe bude "studentska"?? To ima na vecini fakulteta! E, tako ce cikica iz kafica ili da smanji cene ili sam da ode!

Coolgemini

Ne bih da idem u off,ali koliko sam ja primetio njemu je vec smanjen posao u kaficu...Ljudi vise ne idu tamo zbog revolta prema cenama,a sad su n asli kompenzaciju u pekarici pored faxa..Veliki problem je sta cemo raditi kad dodje zima i -10 stepeni?? :roll:...Gde cemo se tad denuti u onoj nedodjiji?? :hm

Al-Jasmina

Pa kad mogu i Inuiti da zive tako cele godine...i mi cemo se snaci.. :smile:
imamo i polarne pse...taman da upregnemo i vozimo se...Mash, Mash! :K

Bred

Ne diraj mi baka Nevenu! Srecom pa imate izbor-ili da vas deru u kaficu ili kod baba Nevene u pekaricu. Thats your jioce