Predavanja vredna paznje

Started by M^i^M^a, 29-09-2006, 11:33:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maslacak

E, ja mislim da je Rang i Dejl knjiga koju jedan farmaceut mora da ima u kuæi.
Koliko æe se spremati sam ispit iz nje, ili æe slu¾iti samo za virkanje povremeno, je veæ diskutabilno... ali definitivno mislim da je treba imati u kuænoj biblioteci :wink:

jecapereca

Quote from: Maslacak on 23-10-2007, 23:26:02
E, ja mislim da je Rang i Dejl knjiga koju jedan farmaceut mora da ima u kuæi.
Koliko æe se spremati sam ispit iz nje, ili æe slu¾iti samo za virkanje povremeno, je veæ diskutabilno... ali definitivno mislim da je treba imati u kuænoj biblioteci :wink:
I ja sam isla ovom logikom i zato sam je i kupila

pig_am_am

slajdovi mi se ne cine dovoljnim. nekako su kao podsetnik. vredi ici na predavanja jer mnogo stvari iz fiziologije i tako to mozes da ponovis tj. prof. ponovi. ja zapisujem samo ono sto nije sa slajda i nekako,dosta toga zapisem...
kupila bih rang&dale,al kad bi bila na tockove...da mogu da je dovucem kuci  :>

Marince

Koliko kosta otprilike Rang i Dejl,ako zna neko koje skorije kupio?

shumshi

Na sajmu, ovih dana 2450 dinara, a inace malo vise...

pig_am_am

evo pise svuda po forumu (vidi kod sajma knjiga i u farmakologiji). rekla bih ti sad,ali razlicite su cene pa...bolje vidi sama .

tarantulica


Enea

meni je mamica moja kupila r&d, josh pre dve, tri god... koristila mi je za farmaceutsku, i za neke seminarske shto sam pisala bratu, i njegovim drugarima za 9. gimnaziju...
nesrecjno je prevedena, chinjenica je.

mozda neko novije izdanje nije.

philoserbiana

farmakologija,tehnologija i etika u ovom semestru,za kasnije-videcemo

MiKy

jel bio neko na predavanjima iz farmakologije i tehnologije prosle nedelje?
sta su predavali u sredu? sta u petak?

rodiæ

#70
odgovor za marince:Rang  i DEJL i kod nas u skriptarnici i u knjizari kod medicine kosta 3400.a ako pronadjes one Arape kod medicinskog dekanata kod njih je 3000,a kopija 1300.

frckica-j

Uh,uh! Zamislite kako je nama u BL kada nam u jednom vikendu odr¾e predavanja koja kod vas drze mjesec dana.
Najgore je na tehnologiji, gdje nam cak postavljaju uslov: ako ne dodjemo na predavanje-necemo moci prisustvovati vjezbama-necemo dobiti potpis-nema upisa u petu godinu! Jedino sto je dobro je to sto nam je peta bezuslovna (ako se odrade sve vjezbe, naravno!).
Nakon svega se jos ljute sto ne mozemo da drzimo koncentraciju cijeli dan! I sto ih niko ne slusa. Bolje bi bilo da bude 5 ljudi koji slusaju, nego cijela godina koja zamori.

Bred

Eh sad mesec dana za jedan vikend?!  :hm

Verujem da Vam je tesko ali mislim da drugog izbora nemate ako hocete dobre profesore.  :K

Tesko je smiriti i prvake da sede mirni sat vremena a kamoli traziti od dosta starijih studenata da drze koncentraciju beskonacno dugo pogotovo ako profesor vise sati prica jedno te isto istim tonom, bez oscilacija gore-dole , tad nemas izbor-ili da pricas ili da spavas ...  :K

A znam kako je tesko slusati bilo koga ko prica duze od 1h u kontinuitetu. Jeza ...

Zbog toga se sve vise paznje u svetu posvecuje AKTIVNOJ nastavi ...

:wink:

frckica-j

Ozbiljno ti kazem! Petak, subota, nedelja! Od 8 ili 9 ujutru, negdje do 12 ili 1, uz jednu duzu (oko 20-ak min) ili 2 krace (po 10-ak min) pauze. Pa onda duga pauza od negdje 2 sata za rucak. Pa onda opet negdje do 6. Na farmaceutskoj je bilo jos pogubnije! Ili kad dodju 2 gostujuca predmeta zajedno!!!  :shock Tako da nas fanatika je dolazilo po 5-6 plus par starijih koji spremaju ispit. Na kraju su poceli da zahtjevaju prisustvo i uslovljavaju potpise iz tehnologije. 

To da nemamo izbora za dobre profesore je istina. Tj. nemamo izbora nikako, jer mi uopste nemamo profesorskog kadra. Imamo samo jednu profesorku (iz biohemije) koja je farmaceut. Medicinske predmete predaju ljekari i naravno da apsolutno ne obracaju paznju na to sta nama treba. A za strucne "zajmimo" od vas. Uslovi su nam tek "fantasticni".  a005

Aktivna nastava je san koji bi mozda docekala moja djeca. Pod uslovom da ih ne posaljem bilo gdje vani na studije, ako nista drugo.  :run

Bred

Kako god, mislim da imate PRIVILEGIJU da vam predaju nasi profesori ma koliko vama to sad bas i ne izgledalo kao neka prednost a koliko sam shvatio program vaseg fakulteta je veoma slican programu nasem pa su zbog toga profesori i pristali tamo da predaju.

Pogledaj samo kakva je situacija sa Nsom i odnosom izmedju naseg fakulteta i njihovog (pretrazi malo forum  :wink:) ...  :ohwell: