Terapija protiv internet zavisnosti

Started by Bred, 29-09-2006, 08:52:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Smrda

Quote from: Dukica on 12-02-2007, 12:55:05
:K :K :K :K :K
Ni¹ta ne govori!
Imam poslednji ispit za nedelju dana i
NE SKIDAM se sa neta...
Vrlo odgovorno od mene..buduæi akademski gradjanin
..da ne ka¾em gradjanka...
A vidi vreme napolju..... a005
Kao te¹im se da mi stoji upaljen komp,da bi se skidali filmovi
sa HUBa...
hahaha...
dobar izgovor..
moj je obicno..samo da skinem postu...
ili daj da odgledam film,pa upalim komp i onda...ma kad sam vec tu,ajde na net...samo za cas.....
aha...samo ako nije..

Darker

Ja imam predavanja na kompu, ddddddddd

Enea

zar niko od vas ne kapira, da ovo nije dobro??

dobro de,imas 5 867prijatelja na myspacu,icq,ilimsnu i sve je to do super!

ALI,HAJDE IZADJI MALO NAPOLJE I PROSETAJ PO SHUMI npr

nasty girl

Quote from: Enea on 08-03-2007, 21:55:42
zar niko od vas ne kapira, da ovo nije dobro??

dobro de,imas 5 867prijatelja na myspacu,icq,ilimsnu i sve je to do super!

ALI,HAJDE IZADJI MALO NAPOLJE I PROSETAJ PO SHUMI npr

uvek se ima vremena za sve... :wink: :luda

Enea

ima,ali ti si kao i ostali de fakto vezana i navucena na net.. priznaj

nasty girl

Quote from: Enea on 08-03-2007, 22:02:05
ima,ali ti si kao i ostali de fakto vezana i navucena na net.. priznaj

evo ja ti priznajem da sam zavisna...ali opet imam vremena za sve i za setnju po sumici i za sve ostalo...

Enea

#111
=)

vremenom ce vremena biti sve manje.

i ja kao darker preturam po slajdovima sa predavanja, obrni- okreni, citav dan za kompom..


..mada, da dodam... ovi moji postovi  i nemaju nekog smisla na ovom topicu, obzirom da su izmesteni sa drugog...

mikele

И ја имам предавања на компу,али то ми добро дође јер за компом никако не може да ми се приспава :K :K :K
А што се тиче нета,не осећам се зависним јер то ми је чиста релаксација коју ''конзумирам'' у слободно време.А када немам времена,немаме ни на нету,тако да за који дан  :wave: :wave: :wave:

Bred

Zavisnik od raèunara
| Izvor: Blic
Beograd -- Razvoj Interneta doveo je i do stvaranja kompjuterskih zavisnika. Do sada, vi¹e od 200 ljudi u Beogradu zatra¾ilo je pomoæ savetovali¹ta.

"Svi mogu da se navuku, ¹to pokazuje sluèaj gospoðe stare 63 godine. Udovica, koja je do¹la iz inostranstva, nedeljama je sedela ispred raèunara i èetovala s prijateljima na netu. Nije izlazila iz stana, pa su kom¹ije pozvale policiju, misleæi da je umrla", prièa za Blic Milan Radovanoviæ, terapeut savetovali¹ta "Entera".

"Najveæa zavisnost je od igrica i meðu njima bih izdvojio 'World of Warcraft'. Takve igrice su dovedene do savr¹enstva, na svaka dva meseca izlaze dopune, prave se likovi na koje ljudi mogu da projektuju svoje osobine", obja¹njava Radovanoviæ.

On navodi primer momka koji je hteo da izvr¹i samoubistvo skokom sa Brankovog mosta jer su mu roditelji zabranili da igra tu igricu.

"Napustio je ¹kolu i nije izlazio iz stana. Vi¹e nije komunicirao ni sa roditeljima, i na kraju je praktièno poku¹ao da izvr¹i samoubistvo, kada su oni odluèili da tome stanu na put", ka¾e terapeut.

Na konstataciju da danas veliki broj ljudi provodi dnevno sate i sate ispred kompjutera, Radovanoviæ navodi da vreme nije jedini kriterijum prema kome se odreðuje da li neko boluje od zavisnosti.

"Ako bismo samo vremenski gledali, to bi bilo oko ¹est sati dnevno, ali slobodnog vremena. Ako neko radi osam sati dnevno i spava ¹est do osam sati, to znaèi da sve ostalo vreme provodi ispred kompjutera, i to je adikcija. Rezultat toga su fizièke, psihièke, socijalne i porodiène posledice", navodi Radovanoviæ.

b92

_sanja_

 nekome World of Warcraft nekome facebook... :)

dirigent

Ja sam WoW poluzavisnik. Kad imam kredita igram svaki dan. Desilo mi se pre nedelju dana da mi je kartica za dvomesecnu dopunu neispravna , i rok za povracaj novca je 40 dana. Evo ne igram ga od tada i uopste me ne zanima da ga igram.

      Onaj ko moze hladnokrvno da prekine i da ga bas briga i nije zavisnik, a da volim WoW , stvarno je dobar...